• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
jel neko ima iskustva sa 7341 . sto je kod njih naj osjetljivije,Na sto treba pazit.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma ne moras se odmah brinuti,kvarovi se dogadaju.ti svojeg samo tjeraj,i ne štedi. koliko ja znam clan dmatkovic radi puno zemlje,njegov 7341 se sigurno nije pocivao u svom vijeku,a i kvaliteta dijelova je nesto pala s godinama...bar nisu preskupi. ako na mojem zetoru izdrze mjenjac i motor 5000 sati,ja zadovoljan!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
neka radi... ja sam to samo naveo za primjer. ja bar tako racunam,jer ovaj moj ima 2500sati,ako napravi jos toliko,5 puta ce se isplatiti.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
moram priznati da su me zetori dosta razočarali...cjenovno ih se nikako nemre uspoređivati sa IMT-ima, a već na tih 5000rs "unutarnje ozljede":icon_mad: ...
...imam doma i malog ferka(prvi sam vlasnik) ima debelo prek 7000rs i tek sad pokazuje znakove da bi trebalo mjenjat lamelu,a motor i getriba su u top stanju :icon_super::icon_super: ...
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
po mom misljenju presudni faktor za stanje traktora ima vozac i njegova narav ..pozzzz.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Moj stari 539 ima 7005 sati i sad prije sezone mu budem dal prestelati ventile i provjeriti dizne i deri.. Istina je da vec 15 godina ne ore, ne tanjura i te teze stvari, ali 200-250 sati godisnje se izvrti.. Ako nebude nikakvih iznenadnih problema mogao bi bez brige dogurati do 10000, jer nikad ga ne forsiram, a i poslove koje on radi, radi ih skoro pa u leru ili do pola gasa..

A sto se pak zetora tice, za njega je cini mi se generalna jos jeftinija nego za imt.. Prosle godine je jedan 6340 u selu zaribal i vlasnik je napravio komplet generalnu motora za neku smjesnu cifru, neznam koliko para je tocno bilo u pitanju, ali cinilo mi se dosta malo..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
i ovisi kaj i koliko traktor radi. tako je i kod mene mali fergo sa bog te pitaj koliko sati,i ide,ali je samo radio s pumpom za vodu,sadilicom,kultivatorom i tak malim stvarima. a upregni ti njega pod plug,tanjuracu,sjetvospremac,prikolicu,i udri,udri... a i te sve price o silnim radnim satima na traktorima bilo koje marke ne drze vodu. naradio sam se ja s traktorima do 200ks,i kad on ima prikljucke,i kad radi kako se spada,stalno nesto odlazi na njemu,to se ne moze izbjeci.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
E bas o tome govorim, tako i taj moj 539, da je do dana danasnjeg oral vec bi se raspal cijeli, a ovak pomalo klima i nabija sate..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedan od razloga kvara getribe ne 5000 rh je i prednji utovarivač kojeg kolega ima na Zekanu!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
stvarno,nisam na to ni pomislil,a lijepo se vide nosači na slici...
uglavnom,kad popravak bude gotov,nadam se da ce gazda reci cijenu dijelova i majstora,pa se bude vidjelo dal je to za 5000rs puno ili malo.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
al nemoze se pored imt 539 i neki traktor veci ipak 539 vecini sluzi za lakse radove :) kod mene dok je pogonio kosacicu 135 ona mu je i dusu izvadila :) ima oko 6000 otvaran je motor mijenjani klipovi i karike i sad opet treba radit. Rakovica je preuzela mjesto oraca pa zatim , svu kosevinu sa 165 + baliranje koje 539 nije radio i frezanja ( 539 nije nikad frezo jest tanjiro) kako se kupio zetor on je preuzeo oranje frezanje i baliranje i on je najvise sad opterecen i normalno da na njemu prvo bude nesto stradalo jer najvise nabija radnih sati u teskim poslovima :) rakovica transport sijacica i kosevina 539 sakupljac i prskalica. Izvinjavam se na dugom komentaru al nije isto uzic uz brdo sa vrecom cementa i bez nje tako da nisu ni isti radni sati :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Ne lomi ga, nije nastradalo kućište.
Ovo s osovinama je stara Zetorova boljka, koja se, eto, na pojedinim primjercima pojavi prije, a na nekima kasnije.

Ako je o radu utovarivačem riječ, rekel bi da je problem stalno reverziranje, te cukanje stani-kreni, vožnja na kuplungu (pri utovaranju) i sl. No, svejedno bi to trebal biti manji otpor od konstantnog rada u brazdi s nekim velikim plugom i sl.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam mislio u vezi utovarivača baš ovo kaj je ZJ napisao, sve to pomalo utječe na spojničku i društvo oko nje.

Kolegu poznam osobno i Zetor mu je u top stanju, ali radi i održava se, a utovarivač ima od kad je kupljen ako se ne varam, no o tom nam bude on sam više napisao.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Ovde na slici se vidi koliko je ostecenje.Usporedba novi i stari dio.
Razlika na osovinama što je na tvojoj slici je ista kao i kod mene, toliko je i moja stara zaderana.

Vjerovatno ti je otisao i ovaj nazubljeni dio_On se narucuje posebno_Obavezno uz lezaj kupi i novi osigurac.
Eh taj mali drek nazubljeni, novi je duplo širi od mog staroga koliko je bio zaderan, ali koštao je kao da je od zlata :( 750KN za taj mali dio je stvarno iznad svake cijene. Nisam mogao vjerovati!


Jučer su svi djelovi bili nabavljeni.Danas sam još išao po gumicu powera koje nije bilo nigdje u okolici usim u vrbovcu, a košta 7.5 kn :) tako sam onda uzeo još i novi plovak rezervoara pošto je stari štekao u zadnje vrijeme.
Ovo je gumica powera.


Ovdje su svi ostali dijelovi: Nakupilo se toga malo i previše, ugl. sa uljem je cifra prek 10000kn


Kolega Šanana, utovarivač je stavljen u prolječe 2006g. s tim da je on negdje od 2004 do 2008 sam orao i pripremao oko 50ak jutara, te 3 sezone tjerao rolo balirku sa noževima po par tisuća bala godišnje, mljeo je silirao i sve ostalo. Od 2008 kako je došao agrotron nije jedne rali uzorao niti obradio, posao mu je valjda 90% transport i utovarivač, i vjerujem dok se sad složi da sam uz redovno održavanje opet miran jako dugo vremena, a neisplati ga se sad prodavat jer znam da če biti opet sve kak se spada u njemu, a situacija nije takva da bi se mogao kupit novi.Zato mislim da je bolje kao što si i ti napravio, držati u redu ovo što imaš u dvoru, nego šta če mi pun dvor traktora ako su svi poluispravni.
Sad ga još samo treba stavit u hrpu :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo ga jos jedan zanimljiv kvar.Uzrok je bila sipka podizaca ventila.Tuljak na sipci se pohabao i zaglavljivao.Klip je dostizao ventil sto se i vidi na slici.Ishod svega toga je rasturena piksna u maloj pesnici klipnace i usput je ostetilo i klipnjacu.


Karter je pun dijelica od piksne u maloj pesnici klipnjace.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Taj je stvarno imao "uho" za motor kad je tjerao dok nije sve razbilo.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ugrubo saltanje brzina bez kvacila odredjenih grupa brzina recimo kod mene ubacis u prvu brzinu pa dvaput mozes prebacit bez kvacila, ubacis u drugu pa opet dvaput bez kvacila, ubacis u trecu pa dvaput bez kvacila i tako i rikverc :) najbolji primjer je recimo vozis prikolicu uzbrdo i traktoru vec nestaje snage ti mu smanjis brzinu na poweru bez pritiskanja kvacila :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh