• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
U pitanju je 7011.Danas sam ga pokusao upaliti i sva sreca da je akumulator prazan jer kad sam pritisnuo gumb za paljenje on je nastavio verglati i kad sam otpustio gumb.Zice na automatu su se uzarile i pocelo se dimiti iz automata.Jel zna ko u cemu bi mogao biti problem?
Drug proslo je dosta godina ali bi mi znacilo da kazes kako si resio problem.Imam 2511 i isti kvar....ne prestaje da vergla
Pozdrav
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Provjeri si tipkalo koje pritisneš dali prekida kontakte,ili je stalno,upaljeno
Ako nije do toga onda ti je relej ili feder u njemu na elektropokretaču
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
125
Pitanje za znalce,
Zekan hrzi dok se uključuje kardan i kad se kardan uključi te se podigne ručka kuplunga on se i dalje vrti. Kardan se prestaje vrtjeti jedino kad se gas da preko pola ili se komanda hidraulike podigne. Sajla je dokraja zategnuta a i nedavno je mjenjana. Iza kartera je masno malo tako da mislim da je zamastilo lamelu ili su capice na lameli raštelane…kako god mislim da traktor treba na pola ali svako mišljenje dobro dođe prije rastavljanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Predpostavljam da je u motoru ipak malo tamnije tak da vjerujem da je riječ o ulju iz mjenjača.
Najvjerojatnije si onda u pravu i treba na pola jer je lamela masna
 

Jole025

Novi član
Tu od
7 Stu 2021
Poruka
2
Pozz svima,naime kupili smo Zetor 5341 sa Multipowerom,pa me sada zanima ako ima tko sa više iskustva sa korištenjem multipovera,netko spominje da se ne smije koristiti niz brijeg, smije li se koristiti npr. U oranju ili samo u transportu?hvala
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Pozdrav,
Trebao bih preporuku za mehaničara za Zetorovu (5011) hidrauliku u Koprivnici i okolici. Koliko sam vidio - ima ovdje ekipe iz okolice Koprivnice, pa ako može preporuka - bio bih zahvalan. :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ako sam dobro shvatil ovaj je iz okolice KC.
Kak radi neznam i kak računa neznam, ali sa videa ne izgleda loše. Probaj ga kontaktirati.

 

G0jA

Novi član
Tu od
11 Lis 2022
Poruka
8
Ekipa koliko ulja ide u motor zetora 6245? I atf ulja?
Dali u motor moze ina super5?
kolega je kupio pa ga zanima
 

Ivank

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
22
Pozdrav. Ima li netko slikano možda kako se spaja ručna kočnica na zetoru 4911 jer trenutno sređujem jednoga, a čini mi se da fali dijelova, ne znam kako spojit da koči i lijeva i desna strana jer vlasnik kaže otkad ga ima da je uvijek kočila samo desna strana jer lijeva nije ni spojena. Unaprijed hvala.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,572
Kak misliš nije spojena,pogledaj ispod traktora one dvije šipke fi 8 sa navojima i šarafima moraju biti na svojim mjestima
 

Ivank

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
22
Te šipke jesu na svojim mjestima, ako misliš na one što idu u trubu sa svake strane, ali samo lijeva je spojena na ručicu.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,572
Lijeva i desna moraju biti u rupama .Na svakoj strani moraš imati maticu sa lijevim i desnim navojem i tu onda fino štelaš ručnu kočnicu. dok potegneš ručnu obadvije trebaju kočiti.
Jel ti je sajla na svom mjestu i dosta pritegnuta
 

Ivank

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
22
E pa u sajli je najveći problem, to je neko nešto kemijo, to nije njegova sajla i samo je na desnu šipku spojena i samo desna koči.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,572
Tak i treba biti. Imaš osovinu koja ide od te desne strane preko getribe na lijevu stranu itamogdje ti se koča ona šipka fi 8 dok potegneš ručnu mora se pomakivati kak lijeva strana tak i desna na toj osovini imaš dvije kajle.Nemam slike da ti to pokažem
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,572
Osovina mora biti inače bi imal rupu na kučištu jedino ako nema koja kajla na osovini i na tim excentrima od ručne pa se ne pomiću dok potegneš ručnu .
aj to sutra prestudiraj ili čak rastavi na toj osovini jer su ti na njoj i papuče od kočnica i kumplunga svako na svojoj strani
 

Najnoviji postovi

Na vrh