• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetva soje 2010

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
evo mi smo poceli vrsiti soju pa ne bi bilo lose staviti koju sliku ili video!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
vrsimo u jednoj firmi od 2,5 pa do 4 tone po hektru zavisi kako koja tabla
 
B

Bobo

Guest
Ja necu skoro u soju, kisa nas zeza, a imam i drugog posla... temo negdje krajem iduceg tjedna bi se moglo krenuti ako vrijeme dopusti...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
i ja ću negdje krajem idućeg tjedna ako mi vrijeme dozvoli.a do tada idem u sjetvu ječma na repišta.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ja sam danas obišao polja, i soja je za kosit, samo da se malo prosuši, danas sam tek zakosio suncokret, a soja koju sam sijao 15. 6 tek je počela odbacivati listove, ali izgleda 3 puta bolje nego ona koja je sijana u roku...

mislim da se ova tema (kao ni ona o pšenici) nije trebala ni otvarati, več samo nastaviti pisati u več postoječu temu o soji, ovako se samo gomilaju teme na forumu... a još je otvorena u podforumu kombajni... pun sam kritika....
 
Posljednje uređivanje:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
evo mi skoro skinuli 1300 hektara a poceli smo 03 09
 
H

Hurlimann86

Guest
evo mi skoro skinuli 1300 hektara a poceli smo 03 09

1300 hektara??
Jel radiš u nekom kombinatu ili je to tvoje privat?
 
B

Bobo

Guest
soju jucer skoro zavrsio, danas ide zadnja njiva, odvoz i zbrajanje viginarki, pa cemo vidjeti na cemu smo ;)

Jako lijepo izgleda na svim njivama i dosta obecava, na prvoj turi "odokativnom" metodom mjerenja povrsine utvrdili prinos preko 2000kg/kj NO, sve cem oznati kad sve bude gotovo. Prosjek ce mi rusiti ova zadnja njiva gdje je soja od prevelike vlage legla skroz na zemlju i jucer predvecer ju nosam ni kositi mogao novom kosom, jer ju i ona zvace. Danas u podne icemo dovristi i to i sa sojom za ovu godinu zavrsavamo.

Sinoc taman da cu ici kuci sa sela, zove kolega, zapao s fahrom 1302, da ga s 549 dodjem slepati. MF 95ks i 549 ispred njega i jedva nekako nakon pola sata zajebancije ga izvucemo. massey je u jednom trenutku bio na suhom, al ja sam prednjim mostom dobrano propao u blato na sred njive. u jednom smjeru, pa u drugom pa drz-nedaj i nekako izadje... ako se sjetim, oticu pslikati njivu da vidite koliko smo ju izrovali ;)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Nemreš mi reći da je jaći 549 koji je težak neznam 2-2,5 tone od recimo moga skipa koji ima 7 tona i skoro 80 ks motor.....ja sam svašta vukao sa skipom i nevjerujem da bi sa 549 dv mogao više povući....bar ne dok skip ima traktorske gume možda sa onim tvrdima nema takav grip.....
 
B

BAGERISTA

Guest
Nemreš mi reći da je jaći 549 koji je težak neznam 2-2,5 tone od recimo moga skipa koji ima 7 tona i skoro 80 ks motor.....ja sam svašta vukao sa skipom i nevjerujem da bi sa 549 dv mogao više povući....bar ne dok skip ima traktorske gume možda sa onim tvrdima nema takav grip.....

Nisam reko da nebi,,,nego sam rekao "vijerojatno"samo šta ti na skipu nemaš duplu vuču,,,barem tako mislim,,,a nije ni sve z težini,,,ako čemo iskreno,,,ne branim ni IMT-a,,,,i ne kažem da je najbolji...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nisam reko da nebi,,,nego sam rekao "vijerojatno"samo šta ti na skipu nemaš duplu vuču,,,barem tako mislim,,,a nije ni sve z težini,,,ako čemo iskreno,,,ne branim ni IMT-a,,,,i ne kažem da je najbolji...
Imt i Skip :scratch
U svakom slučaju na Skipu je i hidraulika tu za pripomoč tak da....
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
samo na hidraulici je jaći za povuć od 549 a i ovako....može on imat duplu vuću ali je 3 puta lakši.........
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
nisam stigao oih dana javiti se vrsili smo u PPK orahovica u Cacincima i oko Krivaje u opcini Crnac soja je njihova.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
nisam stigao oih dana javiti se vrsili smo u PPK orahovica u Cacincima i oko Krivaje u opcini Crnac soja je njihova.

u mom kraju :D:D vidio sam kombajne u Krivaji dva nova deutz fahr-a neznam koji i mislim da je bio jedan 1620, jel ste gotovi ???
 

Najnoviji postovi

Na vrh