• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Samo jedno pitanje za dobre pozvaoce Zmaja 142, dali on ima negdje na bloku motora mjesto za ispuštanje vode iz sistema, do sada smo uvijek skidali donje crijevo sa hladnjaka i malo ga izverglali i nije bilo problema sa smrzavanjem vode! :scratch :oops:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ako je ko na 780rpm,,,,onmda ima i na bloku iza iu ispred,,,,ali neznam dali su isti motori,,,na njima.:scratch:scratch
 
B

Bobo

Guest
Ako je ko na 780rpm,,,,onmda ima i na bloku iza iu ispred,,,,ali neznam dali su isti motori,,,na njima.:scratch:scratch

Motori im nisu ni slicni... jedina slicnost je 6 cilindara i drugo nista...

U svakom slucaju treba biti i na bloku motora neka pipa za ispustanje vode, samo ne znam gdje, jer sam se daaaavno bavio sa 142, pa zaboravio...
 
B

BAGERISTA

Guest
Motori im nisu ni slicni... jedina slicnost je 6 cilindara i drugo nista...

U svakom slucaju treba biti i na bloku motora neka pipa za ispustanje vode, samo ne znam gdje, jer sam se daaaavno bavio sa 142, pa zaboravio...

E sad znam jednu više,,,,.;)
Možda kod punpe,,,mogla bi bit,,,ili iza kod kolektora...:scratch
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Samo jedno pitanje za dobre pozvaoce Zmaja 142, dali on ima negdje na bloku motora mjesto za ispuštanje vode iz sistema, do sada smo uvijek skidali donje crijevo sa hladnjaka i malo ga izverglali i nije bilo problema sa smrzavanjem vode! :scratch :oops:

ima,barem kod mene:supz:...s stražnje strane(iza auspuha dole lijevo)je jedna rupa u kojoj je nekakvi stari indikator temperature i on se odšarafi ,pa se tu ispusti voda iz motora i imam jedno tanko crijevo kroz koje ispuštam vodu iz sistema...
 
Posljednje uređivanje:

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ima,barem kod mene:supz:...s prednje strane(od kabine)je jedna rupa u kojoj je nekakvi stari indikator temperature i on se odšarafi ,pa se tu ispusti voda iz motora i imam jedno tanko crijevo kroz koje ispuštam vodu iz sistema...

kodmene ima slavina ( pipa ) za ispuštanje vode ispod ispušne grane samo okrenem i sve iscuri i ima dole kod rezervara isto slavina za ispuštanje iz hladnjaka, nema nikakvog šarafanja samo okrenem ventil na slavini i za 2 min iscuri sve
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Hmmm dosta kontradiktornih odgovora, izgleda svaki Zmaj ima nešto drugačije riješeno ispuštanje vode! Jedino što sam našao, a da mi liči na slavinu za ispuštanje je ovaj vijak sa zadnje strane motora (onaj dio gdje je auspuh): :?



Odvrnuo sam to ali nije ništa iscurilo očito nema više vode unutra, a ono malo crijevo koje ide dole do rezervara smo davno potrgali, a rupu zatvorili i sada ispuštamo tako da crijevo sa druge strane skinemo! :D
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Hmmm dosta kontradiktornih odgovora, izgleda svaki Zmaj ima nešto drugačije riješeno ispuštanje vode! Jedino što sam našao, a da mi liči na slavinu za ispuštanje je ovaj vijak sa zadnje strane motora (onaj dio gdje je auspuh): :?



Odvrnuo sam to ali nije ništa iscurilo očito nema više vode unutra, a ono malo crijevo koje ide dole do rezervara smo davno potrgali, a rupu zatvorili i sada ispuštamo tako da crijevo sa druge strane skinemo! :D

e baš tu di ti je taj šaraf tu ima slavinu kodmene
nije bitno kako ispustiš bitno je da nema vode unjemu da se nije smrzla :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Hmmm dosta kontradiktornih odgovora, izgleda svaki Zmaj ima nešto drugačije riješeno ispuštanje vode! Jedino što sam našao, a da mi liči na slavinu za ispuštanje je ovaj vijak sa zadnje strane motora (onaj dio gdje je auspuh): :?



Odvrnuo sam to ali nije ništa iscurilo očito nema više vode unutra, a ono malo crijevo koje ide dole do rezervara smo davno potrgali, a rupu zatvorili i sada ispuštamo tako da crijevo sa druge strane skinemo! :D
Ništ se ti ne brini, ako je ostalo vode u bloku na prolječe bu izašla sama :evil:
 
M

Milos.bb

Guest
da li neko ima da proda mozda kombaj zmaj 142? meni treba hteo bi da ga kupim.
 
B

Bobo

Guest
Sve se moze... U Vojvodini je zadnje dvije-tri godine postao hit ugradjivanje roto-sjecke na zmajev heder. Kvalitetniji djelovi te izadju oko 1000€ i to je jos najsretnije rjesenje, a posao odradjuje vrlo lijepo.

Moze se vjerovatno pripasati i neki drugaciji heder, s nekog kombajna koji ima pogon hedera s lijeve strane.

Takodjer postoji i original zmaj kukuruzni heder s ugradjenom "frezom" za koju kazu da i nije nesto, al opet odradjuje solidan posao. Ovi hederi su jako rijetki za pronaci da ce ga netko prodatii cim izadje u oglas, vjerovatno je vec prodan.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
ma znam gledao sam, i nisam se uopce interesirao za kupnju kombajna do sad, uvijek sam mislio da su cijene paprenije! Ali sad sam vidio i skuzio da se meni takav kombajn otplati u 4 god koliko placam majstoru sto mi kombajnira! godisnje placam oko 10000 - 12000 kn! :madmana:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ma znam gledao sam, i nisam se uopce interesirao za kupnju kombajna do sad, uvijek sam mislio da su cijene paprenije! Ali sad sam vidio i skuzio da se meni takav kombajn otplati u 4 god koliko placam majstoru sto mi kombajnira! godisnje placam oko 10000 - 12000 kn! :madmana:


i ja sam o tome počeo razmišljati......kroz 5god bi ga otplatio da samo sebi radim......al našlo bi se tu još mušterija....

gledam neki 133, za 15000-20000kn, nađu se sa 3 hedera......


BOBO, mislim da imaš taj kombajn, kako si zadovoljan???? znam da nije za kukuruz......al odradio bi.....
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
ma znam gledao sam, i nisam se uopce interesirao za kupnju kombajna do sad, uvijek sam mislio da su cijene paprenije! Ali sad sam vidio i skuzio da se meni takav kombajn otplati u 4 god koliko placam majstoru sto mi kombajnira! godisnje placam oko 10000 - 12000 kn! :madmana:

Da, hmm... sve ozbiljnije i ja razmisljam o tome, lako je bilo prije a sada godisnje trebam izdvojiti samo kombajneru oko 25tk.
Dobar Zmaj bi mi pasao a za dobrog DFa treba puno vise soldeka. O ostalom niti ne razmisljam.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Pa gle da se nac DF 922, 1002, 1200 za nekih 7 - 8000 eur, to koliko sam ja gledao po oglasnicima, i cine se u dosta dobrom stanju! A nasao sam i starijih clasova po OK cijenama! Koliko sam ja skuzio nije to tako ni preskupo a mogu odradit dobar posao!
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
e sad ne znam jel bi bilo bolje platit skuplje adapter sa frezom ili posebno kupit tarup za traktor ili malcer!
 

Najnoviji postovi

Na vrh