• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,438
Dino čestitam i nek te dugo služi prije isprobavanja valjalo bi ga dobro zaliti :drinkers: :partyman: :partyman:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
@dino
cetitam al pregledaj ulje u mjenjacu da se nije rasuo jedan iglicasti lezaj moze malo vise informacija o njem
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Ooooooo kolega :D
Pa čestitam na kupnji!
Nek' te dugo služi,i možda dođem sad jedan dan pogledat ga,mislim ako nije problem? :D
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
čestitam na kupovini i nek dugo služi, sad je konačno kupio pravi stroj a ne MF.
 
Posljednje uređivanje:
T

tuaregr10

Guest
Ma nee,gdje bi ja. ;)
evo ga na istovaru

Pozdrav dino :fball:
Čestitam na kupnji traktora i neka te dugo i dobro služi :gitarist:. Ovako sa slike traktor izgleda lijepo i očuvano, prava strojčina :finga:.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
HVALA svima na čestitkama!
tko ide okolo neka srene pogledat mašinu i na aldamaš naravno :D
ulja svugdje ima dovoljno,hehe
malo informacija,hmm pa 96-a godina ,95 konja, ima 5 tona,zato je malo trom u trećoj i četvrtoj,ali zato ne grebe tako lako,hehe
turbo lijepo fućika hehe,oni koji su ju vozili,kažu da je to ista proxima,samo ima drugačiji mjenjač.
npr što mi se posebno sviđa zadnje gume 38 coli a prednje 24 ,da su šire,sve skupa bi još ljepše izgledalo,ali i ovako izgleda ok,ne sviđaju mi se traktori sa velikim prednjim točkovima.
a eto,danas smo ga i isprobali,njegov prvi posao
majstor dado za volanom :supz:
dsc01309bt.jpg

dsc01310xh.jpg

dsc01311wk.jpg

dsc01312yj.jpg

dsc01313gr.jpg
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
odvrni s desne stane poklopcic 4 sarafa kljuc 10 gdje ulazi cjevcica od kvacila i provjeri da nema ulja
kolko sam primjetio ne moze se uc na desna vrata kolko ima brzina i imal multipower il reverzer kod volana i cijena ako nije tajna ako moze u €
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,438
Hvala za slike super su!! Kako se ponaša u radu, kako prima gas kad je malo opterećen? Vjerovatno je zbog turba motor dosta živahan i ima dobar odziv na gas i kad je opterećen. Imao sam prilike voziti Kristala 81 KS bez turba. Jako trom motor, vjerovatno zbog velike težine traktora a ako osjeti opterećenje teško da će primiti gas, uvijek ga moraš pripremiti prije. Baš mu nedostaje turbina, mislim da je kod tebe stanje daleko bolje i da traktor sobzirom na svoju veličinu i težinu ipak nije trom, upravo zahvaljujući turbini.
Sve u svemu odličan traktor!! Zadnje gume izgledaju uske zbog svoje veličine za 38" bi trebale biti 18-ke pa da dobro izgleda. Kod mene na 77-ici su isto 16-ke ali je točak 34" pa puno bolje izgleda. Kolike su prednje, rekao si da su 24-ke a jesu li 13" ili 14"

@FeliXxX
Vjerovatno misliš dali možda pušta ulje iz motora ili mjenjača u prostor korpe. Vjerovatno ima ispod onu rupicu sa rascjepkom unutra, pa samo nek pogleda dali je masno tu okolo nje.
 
T

tuaregr10

Guest
HVALA svima na čestitkama!
tko ide okolo neka srene pogledat mašinu i na aldamaš naravno :D
ulja svugdje ima dovoljno,hehe
malo informacija,hmm pa 96-a godina ,95 konja, ima 5 tona,zato je malo trom u trećoj i četvrtoj,ali zato ne grebe tako lako,hehe
turbo lijepo fućika hehe,oni koji su ju vozili,kažu da je to ista proxima,samo ima drugačiji mjenjač.
npr što mi se posebno sviđa zadnje gume 38 coli a prednje 24 ,da su šire,sve skupa bi još ljepše izgledalo,ali i ovako izgleda ok,ne sviđaju mi se traktori sa velikim prednjim točkovima.
a eto,danas smo ga i isprobali,njegov prvi posao
majstor dado za volanom :supz:

Pozdrav dino :arrow:
Sad kada je traktor isproban i malo upregnut nadam se da si zadovoljan s njim i nadam se da nećeš požaliti što si ga kupio :weedman:. Hvala za slikice :partyman:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
@FeliXxX
Vjerovatno misliš dali možda pušta ulje iz motora ili mjenjača u prostor korpe. Vjerovatno ima ispod onu rupicu sa rascjepkom unutra, pa samo nek pogleda dali je masno tu okolo nje.
ma mislim ja bas na to i na jednu posebnu osovinicu zbog koje sam svog moro raspolovit i morat cu opet uskoro jer i dalje pusta a nabavio sam gumice od caterpilara pa cu stavit i nadam se da necu imat problema vise
i imam jos jedno pitanje za dinu da li su prednji tockovi siri od zadnjih jer su u mene stavljene felge iznutra pa je malo uzi sigurno su u tebe sire zadnje gume
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
a pogledat cu dal ima ulja ajd,ali mora imat.
ne moze se uc s desne strane jer nema tamo kvake,ima 4 brzina i rikverc,sve na jednom mjenjaču,nema reverzer,pover ima.
cijena je cca 15000€

za sad ono malo što sam radio sa njim,pokazao mi se super.
na polju kad si u nižim brzinama,odlično prima gas,po cesti sa prikolicom je trom,jbg,težak je,ili sam ja navikao na ove svoje zvrkove,pa mi je ovo tromo,hehe
da,zadnje gume izgledaju uske jer se 16.9 R38 ,loše su,pa su u planu 18.4.
prednje su 12.4 R24.

nisu,zadnji kraj je širi od prednjeg,zato jer su zadnje felge okretane,a okretane su zato da stanu utezi u njih. pa je traktor onako dosta širok.
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Nebi preporučio da stavljaš 18.4.38 gume jer če se promijenit korak zupčanika za prednju vuču,a to nebi bilo dobro..

Dal ima kompresor?

Cijena je dost visoka,al ajde šta je tu je..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Nebi preporučio da stavljaš 18.4.38 gume jer če se promijenit korak zupčanika za prednju vuču,a to nebi bilo dobro..

Dal ima kompresor?

Cijena je dost visoka,al ajde šta je tu je..
cijena jest pojaka jer ja sam svog platio 12000 al 94 god. a gume su i kod mene 16.9-30 a prednje 330/70 r 21 al primjetim malo da prednje grebu al ne puno i ako slucajno ostane ukljucena na vecim brzinama cuje se zujanje kompresor mora imati zbog prednje vuce i blokade zadnjih tockova e sad me zanima da li ko i moj nema 1100 obr. kardana zadnja rucka desna i kolko ima izlaza hidraulike
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
pa onda i prednje jednostavno stavi 13.6/24 i riješen problem, ali meni se ove gume ne čine tako loše, još bu one šljakale bar 5 godina.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ne kužim kako bi mu promjenio korak,ako bi stavio gume jednake visine sami šire :scratch
ima kompresor,koji stalno radi,jer uključuje prednju vuču i šperu preko zraka,ima sistem za dvokružne i jednokružne kočnice.

felixxx,daj koju sliku svojeg :)
trebao bi imat brzi kardan,to bi trebala bit ona ručica sa lijeve strane volana.
ima 2 izlaza hidraulike i povrat.

i riješen problem,haha :mrgreen:
sve to košta,a prednje gume su još dobre,te se nece tako brzo mijenjat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh