• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Frenki F3

Iskusan lik
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
221
jer da nije otpal, ne bi znal ;)
Cijenjeni kolega ZJ, misliš da je prošli vlasnik mijenjal ležajeve+mast? Znal sam da je ta mast unutra jer sam ju osobno stavljal još na proljeće. Bit će da nisam dobro poklopac montiral ;)
 
  • Like
Reactions: ZJ

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
257
Pozdrav, može savjet što napraviti. Naime na zetoru 4712 mi se desilo da se prednji most zacvikao u remenicu radilice, jer je propao. Koliko vidim pukli su varovi između bolcna i ove ploče što ga steže. Što bi moglo biti uzrok tome i je li ja sad moram cijeli most i kolijevku skidati da stegnem bolcn na blok? Jer sada se on klima par cm. Inače kolijevka je mijenjana prošle godine i piksa je bila dobra. IMG_20241022_193408.jpg IMG_20241022_193416.jpg IMG_20241022_193457.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,691
Metni dizalicu pod njega, nemoj baš pod karter pošto je aluminijski, stavi dole pod ono pojacanje na zvonu i podigni.
Onda se bu oslobodilo, a ti buš videl jel buš uspel bez skidanja koljevke izvuči bolcn.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,747
Za skidanje poda gdje sic stoji, dali se moraju raskapati konzole od rucne i kvacila i i s druge strane od hidraulike poluge da se moze lim od poda izvadit van?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,691
Sa poluga hidraulika skineš one dvije plastike da bi mogel provuči limene ručke, a kuglicu na poluzi DMP odšarafiš maticu za ključ 13.
Za poluge ručne i kvačila najjednostavnije ti je skinuti dole ispod kutije akumulatora bolcniče i sve sa sajlama izvaditi van.
Kad podigneš zadnju stranu poda odispod te još čeka kuglica od regulacije brzine hidraulika koju samo izvučeš na kuglici.
Plus okolni šarafi za koje vjerujem znaš gde su.
 

Najnoviji postovi

Na vrh