• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
517
Zašto traktor jakooo vibrira na gasu vecem od 1300-1500 okretaja , na 2000se me može držat ruka na njemu ?
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
517
Rađena generalna prije 250 rs , tresao je prije generalne isto ondah prvih 150 rs nista i sad opet
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
517
Znaci moze bti svasta 😄 morace ici kod majstora na reklamaciju ... U pitanju je zetor 8045 nosio je klipove na strojnu obradu jer su novi stariji od bloka motora pa su tukli u glavu ... Tako on kaze ali nije to to .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Lako s dugačkom kobasicom... danas ako ne skineš blok klip je prekratak pa opet problemi
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Radi se o zetoru 4340,ako mi može netko objasnit (sa slikom ručice) kako radi hidraulika vanjskog kruga,tj u kojoj poziciji ide ulje na priključak 1,u kojoj na priključak 2(ako se radi sa dvosmjernim cilindrima) i u kojoj se poziciji otkopčavaju tj.priključuju brze spojnice?

I još jedno pitanje,trenutno je samo zaj jedan par priključaka(plus 0 za povrat)ako se pojavi potreba za još jednim parom,kako je to najbolje izvesti,da li koristiti postojeće pa kupit razvodnik na 2para i spojit ga na postojeće,ili kemijat nešto na cijevima traktora za spojit dodatan priključak,pretpostavljam prvo,ali više ljudi iz iskustva bolje zna
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
A jebaj ga sad.
Mislim da je 1 ručica gore, a 2 dole. Ili je obrnuto :unsure: Nemreš pogrešiti kak god da spojiš.
Kad je u leru (na sredini) otkopčavaš i priključuješ spojke.

Ako imaš potrebu za još jednim parom onda dodatni razvodnik
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Imaš vanjsku pumpu hidraulike ili unutarnju?
Najvjerojatnije vanjsku
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Onda ti je najbolje kad kupuješ razvodnik kupiti takav da ukradeš ulje s pumpe, a preko povrata nazad napojiš traktorsku hidrauliku.
Možeš ti to odraditi i s ventilskom kockom koja omogučava da ukradeš dio ulja za razvodnik, a dio imaš za hidrauliku.
Meni se taj način najbolje sviđa, ovo napajanje dodatnog razvodnika preko kiper izvoda nije riješenje, barem po meni.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Da li onda radi sigurnosni ventil na novi razvodnik s obzirom da bi bio spojen direktno na cijev?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Naravno, znači ostaje komplet instalacija traktorska. Tlak s pumpe presječeš i na stranu koja dolazi s pumpe napojiš dodatni razvodnik, a povrat s tog dodatnog razvodnika vračaš na drugi dio koji odlazi u traktorsku hidrauliku.
Opet ponavljam, moraš kupiti takav dodatni razvodnik koji podržava takav način spajanja.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Imam problem ,slovačka kabina grijanje na lijevoj strani radi ,desna strana puše hladno ? Jel neko imao sličan problem i kako je rijesio ?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Bok, imam zetor 7340, zanima me dali mogu smanjiti kako protok ulja ili prigušiti da imam slabiji tlak iza na priključnicama zbog pluga okretača da ne stvara veliki pritisak kod okretanja, znam da noviji traktori to mogu e sad ne znam za Zetora
 

Najnoviji postovi

Na vrh