• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
bude imao posla , 20 ha sve skupa samo moje...a pored ako bude šta bude ako ne opet dobro , bitno mi je za sebe da bude odradil posao kak spada
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
No... kaj si kupil tak veliki kombajn kaj ti ne stane v garažu? Pa ima manjih.... he-he-heeeee :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kombajn registriran , sva signalizacija složena , i gotovo da je spreman za žetvu






i kosa uređena , novi noževi stavljeni ...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
čestitke na Zmajčini Matija još samo da se dočeka sunce i da žito počne sazrjevati,jedino ti ono KP malo čudno na tablici , neka požanje što više žita bez kvarova
 
B

Bobo

Guest
Kad vec sve to radis, moja PREPORUKA da i na duplim prstima kontranozeve zamjenis i OBAVEZNOOOOOOO stavis nazubljene... Mili moj, to reze bolje nego schumacher kosa onda... glatke sto sam imao u rezervi dao kolegi, necu se vise s tim uopce zamarati a ove nareckane nisam nitao u dupli prst, nego stavio vijak s upustenom glavom, gore ravni srafciger a dolje matica s plasticnim osiguracam. Kad uleti kakva grana ili nesto, kad se plocica potupi, srafciger, kljuc 8 i mjenjam ju u dvije minute i vozim dalje. Isto tako cu i na drugoj kosi sarafati nozeve, nitanje je gubitak vremena jer se to na zmaju zbog velikih trzaja na "cigancici" (pogonu kose) raznita, posto su nove nitne mekane jako, od vibracija i svak idrugi dan prenitavaj kosu da ne zvekece ;)

Samo par prijateljskih savjeta, vidjet ces i sam o cem ti pricam...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
bobo hvala na savijetu , na duplim prstima su sve pločice gore , pola smo novih stavili a pola je kaj su bili dobri , e sad nismo stavili kak ti veliš nazubljene , mislim imaju oni oštri brid gore , e sad čemo da vidimo kak bude to radilo :icon_confused:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
radice i sa tim zubima ali sto rekao bobo nazubljeni su dosta bolji. zubci bolje zadrze stabljiku i noz je odseca ko zilet. nema stopanja i zaglavljivanja. samo zazor postelovati i brije.kod nas ovde mnogima podzupce samo pecnem sa co2 sa strana i nema problema.
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Evo i mene posle male pauze.Kombajn je prekontrolisan i spreman za sezonu.Medjutim odmah u prvoj njivi sam imao problem i to problem koji me prati od prosle godine.Problem je u sarafima koji drze varijator.Jednostavno matice se same od sebe odviju i varijator ispadne.Kako zasto pojma nemam.Stavljen je nov lezaj i osovina nije kriva.Sad me interesuje da li neko zna zasto se to desava??
Na ove matice mislim:
varijatos.jpg
 
B

Bobo

Guest
Ako se radi o tri dugacka vijka u njih idu osiguraci i nema majci da se odvrcu matice. a ako se radi o centralnoj matici, kad se ona odvrne, moze samo kajla ispasti van i to mi se dogodilo samo jednom. Limic ispod matice napravljen tako da se hvata u kanal od kajle i matica DOOOOOOOBRO dotegnuta i limic savijen na maticu i ne mrda nikud. Ove godine sam mjenjao lezaj na spojnickoj osovini i maticu na toj osovini sam u nedostatku limica za osiguranje udario "kirnerom" na mjestu kanala za kajlu tako da sam maticu raskovao u kanal za kajlu i takodjer ne mrda nikud...


Sretno u zetvi!
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Prosle godine su se sve cetri matice odvijale i ispadale.I tri male i ova centralna.I stavljao sam i osigurace na male i podvijao limicu za veliku,ali uzalud sve.Ove godine sam uradio samo dve njive i odvila mi se samo centralna matica dok ova tri mala nisu mrdnula.Ne znam sta da uradim jer vec u ove dve njive sam imao vise problema nego cele prosle godine,I to sve glupe sitinice na kojima covek gubi zivce,Cak mi se desilo da u drugoj njivi nije hteo da izbacuje seme iz bunkera.Lopatali smo ceo bunker i kad smo dosli do pola probamo on hoce da kipuje.Gledamo zatezemo spaner kaisa ma sve dzabe pali kais.Mozgamo dva sata kako oce da kipuje pola ,a pun nece .I na kraju sta se desilo ni sam ne znam kako je vreca zavrsila u bunkeru i obmotala se oko spirale i nije mogla spirala da se okrece kad je pun bunker zbog nje.Posle svakog radno dana ceo kombajn pretresem proverim,podmazem,pritegnem svaki sraf,al uvek se nadje neki djavo.Nadam se da ce bar buduci poslovi proci bez problema.
 
M

Milos 99

Guest
Imam ZMAJ 143, i sad sam mislio da ugradim secku pozadi na kombajn.Dali bi morao da skracujem slamotrese ili samo da je stavim je pozadi ili da produzim malo zadnji kraj.MOTOR mi je 160 ks cummins sta vi kazete? :(clap):
 
B

Bobo

Guest
Ne znam sta da ti kazem, meni se samo jednom centralna matica odvrnula i negdje je ispala. kajla je malo po malo izlazila napolje dok nije ispala i kombajn stao u mjestu. Nasao kajlu pod kombajnom, ali matica je ispala pitaj boga gdje i nadjem kod kolege nastavak za hidraulicno crijevo s finim navojem i to uvrnem na mjesto matice i tako je radilo cjelu proslu godinu sve dok nisam mjenjao lamelu pred zetvu soje... Tu maticu jos uvijek imam negdje, nek se nadje za svaki slucaj posto je navoj sitan...

Kad ti pucaju ova tri sarafa sto sabijaju oprugu, red je mjenjati glavcine i kajlu jer se tu dogadje prevelik luft i jednostavno sarafi nisu dovoljno jaki da to drze. Ovo sto se odvrcu je samo zato sto nisu bili osigurani, nista drugo a i da centralnu maticu dobro dotegnes (lupaj cekicem po kljucu ako nece drugacije) i osiguraj ju dobro ili ju kirnerom malo "zanitaj" i nema da mrdne nikud...
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
E druze a samo jos jedna stvar.Danas kad sam upalio kombajn,radio je 10-15 minuta i primetio sasm da se kais od varijatora dosta zagrejao.Jel to normalno ili nesta nije u redu??
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Trebao bih hladnjak za Zmaj 142, znam da je sada malo kasno ga tražiti, ali šta je tu je, sve uvijek u zadnji čas :(think): Znači gdje bih brzo i povoljno našao (najradije bih novi pa šta košta da košta) hladnjak za Zmaj 142? Neki spominju da je u Srbiji oko 300 E, neki da ima u Bosni na arizoni za cca 4000 kn, gdje šta kako treba ići i pitati, ako netko zna, bio bih mu zahvalan...
Od domaćih zvao: Hubzin promet Virje - nemaju, Zmaj commerce Budančevica - nemaju, uputili me na neku firmu u ZG koja reparira, traktor centar Osijek vjerojatno neradi subotom poslijepodne ali sumnjam da imaju.... :mur:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Auto Katarin u Zagrebu reparira, meni reparirali 2 komada i šljakaju. Inače su na Črnomercu ako znaš po Zagrebu
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
A kolika bi cijena bila, barem okvirno? Budem pokušao nekako iskopati novi iz Srbije, ali ako neuspije uvijek mi ostaje reparacija... Hvala, svaka informacija je dobrodošla! :drink:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja sam plaćao po 300 kn krpanje za 560, sa ne znam koliko je velik na zmaju...
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Ma moj hladnjak jednostavno više nije za nikakvo krpanje, curi na sve strane i zadnjih par godina ga je bilo nemoguće pravo očistiti od prljavštine zato što bi tek tada bila prava poplava.... Zvao sam u SE-KRU i kažu mi da mogu nabaviti kroz 2-3 dana ali je zadnja cijena bila 5900 kn, stvarno povoljno :icon_confused: da mi je znati kolika je marža i carina ugrađena u tu cijenu :(sweat):
 

Kostas

Član
Tu od
5 Svi 2009
Poruka
33
Ma moj hladnjak jednostavno više nije za nikakvo krpanje, curi na sve strane i zadnjih par godina ga je bilo nemoguće pravo očistiti od prljavštine zato što bi tek tada bila prava poplava.... Zvao sam u SE-KRU i kažu mi da mogu nabaviti kroz 2-3 dana ali je zadnja cijena bila 5900 kn, stvarno povoljno :icon_confused: da mi je znati kolika je marža i carina ugrađena u tu cijenu :(sweat):

probaj kontaktirati SILU iz Zg oni rade nove ili popotrebi mjenjaju sače

http://www.sila.hr/proizvodni.php?sub=13&kateg=14
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh