• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Potpuno ista stvar kao i ovo:
Baš bi volio znati šta bi sledeće tražili kad bi im sad uplatio te pare...?:mrgreen:

Deaktivirali oglas i vlasnik bi nestao :D... jedino bi saznao a na kojem se otoku nalazi banka kud su otišli novci :D
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nebi oni tako lako odustali, pokušali bi izvući još koji € na ime razno-raznih transportnih troškova... Tek kad bi primjetili da mogu biti razotkriveni onda bi poništili oglas i ćao novci, ćao traktor...:mrgreen:
 
D

Dado-lpk

Guest
Imam jedno pitanje,gdje se ulijeva ulje u bosch pumpu, u pitanju je zetor 7245 i koje ulje negdje sam cuo da se uljeva motorno pa ako netko ima sliku bio bih zahvalan!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Čini mi se da kod te i mlađih serija Zetora, pumpa ima podmazivanje od motora.
Starije serije kao 67XX, 69XX a mislim i 70XX imaju čepove gdje se sipa ulje. Ti čepovi su lako uočljivi i ako ih nisi primjetio znači da ih i nema i pumpa dobija ulje od motora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Imam jedno pitanje,gdje se ulijeva ulje u bosch pumpu, u pitanju je zetor 7245 i koje ulje negdje sam cuo da se uljeva motorno pa ako netko ima sliku bio bih zahvalan!
Ako ima (a mislim da ima) ovakav lajtung na pumpi, onda je sve pod kontrolom.
 
D

Dado-lpk

Guest
Ima takav lajtung znaci dobiva ulje od motora! vec sam negdje cuo za to ali sam se htio uvjeriti posto ovdje ima pravih znalaca! hvala
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prije dva dana zanimljiv slucaj.Pukla polusovina na nezgodnom terenu.


Uploaded with ImageShack.us
dsc05112o.jpg

By kemolisnik at 2012-05-01
dsc05116f.jpg

By kemolisnik at 2012-05-01
dsc05154o.jpg

By kemolisnik at 2012-05-01
dsc05159ah.jpg

By kemolisnik at 2012-05-01
 
B

BAGERISTA

Guest
I kad nema posla,,,,,,,,,,,,,,,previše,,,uvijek se neki vrag desi,,,,,,,,,:madmana:ajde,,,,,nadam se da če bit brzo riješeno..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
E ovo je baš nezgoda, gdje si - tu si, nema šlepanja nego pravi na licu mjesta :madmana: Sreća pa je Zetor a za njega dijelova ima skoro na svakoj trafici :p ;)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ovo prvi put vidim u životu, da je nekome pukla poluosovina, pa što je rađeno s tim traktorom, sigurno radi u šumi.
 
Z

zetor4718

Guest
ovo prvi put vidim u životu, da je nekome pukla poluosovina, pa što je rađeno s tim traktorom, sigurno radi u šumi.

a šta misliš da se traktor jedino može strgat u šumi?u tri godine rada u šumi nisam skoro ogrebao traktor,a neki što idu samo na tržnicu sa traktorom razjebu ga do neprepoznatljivosti....uglavnom poluosovina najčešće hoće puknuti kad imaš namontirane lance i kad si žešći na kvačilu ali duže vrijeme,a i nekad jednostavno pukne samo od sebe.meni je na zetoru 4718 pukla osovinica od bosch pumpe i što je najbolje nigdje ništa nije zaštekalo a bošita kaže da mu je to prvi slučaj od kada radi cca.20g....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ako slika nevara to je več bilo dobrano napuklo, tj več je negde prije stradalo ..............
Sjebalo blatobran, a gume ionak nije šteta

Sva sreča pa je bilo bar malo hlada, a inače mjesto za remont samo takvo :evil:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
a šta misliš da se traktor jedino može strgat u šumi?u tri godine rada u šumi nisam skoro ogrebao traktor,a neki što idu samo na tržnicu sa traktorom razjebu ga do neprepoznatljivosti....uglavnom poluosovina najčešće hoće puknuti kad imaš namontirane lance i kad si žešći na kvačilu ali duže vrijeme,a i nekad jednostavno pukne samo od sebe.meni je na zetoru 4718 pukla osovinica od bosch pumpe i što je najbolje nigdje ništa nije zaštekalo a bošita kaže da mu je to prvi slučaj od kada radi cca.20g....

ma nisam ja to rekao, nego sam pretpostavio da se to dogodi lako od lanaca koji se najčešće koriste u šumi
pa moj deda i tata su često išli u šumu, a nikad nisu rasjekli gumu, niti gdje lupili i ogrebali traktor
a slušaj, svatko radi kako zna, odnosno nezna, tatinom polubratu daj traktor i za 4 dana on je u šumi pokojni,ali doslovno.
ali ne rade svi tako, ima i ljudi koji paze.
 
Z

zetor4718

Guest
ma nisam ja to rekao, nego sam pretpostavio da se to dogodi lako od lanaca koji se najčešće koriste u šumi
pa moj deda i tata su često išli u šumu, a nikad nisu rasjekli gumu, niti gdje lupili i ogrebali traktor
a slušaj, svatko radi kako zna, odnosno nezna, tatinom polubratu daj traktor i za 4 dana on je u šumi pokojni,ali doslovno.
ali ne rade svi tako, ima i ljudi koji paze.

i kad paziš može se strgati(primjer kad te potjer nizbrdo pa udariš u drvo),a gdje kad nepaziš.ja lanceve nisam još nikad stavljao na svoj traktor a mislim da bi morao doći smak svjeta da ih stavim,ako nejde sa sve četiri nove gume onda neidem nikuda.tko cijeni svoj trud(strojeve itd.) onda i pazi kao tvoj djed tata ili kao ja,ako nešto potrgam košta mene i trgam svoje.kao što rekoh ovo se može dogoditi svima jer poluosovina možda nije dobro termički obrađena i slično...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ovo je školski primjer umora materijala. Lijepo se vidi dvije faze: širenje pukotine i trenutni lom. Ne vidi se samo inicijalno mjesto, koje je i odgovorno za pojavu ove dvije faze. Uzrok loma je pojava dinamičkog, pulsirajućeg opterećenja. Dinamičko opterećenje je jako lijepo teorijski objašnjeno, međutim praksa je puno puta pokazala kako je teško proračunjljivo. Zato se na mjestima moguće pojave takvog opterećenja pristupa pravilnom izvedbom konstrukcije. Naime uzročnici loma su često povezane sa nekim koncentratorom naprezanja kao što su utori, provrti pa čak i mikro greške kod tokarenja. Zbog toga se često na tim mjestima pristupa finom završnom brušenju površine, a neki puta čak i lepanju...
 
I

ihorzic

Guest
JEFFY ,

mislim da si fino objasnio i da je svaki drugi komentar suvišan.

Žao mi čovjeka zbog love ( ;:::,00 ) i posla bez veze.
 
D

Dado-lpk

Guest
Ovo je školski primjer umora materijala. Lijepo se vidi dvije faze: širenje pukotine i trenutni lom. Ne vidi se samo inicijalno mjesto, koje je i odgovorno za pojavu ove dvije faze. Uzrok loma je pojava dinamičkog, pulsirajućeg opterećenja. Dinamičko opterećenje je jako lijepo teorijski objašnjeno, međutim praksa je puno puta pokazala kako je teško proračunjljivo. Zato se na mjestima moguće pojave takvog opterećenja pristupa pravilnom izvedbom konstrukcije. Naime uzročnici loma su često povezane sa nekim koncentratorom naprezanja kao što su utori, provrti pa čak i mikro greške kod tokarenja. Zbog toga se često na tim mjestima pristupa finom završnom brušenju površine, a neki puta čak i lepanju...

sve si rekao,nagledao sam se toga u firmi na velikom viljuškaru gdje nam pucaju zadnje poluosovine iz razloga voznje pod velikim teretom i dovoljno je da materijal nije kakav bi trebao biti i lomi se! tko zna zna ;)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako slika nevara to je več bilo dobrano napuklo, tj več je negde prije stradalo ..............
Sjebalo blatobran, a gume ionak nije šteta

Sva sreča pa je bilo bar malo hlada, a inače mjesto za remont samo takvo :evil:

Jeste bilo dobrano napuklo_Ovaj tip vec lomi treci put polusovinu.
Glavni uzrok je po mom misljenju pretjerano prosirivanje traktora na tockovima.
Hlada nije bilo ni u prici al srecom polusovinu na zetoru je lako zamjeniti.

Cijena polusovine je 180KM(90eura)+semering 15KM+tokarenje kucista semeringa 30KM.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Jeste bilo dobrano napuklo_Ovaj tip vec lomi treci put polusovinu.
Glavni uzrok je po mom misljenju pretjerano prosirivanje traktora na tockovima.
Hlada nije bilo ni u prici al srecom polusovinu na zetoru je lako zamjeniti.

Cijena polusovine je 180KM(90eura)+semering 15KM+tokarenje kucista semeringa 30KM.
Tam na slikama je bilo nekog sitnog drveča pa zato, a kad se setim gde sam ja provel taj dan :roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh