• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
jesi to sad vadil dizne ili je slika od prije? uloški nisu mijenani? a kak si sam nariktal dizne, imaš opremu? i velim, jesi testiral tak da je ostaviš pod tlakom malo nižim nego što otvara o čekaš da vidiš jel propiša s vremenom?
Dize sam sad zvadil.Ulošci su mijenjani.Imam doma pumpu za ispitivanje.Nisam nis testiral stare van nove nutra i nariktal na 160 bara
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,776
Mrky,
Molim te, nemoj citirati pretodne poruke. To nije potrebno.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,713
Jesi ti majstor?
Ak su dizne vani zašrafi ih na lajtunge i okreni prema gore i vidi kaj se dešava kad verglaš?Nebude ti odmah probil dizne pošto su lajtungi prazni pa bi bilo dobro da ga izverglaš dok ne probije sve tri, i onda ostaviš par sati ili do drugog dana da vidiš kolko mu treba da špricne.
Možeš još i probat snizit tlak dizne 125-130bara,ak bu bolje palil elementi pumpe su kaput.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,713
A ventili jel su novi? Đabe elementi ak ventile nije zamijenil.Jel je iberdruck ventil ispravan?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Pitanje kakve su kvalitete i dijelovi šta si ugradio, meni evo legla pumpa hidraulike vjerojatno, stavio novo sve, nema ni 2 godine i 200 njak sati nisam napravio. i neradi jednostavno više.
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Takve simptome ima i kad nema dovoljno goriva kod prvog paljenje , nepovratni ventil "pusta" gorivo . Probaj prije starta napumpati gorivo dok ne cujes da pisti ventil onda probaj da li se stanje popravi.
 

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
Pukla čahura dize
20170224_155637_zpsmu3qduwd.jpg
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,713
Aluminijsku podlošku obavezno zamijeni,iako si čepove i čahure trebal odmah zamijeniti pogotovo ak je voda bila u traktoru.
 

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
Čepovi su prije zamijenjeni.Zamijenil sam podlošku i namazal čahuru sa silikonom.Moral sam i ispušni ventil mijenjat.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
ulazila ti je voda u cilindar? pa jel nisu cahure dosle s novim glavama? jesi sad metnul novu cahuru ili si samo ovu namazal silikonom?
 

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
Samo je jedna nova glava tak da su ove stare čahure propisale prilikom sipanja antifriza.Nove čahure sam stavljal.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Evo konacno je i moj 4712 dosao na red za popravak. Posto vec duze vremena dimi plavo, pri 0 stupnjeva ne moze upaliti, poceo bacat ulje na cep pri oranju/tanjuranju, jucer mu izmjerio pritisak ulja na leru hladan motor 1.3 bara, a nakon rada u mjestu 0.5 bara. Ako moze preporuka nekih trgovina gdje ima orginalnih zetorovih sklopova, da se bacim u potragu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Da ti bum iskren ja mislim da orginalnih dijelova (prva ugradnja) više ni u Českoj nema.

Čegec (Zelina) tvrdi da ima orginal, Kirš (Vrbovec) također, pa i kod Hubzina (Križevci) je bilo orginala..... ja sam ugradil AG sklopove i bilo je dobro.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pojavom Zetora x2xx/77xx oko 1984 godine prestaje proizvodnja originalnih sklopova itd ulazi Indija Malezija pa Kina i ostali navodno da se oriđiđi nađe u Mađarskoj kolega je kupoval koč celindere skuplji nego kod nas tkz oriđiđi .
 

Najnoviji postovi

Na vrh