• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
to je bolje sjedalo nego moje samo ne izgleda za oko savršeno, moje je skaj pa se dosta lako znojiš na njemu, a mislim da na tome ne
naravno bitno je da je mašina u redu, a ostalo se sve može srediti, ova kabina je nekima malo neobična po blatobranima i ostalom jer je ovo prelazna linija sa ovog bijelog krova na crveni i sa okruglih na kvadratna svijetla i još mnogo toga.

ja sam samo naveo da za 12 000 ima dobar 6340, budimo iskreni kojeg ne možeš uspoređivati s tim svojim jer ima prednju vuču, novijeih je godišta, ima kompresor, kuku i još dosta toga što košta.

Je al to je 12000, nije više 6 :D Super ti je stroj, za te pare nemoš nači malo boljeg imt-a, a kad gledaš kroz par godina, opet te pare možeš dobiti za njega koje si uložio. Takve kabine kakvu ti imaš je isto ugrađivana na seriju xx20 xx40, ovisno o tržištu za koje je namjenjen bio.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
a sjedalo je bilo poderano, a deda se mi bavi tim presvlačenjem tak da mu nije problem to zamjeniti a boja je malo je..čka...hahah
..da taj moj zetor je za njemačko tržište ako se ne varam..:S
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e tako je,takvi su se delali za europsko tržište,moguće da su čak i kvalitetnije napravljeni nego ovi naši :finga:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
e tako je,takvi su se delali za europsko tržište,moguće da su čak i kvalitetnije napravljeni nego ovi naši :finga:

Moguće :D njegov ima i grijače na zadnjoj šajbi, itd.... opće je poznato da nama ide sva šrot roba, šta kod drugih ne prolazi nama prodaju.. hočeš od strojeva, mašina, automobila.. uff
 
I

ihorzic

Guest
sve je to divno i krasno ,
ALI ?????????
a ) koliko novaca je plaćen
b ) zašto tanjuraća 24 diska na takvu snagu
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Ne znam jel Basic na forumu, misliio sam da je otišao i sa ovog kao i sa susjednog iz Srbije. Komšija kaže da je plaćen 21.000KM tj. 10.770 evra i bio je bez ikakvih ulaganja, dakle naspi gorivo i na polje. Što se tanjirače tiče, komšija je prije zekonje imao Ursus C355 (i sad ga ima, drži ga za lakše poslove) pa su svi priključci prilagodjeni ursusu. Danas sam baš pričao sa njim (kada sam ga i snimao u radu) i kaže da planira do sledeće sezone da nabavi ili spremač od 2.5m (to je naaaajviše što može bez posebne pažnje da se nosi po putevima u mom kraju, ja ima 2.8m spremač pa je veliki problem proći ponegdje) ili možda rotodrljaču od 2.5m, nije se još odlučio. Zekonja će se stoga ove sezone igrati sa malim prikljucima :)
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ne znam jel Basic na forumu, misliio sam da je otišao i sa ovog kao i sa susjednog iz Srbije. Komšija kaže da je plaćen 21.000KM tj. 10.770 evra i bio je bez ikakvih ulaganja, dakle naspi gorivo i na polje. Što se tanjirače tiče, komšija je prije zekonje imao Ursus C355 (i sad ga ima, drži ga za lakše poslove) pa su svi priključci prilagodjeni ursusu. Danas sam baš pričao sa njim (kada sam ga i snimao u radu) i kaže da planira do sledeće sezone da nabavi ili spremač od 2.5m (to je naaaajviše što može bez posebne pažnje da se nosi po putevima u mom kraju, ja ima 2.8m spremač pa je veliki problem proći ponegdje) ili možda rotodrljaču od 2.5m, nije se još odlučio. Zekonja će se stoga ove sezone igrati sa malim prikljucima :)

Pratim ovaj foruma, nisam otisao .. Samo je belaj sto nisam puno poruka pisao..

To je ovaj traktor..
slika-1213-2011-10-1318801727-velika.jpg
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
aj dobro odahnuo sam, mislio sam da nam je ošao predvodnik zetorovog klana traktora, ti si nam glavni, navjiše slika imaš.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ako moze jedno pitanje, imam ursus koji je jako slican zetoru i nasao sam prednju vucu od zetora koja pase na njega ali me interesuje da li moram da ubacim nesto u menjac da bi to radilo kako treba, neko mi je govorio da se za prednju vucu moraju ubacivati neki zupcanici u menjac isto za zetor i ursus ?? :rolleyess:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ako moze jedno pitanje, imam ursus koji je jako slican zetoru i nasao sam prednju vucu od zetora koja pase na njega ali me interesuje da li moram da ubacim nesto u menjac da bi to radilo kako treba, neko mi je govorio da se za prednju vucu moraju ubacivati neki zupcanici u menjac isto za zetor i ursus ?? :rolleyess:
Za Zetora, koliko znam, treba da se ubaci zupčanik, jer bez njega ne radi prednja vuča kad se prebaci u rikverc.
Mislim da je i sa Ursusom ista stvar.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Za Zetora, koliko znam, treba da se ubaci zupčanik, jer bez njega ne radi prednja vuča kad se prebaci u rikverc.
Mislim da je i sa Ursusom ista stvar.

ja sam otvorio ono gde mu je otvor za izvod i vidi se onaj zupcanik gore, sad neznam da li mu treba nesto ubacivati od zupcanika jer neki kazu da se mora ubacit da bi radila u redukovanim brzinama
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
jos jedno pitanje na tom zetoru 5745 ako su zadnej gume 14.9 28 i taj izvod od 51zub koje mu moraju biti prednje gume, jel 9.5 24?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Mislim da idu 9-ke naprijed, čini mi se da tek od serije X945 idu 11-ke:scratch
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
jos jedno pitanje na tom zetoru 5745 ako su zadnej gume 14.9 28 i taj izvod od 51zub koje mu moraju biti prednje gume, jel 9.5 24?

bitna ti je visina gume,ne širina...

po tractordati veli :
Zetor 5745 Tires:
Standard tires (ag): Front: 9.5-24. Rear: 12.4-36

za 4340 veli(ista konjaža samo novi model):
Zetor 4340 Tires:
Ag front: 11.2/24
Ag rear: 16.9-28

znači da bi trebal staviti 11.2/24,ako su ti zadnje felge 28...širina je nebitna...

...mislim...nemoj me pobirati za riječ...najbolje bi ti bilo obratiti se negdje u servis ili nekom ko se dobro kuži u to...
 
Posljednje uređivanje:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
bitna ti je visina gume,ne širina...

po tractordati veli :
Zetor 5745 Tires:
Standard tires (ag): Front: 9.5-24. Rear: 12.4-36

za 4340 veli(ista konjaža samo novi model):
Zetor 4340 Tires:
Ag front: 11.2/24
Ag rear: 16.9-28

znači da bi trebal staviti 11.2/24,ako su ti zadnje felge 28...širina je nebitna...

...mislim...nemoj me pobirati za riječ...najbolje bi ti bilo obratiti se negdje u servis ili nekom ko se dobro kuži u to...
da li te gume 12.4 36 imaju istu visinu kao 14.9 28, pa mislio sam da njegovu vucu sa gumama 9.5 24 stavim na ursusa i zadnje gume 14.9 28
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh