• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Je, sa straznje strane ti je ko luster klema, ubacis zicu i stegnes. Ja sam ih jos letovao sa tinolom, da se ne razdvajaju licne.
Odvijes ta tri vijka, i kad odvojis, ulozak izvadis i pospajas kontakte. Nije ti to skupo. 20-ak kuna dođe nova utičnica.
Da masu spojim na saraf od utikaca ili
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Možeš ako blatobran ima dobru masu sa šasijom traktora.
Najbolje bi ju bilo povuč s šasije ali ako je dobar spoj između blatobrana i šasije igra i ovak.
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Nije na blatobranu neg ovdje ispod zraka za prikolicu
 

Prilozi

  • 16184817575075517136889841924341.jpg
    16184817575075517136889841924341.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 23

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Spojim lampe opet samo zmigavci svjetle al se upale prije neg migavci na traktoru koda nisu povezani sa relejom, i da probam bolju masu nac?
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Isprobaj sa probnom lampom, ako imaš, na utičnici. Možda je loše složena. Prati onu shemu što sam stavio i isprobavaj kontakte. A možda je stvarno do mase. Masu eliminiraš tako da je pomoćnom žicom dovedeš sa akumulatora na probirku i polako...
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Isprobaj sa probnom lampom, ako imaš, na utičnici. Možda je loše složena. Prati onu shemu što sam stavio i isprobavaj kontakte. A možda je stvarno do mase. Masu eliminiraš tako da je pomoćnom žicom dovedeš sa akumulatora na probirku i polako...
Probal i tak opet nis jel moguce da je relej krivo spojeb
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Jel samo zmigavci gnjave il sve? Moguce da su losi spojevi na releju, prekidacu... Polako trazi...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Znači kad si ispitivao sa ispitivačem na utičnici,kad je žmigavac upaljen,da li trepće na ispitivaču?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Na ispitivaču mu sigurno žmiga zato kaj je žarulja slabija nego od žmigavca.
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Jel samo zmigavci gnjave il sve? Moguce da su losi spojevi na releju, prekidacu... Polako trazi...
Ma sve odlicno radi samo zmigavci zezaju al kad se zagledas bas u zmigavac onak bas lagano blica
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Meni vuče sve na masu. Ili prijelazni otpor na nekom spoju... Mozda cak u grlu zarulje....
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Jel ima kakve veze ak u zenskom utikacu nema onog ulaza za maglenke jer nije bilo spojeno i nekad je ispal nema ga unutra
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ma ne bi smjelo, al sve ovisi kako je spojeno. Slabo svjetlo znači da struja ne prolazi dobro negdje...
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Ma ne bi smjelo, al sve ovisi kako je spojeno. Slabo svjetlo znači da struja ne prolazi dobro negdje...
Ne ja sam krivo objasnil zmigavci jako svjetle al onak malkice sam zmigaju kad se zagledas tj jedva se vidi
 
Posljednje uređivanje:

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Pogledaj si prekidač i relej. Ako su stari mozda je los kontakt pa slabo radi. Kakva ti je masa sa kućišta tih žmigavaca? Jel na blatobranu? Mozda je ispod korozija pa slabo ide. Kakva je masa sa releja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ma ne bi smjelo, al sve ovisi kako je spojeno. Slabo svjetlo znači da struja ne prolazi dobro negdje...
Hočeš reči na kratko zatinja sijalica
Automat je problem, stavi elektronski s nekog auta jer ovi okrugli ne valjaju. Mislim, valjaju, ali kratko traju.
 
Na vrh