• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ručka se malo klima. Možda je do toga. Jel bi se ta ručka kvačila nekak dala okrenuti naprijed kao na novijim modelima ?

E to sam si lomio mozak i ja sa time.Ja bi želijo,da bi obadvije ručke-poluge bile nprijed okrčene,ali u brzini,kad poželiš izključiti vratilo,bila bi frka i povukao bi nepravo.Kad bi imao vreme,trebao bi iti malo provijeriti,kako je to napravljeno. Ali ručki znaš nista isti-jedna ima zubove(ročna kočnica)ali vratilo ima samo jedan uhvat za zub u ručki-inače kad je dole spojeno,gore-izključeno. Trebalo bi se izraditi čitav nosač i spasati ručke na njega:icon_confused:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
evo malo zanimljivih kombinacija zekana...

8yvk.jpg



jmn0.jpg



4jvj.jpg



kad bi se na ovog s proximinom haubom stavila ova zaobljena kabina,i siroke gume,koji bi to traktor bio!!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
znam,kabina mi se bas sviđa! jedino kaj je manjih dimenzija od normalne,ali je ipak super!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Dečki, to nije originalna, već aftermarket kabina na tim traktorima, poput Orašje kabine.
Ima jedan takav JD pri nama i ima originalnu kabinu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hm,ako je poput orasja,onda ne valja nista. a tko je proizvodac tih kabina? i kod mene ima jedan zetor-jd i ima zetorovu kabinu,ali onu poput onih za vanjska trzista.

MrSima- ma to nasao na fejsu,neka stranica stavila... ljudi rade dosta preinaka na traktorima,a meni je to uvijek zanimljivo...

i09b.jpg


iz3w.jpg


bvjg.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Može bit razna: Brieda, Lochmann, Walther Mauser, Lugstein, Victor... sam Bog zna čija je ova. Možda čak i poljska (kakve idu na Sonaliku).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ima jedan takav JD pri nama i ima originalnu kabinu.
Imam sliku toga iz tvojega susjedstva ali ju trenutno nemrem najti, neki dan smo se krajcali na cesti.
Kad najdem stavim pa uspoređujte kabine, mada mi se nekak čini da sam ju več metnul ali u temnu smješne slike.


Meni i dalje nije jasno zakaj se ta ručka nebi mogla okrenuti bez puno kemije?

 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa tu bi samo na drugu stranu trebalo zavariti nosač ručke i premjestiti prekidač na drugu stranu i to je to, ako je sve na istom principu kao kod mene(kod mene je normalno okrenuto) To nije nikakav problem, samo što je kod mene prvo ručna do sjedala, a onda kvačilo kardana..

Ta ručka smije biti potegnuta do 5 minuta!?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja mislim da nebi smjelo biti problem tu ručku okrenuti.

5 minuta, radi toga da se potisni ležaj ne vrti predugo bespotrebno. Inače može i duže.

Jedan sused kod kojeg nije bilo kvačilo poštelano kak treba me pital kaj bi moglo biti. Nem,ože uključiti kardan, a probali su i 5 minuta ručku držati dignutu, ali i dalje je krčalo :icon_axe::icon_axe:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja nju držim podignutu maximalno 15 sekundi, to dok kupim sa samoutovarnom sijeno pa dok pređem u drugi red, inače je samo se uključi i odmah se spušta..

To se kvačilo štela zatezanjem sajle ili!?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kao sto rece kolega željko kž prvo se stela na capnama pa onda se dostela sajla ako je potrebno..
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Kod mene se kvačilo kardana nešt pohebalo mora se skoro 2 minute lagano puštat,u čemu je kvar prije se moglo pustit nakon 10 sec.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas na -4 sam palio Zetora, ovoga puta sa prijenosnim grijačem kratkoga vijeka, mogu reći da je upalio sam tako..:icon_super:

Pod prijenosni grijač kratkoga vijeka mislim na žeru. :icon_rofl: Izvadio iz peći i stavio u jedan lonac koji koristim za pepel i stavio ispod kartera i ostavio jedno 40-tak minuta.. Zapaliti se ne može ništa, motor suh, lonac dubok, žera ne može nigdje iz njega.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
moj je tesko palio,uopce nije htio okretati kak treba,pa smo nesto kemijali,s manjim uspjehom,a sad je bio repariran anlaser,cijena 250kn,danas na -6 pali ko grom! jedino kaj u prvi mah dosta dimi,ali zato se budu prestelali ventili,dizne i te sitnice. dok s 5011 nikad problema,jedino ako se nafta smrzne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh