• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
i tam na onim bregovima je selo vukašinci. Jedva smo nasli to selo tad.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Traktor je ljep i inace meni jedan od najljepsih.
Cini mi se da su zadnji blatobrani od stare serije zetora hauba je delana dosta djelova je farbano kod kabine mi nesto ne stima ima puno detalja al necu o tom.
Mozda al mozda je bil na boku ili udaren sa strane.
Bez ikakve uvrede!:icon_thumright:

Lupas ko maksim po divizi..bez uvrede.:smile:
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
uglavnom vidi se da je sav traktor prešprican, možda je bio i negdje lupljen, hauba ne sjeda ravnomjerno, gume u kabini su mjenjanje, ali je onaj dio dolje kože ostao poderan, ma ima još tih puno sitnica.

Bio je plav zato je presprican

529645_112988805549889_1645794652_n.jpg


evo slika kad je kupljen u norveskoj.i mi smo mu stavili druge gume i felge, bio je na 34 cola, a sada na 30..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam to htio napisati al sam se suzdržao :)
Na traktoru je samo lagano osvježena limarija, felge i zadnji kraj, vidi se da motor nije farban.

PLUS mu znači vjerojanto da ima reverzer, ista getriba ko i na novijim majorima 7340.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
I ja sam to htio napisati al sam se suzdržao :)
Na traktoru je samo lagano osvježena limarija, felge i zadnji kraj, vidi se da motor nije farban.
I odmah je bio udaren ako je prefarban, mislim stvarno :)

Drago mi je da ima i onih koji ne misle na sve najgore kad ugledaju nesto prefarbano,

a PLUS modeli dolaze vecinom iz Norveske, imaju mjenjace 10 + 10 , cisti servo, speran trap, diskove nazad, mladji su od 90 godine, uglavnom dolazi Plus mjenjac odnosno Reverzer, grammer cic u kabini ..

sto se tice kuke neko me je pitao, iz norveske svaki traktor ima automatku kuku kao na ovom traktoru, bio to fendt , john deere ili zetor, svi praktikuju ovu kuku, pufere malo koji koristi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@basic hvala na objasnjenju za oznaku plus i za kuku al moze se normalno stavit i gornja kuka na taj traktor?
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
@basic hvala na objasnjenju za oznaku plus i za kuku al moze se normalno stavit i gornja kuka na taj traktor?

Moze ali bi morao imati konzolu na koju se kaca pufer.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
meni se zekan isto sviđa. A kaj mu znaci ovo zetormatic? I gdje bih mogao nabaviti takvo sjedalo? Ne daje mi se 500e za novo,a i ne mora biti zracno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Opčenito ne volim kad su komplet traktori prefarbani, odnosno nebi niakd kupio takav komplet prefarbani i ušminkani traktor, no uvjek postoji kompromis kao u slučaju ovog zetora, vidi se jasno što je i zašto urađeno, nije ništa sakrivano i šminkano.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Trebao bi pogledati po oglasima ciceve, trebalo bi bit, a zetormatik oznacava jednu vrstu hidraulike na zetoru, neki tvrde zadnju cilindar pomocni sto imaju na polugama, mada dolazi i na starijim modelima tvornicka naljepnica koji nemaju cilindar ..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Trebao bi pogledati po oglasima ciceve, trebalo bi bit, a zetormatik oznacava jednu vrstu hidraulike na zetoru, neki tvrde zadnju cilindar pomocni sto imaju na polugama, mada dolazi i na starijim modelima tvornicka naljepnica koji nemaju cilindar ..

Ja sam vidio tu naljepnicu i na 2511. Meni je to zvucalo kao neka posebnost u mjenjacu ili geribi.tko će ga znat. Trazim to sjedalo vec dugo,i nigdje ga nema. Dobro je i ovo zetorovo kaj je unutra,al me živcira praznina između sjedišta i poda,ljepše je kad je sve fino zatvoreno s tom rebrastom gumom. U mom MB kamionu je takav grammer mehanicki sic,to je živa udobnost! Vjerojatno bih morao pogledati po nekom otpadu di su kamioni...
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ja sam vidio tu naljepnicu i na 2511. Meni je to zvucalo kao neka posebnost u mjenjacu ili geribi.tko će ga znat. Trazim to sjedalo vec dugo,i nigdje ga nema. Dobro je i ovo zetorovo kaj je unutra,al me živcira praznina između sjedišta i poda,ljepše je kad je sve fino zatvoreno s tom rebrastom gumom. U mom MB kamionu je takav grammer mehanicki sic,to je živa udobnost! Vjerojatno bih morao pogledati po nekom otpadu di su kamioni...

Pokusaj aci, velika je kabina moze i od autobusa :icon_lol::icon_lol:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma ovaj je super i svida mi se samo sam primjetil par detalja,ja bi ga odma kupil da imam love,i da sve se vidi nije nis skrivano i to je ok.:(y):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
čekaj...stan ili kuća 1990.godine baš i nije bilo tak jeftino,nekaj si ti pobrkao,ili nisi dobro zbrojio nule?

neznam za 90-tu, ali tam 97, 98, moja baka je za dvosobni stan dala manje para nego moji rođaci za novog 4340
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mi smo 87god kupili zetora na velesajmu za 12000 maraka a imt 539 je knstal 10000maraka.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak je 539 koštal 10.000 maraka, ako su moji '88. kupili novog 565 za 9.000 maraka.
A u to vrijeme nisu ni zetori bili pretjerano skupi!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kak je 539 koštal 10.000 maraka, ako su moji '88. kupili novog 565 za 9.000 maraka.
A u to vrijeme nisu ni zetori bili pretjerano skupi!

Pa ja neznam stari mi je to prical,valda je bila tih godina pad valute i ko zna kaj jos,veli da je mala razlika bila izmedu njih i da su ljudi rade kupovali manje imt jer su kao manje gazili zemlju a veliki zetor kao sve zabije,ah.
 

Najnoviji postovi

Na vrh