• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Odličan!!:gitarist:
Pravi stroj :supz: koliko je on KS ima li 80?
Gdje uspiješ naći ovako očuvane traktore :scratch svaka ti čast :!::!:

Ima oko 80 konja, osjeti se na snazi od ostalih odmah :p :) ..
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Zasto nebi bio, kod nekih je turbina izvedena na drugi nacin i dodje pod haubom, i onda mu auspuh izlazi kroz haubu, a kod njega je sa strane..Mislim da mladji od 90-te godine imaju onaj drugi nacin.. Nije ovo jedini zetor ove tipe koji ima ovakvu turbinu,..:roll:

aj jel možeš nać na net-u negde sliku s takvom turbinom..ja sam našel jednog al je naknadno ugrađivana i isto mu ne piše poslje ZETOR 7745 TURBO u ovo crnom polju di bi trebalo inaće bit..
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
515637523_big.jpg


zet7745t1.jpg


images
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Cuo sam da se zetori kvare dosta i da su nekako njezni i nisu za posla...
Da li je to istina..
Zavisi u kakvom je stanju i kako ga održavaš.
Interesuju me modeli 7245 i 7745??
Sve iznad 1986. godista..
Odlični modeli, koji god da uzmeš nećeš pogrešiti.
Ako neko ima neka mi kaze iskustva sa njima..
AL TREBA MI STVARNO ISKRENO DA KAZE DA LI SU DOBRI..
Ja imam dva Zetora a jedan od njih je 7745. Odličan traktor, ja bih ti preporučio 77-cu, doduše sa 7245 nemam iskustva ali mislim da je isto tako jako dobar traktor.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Cuo sam da se zetori kvare dosta i da su nekako njezni i nisu za posla...

Da li je to istina..

Interesuju me modeli 7245 i 7745??

Sve iznad 1986. godista..

Ako neko ima neka mi kaze iskustva sa njima..

AL TREBA MI STVARNO ISKRENO DA KAZE DA LI SU DOBRI..

Nisu losi traktori, ali opet zavisi za sta trebas. Ali su precijenjeni do bola :axe:, za te pare koje treba izdvojiti za dobroga Zetora kupi se dobar zapadni traktor koji je nebo i zemlja u odnosu na Zetora. Njegove prednosti su sto je veoma prodajan traktor i sto su dijelovi povoljni.
A 7245 i 7745, 77-mica je bolja, manje sarafanja po njoj u odnosu na 72-icu :blackeye
 
T

tuaregr10

Guest
Zetor 7745 Turbo 1989 g.



:partyman::partyman:


Pozdrav svima :fball:
Odličan je Zekan, izgleda lijepo i očuvano :D. Svaka čast na dobroj kupnji :supz:. Čekamo još slika :mad:.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
godište je
2006...

Pa to je onda novija tipa,sad me malo čudi kak ti onda u trakspotru tak puno troši,znam da ove starije tipe dosta troše al nisam znao da i ove nove. Od šogora je isto 2005 6340 al kaže da troši ko mali ferko....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Pa to je onda novija tipa,sad me malo čudi kak ti onda u trakspotru tak puno troši,znam da ove starije tipe dosta troše al nisam znao da i ove nove. Od šogora je isto 2005 6340 al kaže da troši ko mali ferko....

moj 6340 na relaciji 70 km sa praznom prikolicom potroši manje od 20 lit dok sam s a533 kurio 30, rezervar u knap.. s tim da putujem skoro 2 sata manje
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šogor sa 6340 i tanjuračama 28 diskova na parceli od 12 jutara u komadu potrošio 30l. a dok je njegov kolega sa jd 2850 i svjetlospremačem 2,6m na istoj parceli 70l i svako je jednim tragom išao.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ja mislim da znam što je ruddyev problem,a problem je taj da modeli 33,43,53 imaju sporiju getribu i da bi postigli brzinu ljudi stiskaju papučicu gasa i on troši puno goriva,dok 63 i 73 imaju bržu getribu i idu 35-40 kmh pa je taj problem manje izražen.moj 3340 po satu jednako troši u teškom oranju i u transportu sa praznom priklolicom teškom 1T.Dado tvoj šogor ima 6340 pa se to nije toliko izraženo,a jd i zetor je nemoguće uspoređivati, jer jd troši 30-40% više goriva od ostalih traktora i to je pogotovo izraženo kod stariji modela kao što je taj koji si ti naveo, oni to sad pokušavaju sve više smanjit da bi bili konkurentniji na tržištu.nisu stari ljudi zabadava vikali da onaj tko vozi jd mora sa sobom voziti bačvu goriva ali to prije nije bio problem jer je gorivo bilo jeftino,a sad je skupo kao žarka tava pa na potrošnju ljudi itekako paze.
 
Posljednje uređivanje:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
e ovako ima par pojedinosti koje bi volio saznati a neko od forumasa zna
1 od cega su ove "boce" od kojih ulja


Uploaded with ImageShack.us
2. ovo je na prednjoj vuci jel smije biti ovako


Uploaded with ImageShack.us
 
Z

zetor4718

Guest
1 bočica kod mene je ulje od "ublaživača" ili amortizera a kod tebe nisam siguran,druga ona velika je ulje od servo volana 100% a onaj mali "šarafčić" pokraj čepa je mjerač.probaj vidjet kud vodi crijevo od prve bočice pa napiši onda ti mogu sigurno reći.prednju vuču malo bolje poslikaj,čini mi se kao da se vidi neki ležaj ili što već?ovi zetori meni su nepoznanica jer nikad ih nisam vidio uživo pa ni izdaleka.evo ti slika ubaživača na ovi starijim serijama premda mislim da je i kod tebe ista stvar malo drugačijeg izgleda.

P.S.-poslje ću stavit sliku jer zajebava imageshack
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
e ovako ima par pojedinosti koje bi volio saznati a neko od forumasa zna
1 od cega su ove "boce" od kojih ulja


Uploaded with ImageShack.us
2. ovo je na prednjoj vuci jel smije biti ovako


Uploaded with ImageShack.us

velika ti je od volana 100% i u njoj je atf, a u maloj je uk4, od kočnica i kvačila..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
velika ti je od volana 100% i u njoj je atf, a u maloj je uk4, od kočnica i kvačila..
od kocnica mi je pored volana a ovo je onda od kvacila a znaci u ovu veliku bocu od serva se sipa atf jer mi fali cca pola litra a postavit cu veceras jos slika nece mi imageshack a ovo od kardana je prema tocku tamo pa reko da mi se nije kakav saraf odvrno pa da necu podrobit kakve zubcanike
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
od kocnica mi je pored volana a ovo je onda od kvacila a znaci u ovu veliku bocu od serva se sipa atf jer mi fali cca pola litra a postavit cu veceras jos slika nece mi imageshack a ovo od kardana je prema tocku tamo pa reko da mi se nije kakav saraf odvrno pa da necu podrobit kakve zubcanike

od kvačila i kočnica je jedna boca, onda nemam pojma od čeg je ta mala, ja ju ni na jednom zetoru nisam imao :-D..
 
Z

zetor4718

Guest
od kocnica mi je pored volana a ovo je onda od kvacila a znaci u ovu veliku bocu od serva se sipa atf jer mi fali cca pola litra a postavit cu veceras jos slika nece mi imageshack a ovo od kardana je prema tocku tamo pa reko da mi se nije kakav saraf odvrno pa da necu podrobit kakve zubcanike

digni točak u zrak pa ga zaklimaj i osjetit ćeš jel ima lufta,tako ja barem pregledavam svoj traktor.pogledaj kakvo je ulje u maloj bočici,ako je uk onda neznam za što je,a ako je atf onda je ublaživač.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
digni točak u zrak pa ga zaklimaj i osjetit ćeš jel ima lufta,tako ja barem pregledavam svoj traktor.pogledaj kakvo je ulje u maloj bočici,ako je uk onda neznam za što je,a ako je atf onda je ublaživač.

a za šta ti je taj ublaživač?
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
ja mislim da znam što je ruddyev problem,a problem je taj da modeli 33,43,53 imaju sporiju getribu i da bi postigli brzinu ljudi stiskaju papučicu gasa i on troši puno goriva,dok 63 i 73 imaju bržu getribu i idu 35-40 kmh pa je taj problem manje izražen.moj 3340 po satu jednako troši u teškom oranju i u transportu sa praznom priklolicom teškom 1T.Dado tvoj šogor ima 6340 pa se to nije toliko izraženo,a jd i zetor je nemoguće uspoređivati, jer jd troši 30-40% više goriva od ostalih traktora i to je pogotovo izraženo kod stariji modela kao što je taj koji si ti naveo, oni to sad pokušavaju sve više smanjit da bi bili konkurentniji na tržištu.nisu stari ljudi zabadava vikali da onaj tko vozi jd mora sa sobom voziti bačvu goriva ali to prije nije bio problem jer je gorivo bilo jeftino,a sad je skupo kao žarka tava pa na potrošnju ljudi itekako paze.

jeste tjeram ga pun gas jer su mi zadnje gume 14.9-28 i stvarno su pre male trebaju biti barem 14.9-r30,mi smo stalno u transportu do županje računaju nam cca 13 km u jednom smjeru vozio sam repu pun rezervar 70 l goriva (plavog) dan i pol je vozio 10t između 6i 7 tura max 45 min tamo i natrag sa kipanjem,dok sam drugi dan natankiro lože i potrošio je skoro 15l manje,inače nove serije zetora ubija 4 i 5 brzina jer je dosta velik razmak između 3 i 4,4 i 5,a 2 i 3 brzina se skoro i ne primjeti razlika u brzini,to se neda opisat,ali budem sada orao zimsku brazdu pa ću snimit razliku između 2 i 3 brzinu i transport između 3-4-5....
 

Najnoviji postovi

Na vrh