• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Živjeti od poljoprivrede

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
da ali ako nemas opg mislim da nemozes dobiti poticaj,a ako otvoris opg i nezaposlen si moras svaki mjesec placat mirovinsko i zdravstveno oko 600 kuna
Siguran samo 600 ili 1600?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ispada da su ljudi podijeljenog mišljenja glede poticaja i plavog dizela kao i kod mene.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Onda to nije ista država.Nisam u sustavu ,ovo je moje rješenje od ove godine,mjesečni iznosi, 655,29 mirovinsko, 218,43 drugi stup, 655,29 zdravstveno, 21,84 zaštita na radu, 74,26 za zapošljavanje.Ono samo 600 kuna je za člana a ne nosioca opg-a ili kakve sam sreće opet me pljačkaju???
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Onda to nije ista država.Nisam u sustavu ,ovo je moje rješenje od ove godine,mjesečni iznosi, 655,29 mirovinsko, 218,43 drugi stup, 655,29 zdravstveno, 21,84 zaštita na radu, 74,26 za zapošljavanje.Ono samo 600 kuna je za člana a ne nosioca opg-a ili kakve sam sreće opet me pljačkaju???



@sanjič, pa o čemu se tu kod tebe radi? Ja imam opg, nosioc sam gospodarstva, nemam članova, nisam u sustavu pdv-a i plačlm manje od šesto kuna.
Jesi li paušalist ili šta? nema šanse da samo tako plačaš toliko. jedino ja nemam drugi mirovinski stup, u ono vrijeme sam mogla birati hoću li, pa nisam htjela.
Od kada ti toliko plačaš, od ove godine ili i od prije?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Toliko kolko ti plačaš plača moj prijatelj u sustavu pdv - a. Da nisi prešao limit prihoda? Daj odi na mirovinsko k pravnici i vidi u čemu je problem, bacaš novce u vjetar - stvari ti stoje ovako - i oni koji plačaju ko ti i ja ćemo imati istu visinu mirovine. Nema razlike. Bar za sada.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ispod 600kn su doprinosi. Ili su ti lupili u poreznoj paušal ili imaš prihode preko 82 000kn. Mirovinsko nema ništa sa time, porezna obračunava doprinose i dostavlja mirovinskom. Sve to radi porezna samo šta ni sami ne znaju što i kako radit pa odjebavaju ljude dalje. Prečesto moji kolege ( mirovinsko, kontroliraju doprinose) nađu krivo obračunate doprinose od strane porezne, to im vrate, onda se ovi iz porezne ne javljaju. Pa kad jedan kolega popizdi i pritisne ih, onda priznaju da to ne znaju ispravit i kako čovjeku vratit novce. Jadan već je sav ćelav koliko si kosu čupa. :icon_mrgreen:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod nas oni mogu kako hoće a mi ne možemo ništa. Da je suprotno i obračunato da fali odmah bi pronašli način za naplatiti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
To i je tako. Kada si dužan onda ide opomena pa ovrha, ako imaš preplate onda te nitko ne obavijesti. Gore navedeni kolega uvijek ljudima pošalje dopis kada izračuna da ljudi imaju preplate, samo što 90% obrtnika i poljoprivrednika neće preuzet pismo kada vidi da je iz mirovinskog. Šta se tiče doprinosa za mirovinsko od strane obrtnika i poljoprivrednika, tu se ne zamaraju, svi kad tad dođu u HZMO, u mirovinu ne možeš dok nisi podmirio dugove za sebe ili svoje radnike.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Do 01.06. ove godine sam bio u radnom odnosu,u međuvremenu je žena bila član OPG-a.Za prošlu godinu moram platiti dodatnih nekih 1100 kuna dodatno mirovinsko i zdrastveno za cijelu godinu plus 600 kuna poreza na dohodak.Osnovica za doprinose je 4380 kuna,da sam paušalac osnovica bi bila 3120.To izgleda ovako:sada je tako ,prije godinu dana je bilo drugačije,prije dvije godine opet drugačije,prije tri...Valjda je to nešto slično kao što je bilo sa mirovinama,različite godine(ne starosne godine) odlaska u mirovine,različiti obračun mirovine
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam bil paušalac uz radni odnos. Otišel sam u mirovinu 31.05. prošle godine i ovih dana sam dobil rješenje za platiti doprinose za mirovinsko i zdrastveno za 2015. (do 31.05. prošle godine).
Zovem pravne savjetnike u HZMO, ali to je nemoguća misija. Nitko se ne javlja.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Do 01.06. ove godine sam bio u radnom odnosu,u međuvremenu je žena bila član OPG-a.Za prošlu godinu moram platiti dodatnih nekih 1100 kuna dodatno mirovinsko i zdrastveno za cijelu godinu plus 600 kuna poreza na dohodak.Osnovica za doprinose je 4380 kuna,da sam paušalac osnovica bi bila 3120.To izgleda ovako:sada je tako ,prije godinu dana je bilo drugačije,prije dvije godine opet drugačije,prije tri...Valjda je to nešto slično kao što je bilo sa mirovinama,različite godine(ne starosne godine) odlaska u mirovine,različiti obračun mirovine

Ti onda plaćaš prema prihodu. Nezaposleni do prihoda od 82 500kn plaćaju šestotinjak kn mjesečno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Danas sam ipak dobil pravnika u mirovinskom.
Obrt se tretira kao dodatni prihod, i trebaju se platiti doprinosi za mirovinsko i zdravstveno osiguranje. Na moj komentar, da sam prilikom zapošljavanja u firmi trebal odjaviti mirovinsko i zdravstveno osiguranje po osnovi obrta, dobil sam zanimljiv odgovor.
Ne može se biti osiguran po dva osnova, ali se moraju plaćati doprinosi po dva osnova.
Živjela Hrvatska.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
tako je to kod nas,ja bi isto trebo otvorit opg,al za 2 hektara mi se neisplati placati zdravstveno i mirovinsko
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Danas sam ipak dobil pravnika u mirovinskom.
Obrt se tretira kao dodatni prihod, i trebaju se platiti doprinosi za mirovinsko i zdravstveno osiguranje. Na moj komentar, da sam prilikom zapošljavanja u firmi trebal odjaviti mirovinsko i zdravstveno osiguranje po osnovi obrta, dobil sam zanimljiv odgovor.
Ne može se biti osiguran po dva osnova, ali se moraju plaćati doprinosi po dva osnova.
Živjela Hrvatska.

Ako si zaposlen ne placas doprinose dok ti prihod ne pređe 82 500kn, to pricamo o OPG, obrt je nesto drugo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,769
Znal sam da čim nas jednom registriraju (OPG) da če nam to i naplatiti.
Kak veli sanja9479 zakoni se svako malo mjenjaju a nitko nas o tome ne obavještava na vrijeme. Mi bi to sami trebali pratiti, samo neznam kada i kako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh