• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ja imam na zetoru 3340 prednje 9.5 24 a zadnje 14.9 28 tako da to može ići.

neznam samo da li je isti prenos u prednjoj vuci, mozda je kod tebe konusni drugaciji, ja sa mzvao jednog coveka koji ima 5745 i kaze napred moraju 8.3 24 a nazad 14.9 28 a ove 9.5 24 idu kada su zadnnje 16ke, ali opet neznam
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
da li te gume 12.4 36 imaju istu visinu kao 14.9 28, pa mislio sam da njegovu vucu sa gumama 9.5 24 stavim na ursusa i zadnje gume 14.9 28
ne,jer ovaj zadnji broj je veličina felge...36 felga je daleko veća od felge 28...

..opet ponavljam prvi broj u nazivu gume je nebitan jer on označava širinu gume,nego su bitni druga dva broja koji označavaju visinu gume i veličinu felge na koju se guma montira...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ne,jer ovaj zadnji broj je veličina felge...36 felga je daleko veća od felge 28...

..opet ponavljam prvi broj u nazivu gume je nebitan jer on označava širinu gume,nego su bitni druga dva broja koji označavaju visinu gume i veličinu felge na koju se guma montira...

Prva dva broja označavaju prečnik gume a zadnja dva prečnik feluge. Bitni su sva četiri broja, nije ista visina, odnosno obim gume 14.9-28 i gume 16.9-28 !!
Kod odabira guma mora se obratiti pažnja na sva četiri broja.
Za odnos prednjih i zadnjih guma najbolje je da pozoveš ili odeš u servis ili trgovinu rezervnim djelovima da ti oni pogledaju u katalogu koje odnose prednjih i zadnjih guma preporučuje fabrika. Zavisno od tržišta ugrađivane su različite dimenzije guma nazad/naprijed a vjerovatno i različiti prenosni odnosi. Zato ćeš bez kataloga teško pogoditi pravu zamjensku dimenziju guma.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Prva dva broja označavaju prečnik gume a zadnja dva prečnik feluge. Bitni su sva četiri broja, nije ista visina, odnosno obim gume 14.9-28 i gume 16.9-28 !!
...mislim da je razlika između 14.9 i 16.9 gume svega par postotaka u visinu,a toliko je negdje i tolerancija za prijenos na prednji pogon...opet velim nisam stručnjak,:arrow:i slažem se da prije kupnje guma treba porazgovoriti sa nekim ko zbilja kuži sve to...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
12,6-36 ti odgovaraju 16,9-30 gumama.
Ovaj podatak iz tractor data mi se čini netočnim, ili je za ta tržišta bila nekakva promjena prijenosnog omjera.

Zetori za Yu tržište su dolazili isključivo sa 28" gumama.
16,9-28 je od 14,9-28 veća za oko 5%.
Bolje je da je prednji kraj malo brži nego malo sporiji. Dakle ako želiš 16,9 zamijeniti sa 14,9 - u osnovi nemoraš mijenjati prednje gume. Za obratno svakako trebaš
 
T

tuaregr10

Guest
hvala..evo još malo slika..stolca smo baš prije stavili gore sad je novo obučeni...

Pozdrav claasceltis456 :arrow:
Tvoj Zekan je za te novce u jako dobrom stanju :finga:. Kada središ kabinu, ofarbaš ovo što je rđavo i napraviš još neke sitnice biti će to odličan traktor ;). Po mome mišljenju kupio si dobar traktor za relativno malo para :supz:.
PS
Class je strojčina i pol :drinkers:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
12,6-36 ti odgovaraju 16,9-30 gumama.
Ovaj podatak iz tractor data mi se čini netočnim, ili je za ta tržišta bila nekakva promjena prijenosnog omjera.

Zetori za Yu tržište su dolazili isključivo sa 28" gumama.
16,9-28 je od 14,9-28 veća za oko 5%.
Bolje je da je prednji kraj malo brži nego malo sporiji. Dakle ako želiš 16,9 zamijeniti sa 14,9 - u osnovi nemoraš mijenjati prednje gume. Za obratno svakako trebaš

pa na momo traktoru su 14.9 28 pa sam mislio da je lakse zameniti prednje ako treba da se menjaju jer sam zvao jednog coveka koji ima takav zetor i kaze nazad 14.9 28 a napred 8.3 24
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
U mene je bio 5545, mala je razlika između njega i 5745 meni na oko djeluje sve isto.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ja sam otvorio ono gde mu je otvor za izvod i vidi se onaj zupcanik gore, sad neznam da li mu treba nesto ubacivati od zupcanika jer neki kazu da se mora ubacit da bi radila u redukovanim brzinama

e druze moj komsija je na ursusa 355 ubacio prednju vucu od zeke 3545,to je laka vuca.netreba nikakav zupcanik radi rikverc,samo moras paziti njemu je negde gore udaralo kod tegova pa je razlomio popola nije to bio odma obrusio i napravio havariju.posle je to sredio .mada te lake izgleda nisu neke,valjda si naso bolju. srecno.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Ima li neko iskustva sa 6245, jedan komšija iz sela se nameračio na jednog pa me zamolio da se raspita jer zna da se ja "krećem" po raznim forumima. Dakle, može li da se nosi sa 2x12" plugom na brdovitom terenu, nekom frezom od 1.5-2m ili rotodrljačom od 2.2m (tako nešto planira da kupi), eventualno sjetvospremač od 2.5m? Ima li neke posebne mane na koje treba obratiti pažnju? Imao je nekad davno 4711 pa zna ponešto o Zetorima no ovo je ipak mnogo moderniji i mladji traktor, tu je i prednja vuča pa ga sve zanima, svaki savjet je dobrodošao.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Može i s 2x12 i s 2x14 plugom.

On ima neki IMT 2x12", plug znači nije problem (mada je kod nas dosta brdovito!). Najvažnija je pouzdanost, na komšijskom forumu sam već dobio informacije da nisu naročito pouzdani i da ima kvarova pa me zanima ima li neko iskustva sa tim problemima?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
e druze moj komsija je na ursusa 355 ubacio prednju vucu od zeke 3545,to je laka vuca.netreba nikakav zupcanik radi rikverc,samo moras paziti njemu je negde gore udaralo kod tegova pa je razlomio popola nije to bio odma obrusio i napravio havariju.posle je to sredio .mada te lake izgleda nisu neke,valjda si naso bolju. srecno.

video sam, taj clan je na drugom forumu .
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
gdje si to dobio informacije da nije pouzdan i da ima kvarova, to su ti sigurno rekli ljudi koji su čuli od 10-og susjeda a taj 10-i od još 10-og, jedino je pitanje u kakvom je stanju i koliko ima sati, s prednjom vučom nema nikakvih problema, bila stara zetorova ili nova carraro. motor je dobar nikakvih problema to je još onaj sklop prije 90-godina kad su zetori bili pouzdani po dobrim motorima, što se ne može reći za današnje. plug vozi 2x12" bez problema, frezu od 2 metra, i rotodrljaču od 2.2 m bez problema, a sjetvospremač od 2.5 još lakše od svega ovoga.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ima li neko iskustva sa 6245, jedan komšija iz sela se nameračio na jednog pa me zamolio da se raspita jer zna da se ja "krećem" po raznim forumima. Dakle, može li da se nosi sa 2x12" plugom na brdovitom terenu, nekom frezom od 1.5-2m ili rotodrljačom od 2.2m (tako nešto planira da kupi), eventualno sjetvospremač od 2.5m? Ima li neke posebne mane na koje treba obratiti pažnju? Imao je nekad davno 4711 pa zna ponešto o Zetorima no ovo je ipak mnogo moderniji i mladji traktor, tu je i prednja vuča pa ga sve zanima, svaki savjet je dobrodošao.

koliko je on planirao da izdvoji para za takav traktor, i meni se takvi traktori svidjaju, nasao sam jednog u spaniji 6245 i cuo se sa vlasnikom, 4500e i da mi stigne na adresu, da nepoverujete, traktor 92.god. prednji utovarivac, kabina, 3000rs, fabricke gume, sve naj .. !
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
koliko je on planirao da izdvoji para za takav traktor, i meni se takvi traktori svidjaju, nasao sam jednog u spaniji 6245 i cuo se sa vlasnikom, 4500e i da mi stigne na adresu, da nepoverujete, traktor 92.god. prednji utovarivac, kabina, 3000rs, fabricke gume, sve naj .. !

4500 € :shock: to je jako malo para za takav traktor! Jesi siguran da je to ta cijena i da je traktor u redu? :scratch Ovdje takav traktor vrijedi duple pare. 3000 rh je vrlo malo za '92 godište, to je samo 150 sati godišnje :shock: Neznam ko bi uzeo duplak traktor sa prednjim utovaracem da bi mu radio samo 150 h/god. Sa tako malo sati taj se traktor tom gazdi još nije isplatio :mrgreen: Ako je sve u redu s traktorom, onda je to odlična kupovina!! :gitarist:
 

Najnoviji postovi

Na vrh