• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
To bi baš bila fora, stavit na nekog Đonija neki stari kompletan motor od 5011. lijepo ga obojat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja sam prošle godine dal čovjeku blok,radilicu bregastu i nosač filtera ulja za 5011 za 6300kn. Vjerojatno mu je to trebalo za uteg :unsure:.
Moguče, a moguče nije naletel na strojnu koja ima volju spasiti problem ;)
A baš da svaki dan "daješ" blokove nije istina, tu i tam ako zatreba ali kak velim, po mom iskustvu je to rijetko.
Jel si barem starog zel pod račun?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Prije par godina sam delal 4911 blok je puknul sa strane bregaste na dva cilindra . Čukman, kad su pogledali su rekli da se tu nemože ništa odnosno da se nemre garantirati da bu kaj od toga ispalo a platiti treba i da on to neće delati. Gregurek je rekel ak najdeš majstorakoji bu zavaril ja budem obradil, i našel je čovek nekog u zagorju i evo vozi već 10godina.Nisam zel blok jer kolko sam skužil uteg je frknul pa je sjebal sve redom. Upita je bilo jako puno za njega, e sad bilo je tu svakakvih , na one kaj su sam tipkali poruke se nisam baš obaziral, jer to su većinom nakraju bili stručnjaki sa pitanjima "kaj u njemu vredi 4000kn", takvima sam šibnul link s novim Kliková skriň 3-válec,vrtání 102 na odstř. 52010119 - Nekvinda.cz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Čukman je..... neču grešit dušu na današnji dan ali s njim ja više ne poslujem... ako baš neko ima volju nek nosi....
Jasno mi je da ponekad treba neko blok ali jako rijetko. Ako ne savjesan vlanik ne čuje da uteg lupa ili da se smrzne blok da se neda spasiti, ali to je rijetko.
Ja sam nekad davno kupil novi ispod čekiča za nekog 7011 i dal za njega 10 000 kuna u RH
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Čuo sam da je generalka zetora jeftinija od imt-a ali ovo ispada isto. Hvala na odgovorima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
More se i IMT napraviti za manje novaca kak i Zeks ako se špara.
Ali kad se radi kak treba onda košta i za jedan i drugi motor podjednako.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Tak je kak je, dobro je i dok takvih dijelova ima. Još malo nebu nikakvih kak se meni vidi za ove ugašene proizvođače.
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Da ne otvaram temu u pitanju je 4712 sva svjetla rade i zmigavci normalno zmigaju a na prikolici na svjetlima isto sve radi samo zmigavac ne blica nego svjetli a na traktoru normalno blica.
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Nisam nis spajal ja utikac na traktoru je tvornicki i nikad nije diran jedino se jedan pin malo klima na utikacu mozda je do toga a kabel i svjetla su kupljena i tvornicki je spajano
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Pogledaj dal ti je spojen kontakt za masu. Ja sam radio sa 4-zilnim kablom pa sam ekstra ubacivao masu na prikolicu jer nije radila preko rude zbog okretne poteznice....
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-02-02_171311.jpg
    Screenshot_2021-02-02_171311.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 13

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Ove 2 se daju izvadit van, nikad to nisam spajal al u kad sam.izvadil van u svakoj je rupa i navoj pa pretpostavljam da bi se tu zica trebala zasarafit ne
 

Prilozi

  • 20210415_010658.jpg
    20210415_010658.jpg
    42.2 KB · Pregleda: 16

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Je, sa straznje strane ti je ko luster klema, ubacis zicu i stegnes. Ja sam ih jos letovao sa tinolom, da se ne razdvajaju licne.
Odvijes ta tri vijka, i kad odvojis, ulozak izvadis i pospajas kontakte. Nije ti to skupo. 20-ak kuna dođe nova utičnica.
 
Na vrh