• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Jasno je to i meni ali lik se pravo zagrijao pa ga zanimaju iskustva, potrošnja, dijelovi, ima li ih i kakve su cijene, jel slična situacija kao i sa drugim, manjim zetorima?
...ima ga moj kum...
...a kaj reći...jaki traktor za malo novaca...:rolleyess:
...potrošnja je :drinkers::drinkers::drinkers:...bez 20litri po rali nema oranja...dijelovi jeftini,prva vuča i power hoće zezati dok se jako zgrije jer ima uključivanje nekak prek hidropumpi(možda to neko drugi zna bolje objasniti)...inače kak velim, za te novce tu konjažu nebude našel ,i ak ima kakve nedostatke jeftino se mogu popraviti...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Nešto su mi te gume pomale za 7211, pa ovi zetori od 45 KS nose 14.9 -28 bez problema. Ovdje mi se čini da netko imo jeftine gume na felgama pa je ih stavio na ovaj 7211. Jel to trktor u Modriči?

Edit nisam vidio da piše 16.9-28
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Pa i nisu 16.9 vec 14.9. Jeste traktor u Modriči, jel znas sta o njemu, kakav je prodavac, jel neki dobar ili zaheban lik?
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Sad za prodavca neznam, prolazio sam tuda pa sam vidjeo traktore, nisam stajao. Čini mi se da na ovom 7211 ima naljepnica od Rakića što će reći da je ga on od njega kupio pa preprodaje. za moj ukus ne sviđa mi se što mu je i motor ofarban.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Gume mu nisu male, jer je solac i ovako moze da radi bez problema cak je jaci nego da je na 30 ili 34 cola..Koja je godiana kolko hoce para za njega mozda se i isplati kupiti ga. ??:confused:
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Hoće 13.000 za njeg ali smo bili dogovorili neku zamjenu ali nistam otišao danas, previše je sumnjiv traktor s obzirom da je očigledno da vodi porijeklo od Rakića.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Hoće 13.000 za njeg ali smo bili dogovorili neku zamjenu ali nistam otišao danas, previše je sumnjiv traktor s obzirom da je očigledno da vodi porijeklo od Rakića.

Sjecam se ja kad je dosao njemu traktor, dosta je bio ofucan i sa satro limarijom na njemu koja ide do 87 godine, sad je stavio noviju i pitanje kakvo je godiste stavio..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ako ti je bilo šta sumnjivo onda odustani od tog traktora, ima još Zetora na prodaju.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Dal ima tko iskustva s malim vinogradarskim traktorom, ZETOR TZ-4K-14.
Naime, trebao bi mi tako mali za moje male potrebe, i naisao na taj traktor, medutim, ono sto me malo sputava, zvao sam par ducana da vidim dal imaju dijelova, jedan je rekao da imaju-moraju narucivati iz Češke, nemaju sve...a drugi da nemaju za to dijelova, da bjezim od toga...
I jbg sada, ne znam sta da mislim??
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ovo sa slike je 5243 vinogradarski model zetora, 52ks, navodno turbo stavljen na motor od 45ks, mislim da ima na njuškalu jedan takav ali je cijena paprena.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
ovo sa slike je 5243 vinogradarski model zetora, 52ks, navodno turbo stavljen na motor od 45ks, mislim da ima na njuškalu jedan takav ali je cijena paprena.
Ma si ti siguran, da takav stari Zetor ima Turbo?hm:scratch.No evo vidite i Zetor znaje učiniti takav traktor-maleni, da se lakše kreta u šumi i vočarstvu. Oh da bi ja takvog imao umjesto ovog 5245:roll: Pa da bi imao i sve unutra, što je firma radila od tehnike(imaš mjenjača oko 4-5 različnih)onda bi to moglo se kazati -Vrlo dobar traktor.

A kako TOMA ti kažeš-Vjerojatno je preskup.Stari Zetori dupljaci itak su skupi za tehniku ,koju imaju unutra, a dal je ovaj 5243još skuplji od običnih xx45, onda ima ceno potpuno isto, kao da kupim kakvog italijana:scratch
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ovo sa slike je 5243 vinogradarski model zetora, 52ks, navodno turbo stavljen na motor od 45ks, mislim da ima na njuškalu jedan takav ali je cijena paprena.

Da kolega u pravu si,rođak koji se bavi sa jabukama ima ta dva zetora jednoga sa turbom jednoga bez turba,taj sa turbom je novijeg godišta sad nez dali to ima veze šta ima turbo ili ne.
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
pozdrav ljudeki...evo zanima me a to muhaničar sigurno zna...gde mora biti,tj.u kojem položaju ona ručica dmp od hidraulika dok orem???probaval sam to šaltati i u jednom slučaju mi nejde plug uopće v zemlju,u drugom neke malo a u trećem mi uopće ne spušta hidraulik do kraja
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
meni je u srednjem položaju i hidraulik radi dobro, diže do kraja i spušta do dna, kad spustim do dna pšoluge su mi 10cm od zemlje.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Propala moja kupnja Zetora Tz-14-4k...:(
Isli ga gledati prije 3tjedna, i traktor je bio bez mane...
A danas, curi nafta, Curi ulje kod oba prednja kotaca-ima nekakve cepove i kod jednog kotaca nema cepa a na drugom curi kroz cep, curi ulje kod hidraulike, i curi ulje iz zadnje desne tromble...
Uglavnom curi na sve strane....
Ne razumijem se u traktore, al eto to je sta sam primijetio...
Zao mi je ko psu jer sam ga imao namjeru kupiti i sad se razocarao...:(
 

Najnoviji postovi

Na vrh