• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Živjeti od poljoprivrede

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Pa nije toliko problem hranjenje, koliko je problem dojenje, uostalom oni koji imaju krave znaju o cemu pricam..
A i jednostavno krave se vise ne isplati drzati jer je cijena mlijeka sramotna i bolje ne gubiti s tim zivce, malo upale vimena, malo nece ostati stelna, malo pobacaji..
A veterinari, ti bi i zadnju kunu odvukli iz kuce..

Znam ljude koji su se rijesili krava i vele vise ih ne bi drzali pa makar bili i kruha gladni..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A s cime cemo djubrit ako se svi rijese krava? Svinja nema vise ni za lijeka, ostaje pileci, obogacen kiselom piljevinom i antibioticima. Ili cemo i djubre pocet uvozit. Tesko je, sigurno, mlijeko nije suncokret ili psenica pa da moze cekat ili se vozat. Ja volim stoku, krave pogotovo, ali ih godinama ne drzimo. Sad je stari i svinje sve poklo, pa su ostale samo kokosi. A nekada, po 4-5 krava i od njih junad, 15-20 ovaca, 20-ak bravaca, ali je sve i posao. Treba posvetiti i brige i vremena. A i ledja ostavit. Sad mozda obor od ovaca prosirim na 1000 m2 i pustimo fajferice. Svinje moramo drzat, kako god bilo. Meso ne kupujem u mesnici, pa makar ga ne jeo nikako.
Ima prostora za razvoj i napredak, treba se okretati ekstenzivnom stocarstvu, ekoloskoj poljoprivredi i tu ce bit koristi. Minimalna ulaganja, manje rada, mozda manji dobitak, ali i manji rizik. Po Kordunu, Baniji, Zagorju, Zapadnoj Slavoniji, Lici i Dalmaciji brda koliko hoces, pustit svinje, krave, ovce ili koze, nek pasu dok imaju sta. Dobra organizacija, male klaonice i hladnjace, ekoloski certifikati i vjerujem da bi sve otislo van. Samo malo sloge i truda. Sve ostalo je tu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Meni još nešta nije jasno... vječito su bila natezanja oko cijene pšenice, prosvjedi, traktori na cesti.. itd.... proizvodnja pšenice je kud i kamo jeftinija od proizvodnje kukuruza...a sad kad kukuruz prodajete u bescjenje, tipa 60, 70, 80 lp... kak to da sad nitko nije izišao na cestu traktorom i tražio veću otkupnu cijenu? A znam neke koji su popušili zadnjih godina pa uzimali repromaterjal i svašta od otkupljivača, pa još njima ostali dužni.. tad se nitko nije bunio.

Pomnoži urod s cijenom i dobiješ prihod pa ti bu jasnije. Nije svejedno jel urod 5-6 ili 12-13 t/ha.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Piši kući propalo, novi ministar kaže doslovno.
Proizvoditi, preraditi i prodati sve sam!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
da, baš ga slušah malo...reče da treba podignuti primarnu proizvodnju, a nakon toga će se prerada i tržište samo razviti...opet jedan s nosom u oblaku...:(giggle):
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Baš me zanima kako porezna gleda na to? Kolike su im obveze prema državi.. Ma da, ništa ne stavljaju na papir, a mi neki svaki sve moramo evidentirati, svaki prodani kilogram povrća, ako ne, kazne su velike.. A i za tako malu površinu, ne bi dobili nikakav značajniji iznos poticaja, pa im je to izgovor..
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja ne znam da li si ti svjestan činjenice da postoje ljudi koji uopće ništa ne proizvode i prodaju na tone robe tjedno...i rade tako već 30-tak godinica,voze najnovije kombije,a za porez nisu nikada niti čuli...

Znamo svi Dupljake a ima takvih ohoho.
Ma nije mi jasno da takvi, odnosi se na članak, idu davat uopće intervju.

Onda ga bum ugasil
%29-.gif

Ionak budeš kad odeš u DE. Mislio sam da si već prošao. :p:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Muči me jezik, treba vremena da se nauči, a švabo više ne prima bez dobrog znanja jezika.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Može naravno. Moj kolega ne zna ni beknut Njemački pa je već godinu dana gore. Ali naravno, zna se kakve poslove možeš raditi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Ni nema drugih poslova. Doktorska i inzinjerska mjesta popunili sirijci [emoji2]

Nego, poznam makar deset ljudi koji nemaju pojma njemacki pa su otisli i rade.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ovo je predivna zemlja i dar je živjeti tu!!!!!!!!! :icon_fU:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=uFQIPl5kT-k[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=MOkzA2BsnLA[/YT]
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Demokracija - Novosvjetski naziv za totalni kapitalizam u kojem je stvoren lobij protiv radnika, seljaka i poštenih ljudi sa jasnim ciljem ponižavanja i uništavanja istih, a u svrhu osobnog bogaćenja.
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ni nema drugih poslova. Doktorska i inzinjerska mjesta popunili sirijci [emoji2]

Nego, poznam makar deset ljudi koji nemaju pojma njemacki pa su otisli i rade.

Rintaju kod naših lopova po 15 sati na dan, najčešće bauštela za minimalac, meni to ne treba jer imam traženu školu, najprije ću svladati jezik koliko mi treba pa fino 8 sati radim kod švabe, plaća sigurna, mirovinsko i zdravstveno, a ako neće ići uvijek se mogu vratiti na poljoprivredu, treba probati...
 

Najnoviji postovi

Na vrh