• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
pozdrav ljudeki...evo zanima me a to muhaničar sigurno zna...gde mora biti,tj.u kojem položaju ona ručica dmp od hidraulika dok orem???probaval sam to šaltati i u jednom slučaju mi nejde plug uopće v zemlju,u drugom neke malo a u trećem mi uopće ne spušta hidraulik do kraja

D- ti je da poluge hidraulike budu labave, tj, da se prilagođavaju stroju i terenu (npr, roto kosa), M- ti je mješoviti, a P- ti je da poteznice drže silu na stroju. P je meni najbolje za oranje
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
5245 1992..Radovi u toku..:mrgreen:

slike moraju biti 800×600
marko93
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
slika-1213-2012-10-1350247587-velika.jpg


slika-1213-2012-10-1350186960-velika.jpg


slika-1213-2012-10-1350226514-velika.jpg


slika-1213-2012-10-1350256387-velika.jpg


slika-1213-2012-10-1350232734-velika.jpg


slika-1213-2012-10-1350207916-velika.jpg


slika-1213-2012-10-1350366450-velika.jpg


slika-1213-2012-10-1350389632-velika.jpg
 
T

tuaregr10

Guest
5245 1992..Radovi u toku..:mrgreen:

Pozdrav basic :fball:
Vidim da lijepo teku radovi oko uređenja Zekana :gitarist:. Baš fora izgleda, a kad se dovrši do kraja biti će odličan :finga:!
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ako Bog da ima na njemu posla jos jedno 3-4 dana i bit ce gotov, uzivo pravo dobro izgleda, bolje nego na slikama, a cim zavrsim bit ce ovdje slike:prayer:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
smanji sliku na 600x800
traktor lijepo izgleda, sav je skockan, jedino su prednje gume malo lošije, koliko si ga platio i zašto si uopće mjenjao hurlimana kojeg si imao.
još jedno pitanje, je si ti ti trebao ići u njemačku jer si dobio neki posao.
jesam dosadan sa pitanjima;);););)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
basic svaka čast, odlično urađeno!! :gitarist: Jel ovo nova limaija?

zombie666 Čestitam na prinovi i nek te duuugo duuugo služi!! :drinkers: :partyman: :partyman:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
koliko ima konja taj zetor ustvari 7045 jako mi se svida traktor ja bi si jednog takvog hehehi koliko si ga platio ?
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Kako se rješava curenje ulja na Zetoru 7045, nazad na mjestu gdje poluga hidraulike izlazi iz kućišta? Tu malo bali, beznačajna količina ali mi ide na živce pa bih to rado riješio.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Kako se rješava curenje ulja na Zetoru 7045, nazad na mjestu gdje poluga hidraulike izlazi iz kućišta? Tu malo bali, beznačajna količina ali mi ide na živce pa bih to rado riješio.

To je na ruci od poluga, nije tesko zamjenit..

Odvrni maticu, izbij ruku cekicem posto je na kroneru, i doci ces do jedne okrugle gumice izvadi tu gumicu i po toj mjeri nadji drugu..to ti je sav trosak..Mi smo dotezali i bilo je malo stalo..
 
Posljednje uređivanje:

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
To je na ruci od poluga, nije tesko zamjenit..

Odvrni maticu, izbij ruku cekicem posto je na kroneru, i doci ces do jedne okrugle gumice izvadi tu gumicu i po toj mjeri nadji drugu..to ti je sav trosak..Mi smo dotezali i bilo je malo stalo..

Moja 7245 sa novim zvukom..

[YT] v=2M_HGwTyyVw&feature=player_detailpage [/YT]
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Zna li neko dimenzije te gumice, da je potražim sutra? Kako se inače kod Zetora vrši odzračivanje, hoću da zamijenim filtere goriva, stavim nove bakarne podloške i očistim "čašicu" sutra? Takodje, kako se vrši čišćenje filtera ulja, on ima centrifugalni filter a sa tim se nisam sretao do sada?
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
bok
-da li netko zna gdje ima najjeftiniji auspuh za zetora za kupiti (kvadratni s dugom cijevi)
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Zna li neko dimenzije te gumice, da je potražim sutra? Kako se inače kod Zetora vrši odzračivanje, hoću da zamijenim filtere goriva, stavim nove bakarne podloške i očistim "čašicu" sutra? Takodje, kako se vrši čišćenje filtera ulja, on ima centrifugalni filter a sa tim se nisam sretao do sada?

Prije zavrtanja novih filtera napunih prije naftom. Napumpaj na ac pumpi kad čuješ preliv u rezervar, mora da upali. Odnosno nema nekog posebnog ozračivanja. Filter ulja skini i isperi naftom.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Odradjena zamjena bez ikakvih problema, veoma jednostavna procedura, traktor je startovao sasvim normalno a stari filteri su bili jako stari i prljavi.

Ima li neko sliku ublaživača koji se montira na prednju vuču u cilju umirivanja prednjeg mosta?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Zna li neko dimenzije te gumice, da je potražim sutra? Kako se inače kod Zetora vrši odzračivanje, hoću da zamijenim filtere goriva, stavim nove bakarne podloške i očistim "čašicu" sutra? Takodje, kako se vrši čišćenje filtera ulja, on ima centrifugalni filter a sa tim se nisam sretao do sada?
Mogu sutra izmjeriti ali nevjerujem da buš to našel u slobodnoj prodaji. Jedino u garnituri ili u dučanu rezervnih dijelova, a oni bi mjeru ionak morali znati

Kod sastavljanja filtera ulja centrifugalnog trebaš pripaziti kod sastavljanja (postoje oznake) i očisti dize te zamjeni po potrebi onu mrežicu. O-rinzi naravno novi.
Prije zavrtanja novih filtera napunih prije naftom. Napumpaj na ac pumpi kad čuješ preliv u rezervar, mora da upali. Odnosno nema nekog posebnog ozračivanja. Filter ulja skini i isperi naftom.
Nije potrebno. Bar na njemu to nije problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh