• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Ma jedno pišem drugo mislim. Vodena pumpa da..
@MUHA Zamijenili smo sad skoro sve bakrene podloške tamo oko pumpe volana, uvjek bilo masno.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Pošto je to staro pušta ona već i na gumicama polako a ne samo na podloškama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,930
To sa popuštanjem pločica je bolje riješenje ako nisu več jako sprešane jer ove današnje su samo pobakrene..... ima tak tvrdih da uopče nedaju popustiti.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav
4340, ne rade moto sati, obrtaji rade
Pinjon s dvije zice
Kak provjeriti dal je problem u vuri ili pinjonu
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Za šta služi ova struja na bosch pumpi, ispod a/c pumpe? Proxima 6441, imam povremeno problema sa paljenjem i sada vidim da je žica precvikana....
 

Prilozi

  • IMG_20230605_092025.jpg
    IMG_20230605_092025.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 32

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Pošto je to staro pušta ona već i na gumicama polako a ne samo na podloškama.
Upravu si, sad tek vidimo kad smo ostalo sanirali. Ima jedna gumica što ide u osmicu budemo ju zamjenili.

Jel uspio tko polomiti ovo na Zetoru? 3511 inače..
 

Prilozi

  • IMG_20230606_154739.jpg
    IMG_20230606_154739.jpg
    64.2 KB · Pregleda: 45

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
@MilanZetor Skini pumpu dole i predihtaj ju cijelu jel ti je vjerojatno i semering tvrd ko kost...mislim da ti ni neće prodat samo tu gumicu nego cijeli set za pumpu,nekad je to bilo oko 250kn. Možda bi se kod jednog dalo naručit pojedinačno..
Jel su bale u kombinaciji sa lošim putem ovo sredile?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Da, teške bale i brza vožnja nisam ja vozio. Priča mi stari da mu je bila pukla osovina prije 20god. Ovo je puklo po meni iz 2 razloga, prvi je velik teret i brza vožnja, a drugo je prevelik tlak za taj hidrulik, diže kao lud, za nešto jako teško odma digne i prednji kraj. Tako su složili u servisu, a popravak je bio papren. Ovo ću naći polovno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,930
Muha šta kažeš jel pucalo ovo kome?
Takav lom ja nikad kod nikog videl nisam. Nekad mi je pričaj jedan naš pokojni forumaš da je na njegovom pukla osovina (koja je fi 50) i nisam mogel verovati da je to puklo. Po svemu sudeči nije jedini.

Sječam se nekad davno si ti meni slal video vožnje bala..... slažem se s Puknutim, treba ugraditi šok ventil šoferu 🤭
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Bolja opcija je hladiti u vodi, ali samo radi toga što možeš odmah sa prstima do predmeta.
Inače način hlađenja, ne utječe na fizikalna svojstva. Zagrijavanjem oni prcknedli u strukturi bakra počnu divljati -omekša bakar i onda nakon nekoliko mjeseci se ponovo "postroje" i bakar postane tvrd.
 

Najnoviji postovi

Na vrh