• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
več ga vidim u svom dvorištu. on je za manje gospodarstvo ko stvoren. može vuči dvobrazdni prekretač,2,5m rotodrljaču,malo veču prikolicu,stave se uske gume i može sijati,špricati,kultivirati...
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
koja je to razlika u cijeni spram 1990,kad sam ja kupovao novog 6211...

danas mogu samo sanjati da za manje od godinu dana skupim lovu za novi traktor ko onda

koštao nas je onda 18500dm što bi u današnjim nofcima bilo svega 9250ojra:(

dobra stara vremena...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
koja je to razlika u cijeni spram 1990,kad sam ja kupovao novog 6211...

danas mogu samo sanjati da za manje od godinu dana skupim lovu za novi traktor ko onda

koštao nas je onda 18500dm što bi u današnjim nofcima bilo svega 9250ojra:(

dobra stara vremena...

Da, ali prije je se moglo i puno lakše skupiti toliko novaca, em je skuplje, em ih je teško skupiti!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
več ga vidim u svom dvorištu. on je za manje gospodarstvo ko stvoren. može vuči dvobrazdni prekretač,2,5m rotodrljaču,malo veču prikolicu,stave se uske gume i može sijati,špricati,kultivirati...

Taj moze i 3brazde od 12"vuc s pola gasa i dok unutra banovina svira a ti fuckas,i laksi si za samo 30tisuca €....:tractor::(rofl):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ako se ne varam on je dosta jednostavniji od proxime, a proxima 90 bi kod mene teže vukla 3x12 imam zemalja gdje bi i mogla vući... Kakve su ovo 3 grupe brzina? To je neka novina... Kod mene samo brze i spore.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Taj moze i 3brazde od 12"vuc s pola gasa i dok unutra banovina svira a ti fuckas,i laksi si za samo 30tisuca €....:tractor::(rofl):

može,ali u lakoj zemlji i plitko...
ipak,30 000e je jako puno. onda radije uzmem kubotu od 70ks,za 35 000e. jest da je slabija,ali... ja sam obozavatelj zetora,no kubota je kubota,major se nema kaj mjerit s njom.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
koja je to razlika u cijeni spram 1990,kad sam ja kupovao novog 6211...

danas mogu samo sanjati da za manje od godinu dana skupim lovu za novi traktor ko onda

koštao nas je onda 18500dm što bi u današnjim nofcima bilo svega 9250ojra:(

dobra stara vremena...

i sad bi ljudi iste novce za njega gledam po oglasima od 7 do cak 12 tisuca eura traze za takve traktore uzas...
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Zetor major sam jučer gledao i po ničemu se uopče nemože mjeriti sa proximom,proxima je puno kvalitetniji i komfortniji a cjena je razlika nekih 2-3000e.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
U tom se u potpunosti slažem s tobom. JER gledaj ovo proxima 90 clasic je 31000 eura ja ga imam i on je 2000 eura skuplji od majora. A ima nosač za tegove, što major nema, ima pomoćne cilindre, što opet major nema, itd. Uglavnom ja mislim da je to čisti promašaj u odnosu na seriju proximu.


Ono što se meni svidjelo je ova forterra 140 hsx. To je zvjerka od traktora:



neke informacije o modelu:


Jel zna netko možda cijenu?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Zetor je uvjek bio nekako konzervativan sto se tice tehnologije i zbog toga sam ga volio. Ali 4 litre i 4 cilindra na skoro 140 ks je puno premalo. Pa mali holland sa 75 ks ima 4.5 litre motor
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
koja je to razlika u cijeni spram 1990,kad sam ja kupovao novog 6211...

danas mogu samo sanjati da za manje od godinu dana skupim lovu za novi traktor ko onda

koštao nas je onda 18500dm što bi u današnjim nofcima bilo svega 9250ojra:(

dobra stara vremena...

i to je bilo puno, s obzirom da si za tu onda lovu mogao kupiti pristojnu kuću, ili stan.. hm
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Zetorproxima90; neke informacije o modelu: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/18/p3173066.jpg/ kaže:
p3173066.jpg
[/URL]



kakva je to oznaka za brzinu kardana 540 E -šta znaći to E
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Oznaka E ti označava dodatne okretaje toj postojećoj brzini kardana. U ovom slučaju 540E ti je 750 okretaja i tako imaš i 1000E što je negdje otprilike oko 1200 okretaja. Ne znam kako je na Zetoru ali na Same imaš ručicu koju gurneš da dobiješ te dodatne okretaje tj. 540E ili 1000E.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
i to je bilo puno, s obzirom da si za tu onda lovu mogao kupiti pristojnu kuću, ili stan.. hm

čekaj...stan ili kuća 1990.godine baš i nije bilo tak jeftino,nekaj si ti pobrkao,ili nisi dobro zbrojio nule?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nebi za Zetora nikad ovo reko,al za ovog majora moram reč da je kršina

Mislim da ga imas sad doma na dvoristu brzo bi se priviknul i nebi bil krs jer novo je novo i prvi si vlasnik,kolko od nas sa foruma se mozemo pohvaliti da smo kupili novi mozda 25% a to je malo i takva je situ acija,a neki ljudi voze fakat krseve i uvjek budu rekli da su to super traktori i kaj im fali,ostatak teksta ti pise ispod moja poruka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh