• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
za kocnice na ovim markama kaj ste naveli nisam znao,nisam se ni interesirao nikad... :)
jd4755-ovo na zetoru mislim da nije od zf-a, to su oni iskopirali...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šta je bilo ošli sinhroni ili zupčanici? Kakav je to mjenjač kolko ima brzina,nevidim dobro na naljepnici šta piše.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
izgleda kao 7341,mislim da se vidi i turbina... mjenjac bi mogao biti 10+2,ili 10+10... javit ce se gazda...
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
7341 je u pitanju, 10+2 je mjenjač
Po nekom našem predviđanju je vjerojatno sve krenulo od igličastog ležaja na spojničkoj osovini, onda je počeo iskakati iz 4 brzine i tak. Uglavnom ide gore nova spojnička 1,2. stepena, sklop sinhrona 4 i 5 brzine i još hrpa sitnica poput klizača vilica, ležaja, semeringa i sveg ostalog. A kad je več na pola zamijenit će se i lamela, druk ležaj i tak.
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
pozzzz. jarane i ja imam 7341 insi mjenjc je 10plus 10 do sada nijesam imao problema , a de mi reci koliko je tvojuradio sati
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Glavni zetorov problem mjenjaca je iglicasti lezaj koji spaja vucnu spojnicku i vratilo gornjeg snopa zupcanika.

Evo na slici imas cijenu u Bosni sihrona.464.00 Konvertibilna marka =
1 812.20 Hrvatska kuna +spojnicka osovina +vratilo gornjeg snopa.
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
d li bibilo pametno umjesto iglicstog lezaja napraviti mesingane piksne jer jedan moj kolega to uradio na prednjoj vuci imo je isto probleme sa iglicastim lezajem poslije toga je rahat
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ja sam prije 7-8 god. na 6945 umjesto ovog igličastog ležaja ugradio piksnu i od tada sam miran, nikakvih više problema s tim.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
edon: traktor ima 5000rs

lisnik hvala ti na ovome, makar vidim za usporedbu, po ovime što si naveo za sinhrone 4 i 5 kod vas je za nekih 150kn skuplje nego kod nas samo što govorim o cijeni kod nas bez pdv-a :(

Tu je osovina gornjeg snopa, i 1. i 2. stepena.



Jučer je rastavljen, sutra su djelovi najvjerojatnije kod mene i za 2-3 dana je opet u hrpi. To je jedna veeelika prednost kod zetora.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovde na slici se vidi koliko je ostecenje.Usporedba novi i stari dio.


Pripazi kad budes narucivao sihron 4-5.Imaju dvije izvedbe.Sve je isto sem ovog utora oznacenog na slici.Jedna vrsta sihrona je u tom dijelu ravna a druga ima utor.

Vjerovatno ti je otisao i ovaj nazubljeni dio_On se narucuje posebno_Obavezno uz lezaj kupi i novi osigurac.


Ovo je maloprodajna cijena sa PDV-om.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Taj dio se inače da popraviti i ugraditi košuljica gore i onda to puno dulje traje nego orginal.
Treba potražiti košuljicu iz komada ali za silu se mogu i dvije ugraditi.
U spojničku se ugura ležaj ako nije jako poderano.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Zanimljivo. Solidan mjenjač, a ima slabu točku od početka. Pa kak da to nisu do sad riješili?
Koji je uzrok tomu? Loše podmazivanje ili mekan materijal osovine ( loše cementiranje)?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja bi rekel da je kombinacija jednog i drugog.
Ovak izgleda ponekad zadnja osovina, osovina koja nosi konusni na sebi.

 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Taj dio se inače da popraviti i ugraditi košuljica gore i onda to puno dulje traje nego orginal.
Treba potražiti košuljicu iz komada ali za silu se mogu i dvije ugraditi.
U spojničku se ugura ležaj ako nije jako poderano.

Radio sam nekad i tako.Sad kad su dostupni dijelovi necu da se zaj.. sa tim.Sve novo postavim i nemislim da ce biti problema bar desetak godina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Pošteno, ali ovak izađe jeftinije, a ako su košuljice kvalitetne ja čak mislim da je i kvalitetnije
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sto posto je kvalitetnije.Inace to bi bilo dosta kvalitetnije i tako da su samo poslagane iglice jedna uz drugu.Ovaj sistem sa iglicama u kavezu nije dobar gdje su velika opterecenja. .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Inace to bi bilo dosta kvalitetnije i tako da su samo poslagane iglice jedna uz drugu.
Nemoj Lisnik, tako ti svega. To me odmah na Ursusa podsječa :icon_lol::icon_lol:

Ali bilo bi kvalitetnije, znam o čemu pričaš
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Pa zar nije to malo prebrzo da mjenjač ode na 5000rs?? Ne znam što je traktor radio,ali moj Zetor 6245 ima skoro 8000rs i getriba nikad nije otvarana...
 
Na vrh