• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
70
Struja, nema sajle nikakve koliko sam videl. Konektor za struju sa 4 pina i jedan pin za osvjetljenje
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Pozz
Pitanje u vezi zetora 7045, na 1200-1300 obrtaja motora se osjeti brujanje u kabini, samo na tim obrtajima se osjeti brujanje u kabini, na manjim ili većim obrtajima ništa. Nebitno da li traktor stoji u mjestu ili u vožnji
Do čega bi moglo biti ? Hvala unaprijed
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Ako ste promijenili nosače kabine vjerojatno je problem u ovoj cijevi koja prolazi kroz kučište, u tu cijev idu gume i dugačka šipka. Cijev je na jednoj strani zašarafljena sa 3 vijka a na drugoj strani kučišta do rezervara nije i tu se podere i dolazi do takvih vibracija. Ja sam to riješio tako što sam skinuo rezervar i istokario prirubnicu sa rupama koju sam nabio na cijev i zašarafio sa 3 vijka jer postoje navoji u kućištu i to je to.
 

Prilozi

  • IMG_20240328_200106.jpg
    IMG_20240328_200106.jpg
    12.6 KB · Pregleda: 15

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Na starom zetoru 4911 sa metalnim čepom rezervara,dostaizlazi nafta na odzračnik,da li netko ima nekavo rješenje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Tak je, limiči su limeni, u njima je malo ili nimalo elastičnosti da bi pritiskali čep prema dole da bi brtvil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Znam na kaj ciljaš, ali čep je da začepi. Sve ostalo je poklopac ;)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali čini mi se da više izlazi na odzračnik, nego ispod čepa
 

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
70
Pozdrav ekipo!
Malo mi slini gorivo na srednjoj dizi između tijela i utora u glavi. Izvadil van, zamijenil bakrene podloške ( mislil sam da je tu problem ) i na povratu i na tijelu one velike. Zamijenil i šarafe koji pritežu. Ali kad ga opteretim i dalje slini. Na radu to ne osjetim al mi ide na živce. Ima tko kakvu ideju? Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Između tijela i glave brtve nema pa je meni logički da slini na spoju tjela dize i matice kojom se steže ulozak za tijelo.
Ni tu pločice nema nego brtvi sam uložak.
Jedina pločica je na gornjoj matici gde se štela tlak dize i one dvije na povratu.
A Možda slini i na onom holenderu na koji stezeš lajtung.
Moraš prvo točno utvrditi koji od spojeva je problem.
 

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
70
G.Muha, svaka čast na odgovoru. Gornje dvije podloške i šaraf (mislim da je M8 šuplji)na povratu su nove, zamijenil sam i bakrenu podlošku na gornjem dijelu ( sad znam da se tu štela pritisak 👍), na dovodu ( holenderu )isto ne pušta. Prilično sam siguran da na spoju glave i samog tijela dize izbacuje ( nije to puno )van naftu. Znači, tu gde bi trebalo dihtati tijelo u nasjedu odnekud izmigolji van. Dal tu smijem malo diht mase , onak po samom završetku, ubaciti? Jer cijeli taj dio koji ulazi je nekak "zmučeni", uostalom kak i cijeli traktor.
 
Na vrh