• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zračno ili vodom hlađeni motor

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Onda može jedan do 10 bara, s gašenjem kontrolke na 4 bar? To je ustvari za zrak... no membrana i tehnologija unutra je ista ko na uljnom.

M10x1 navoj?

s druge strane... staviti još jednu lampicu i na taj pipac 4 bara. Dok ju ugasi - znači da je praznik :(rofl):

Dalje budemo na pp. Cijena 0 kn. Slovima: nula kuna i nula lipa.


Računa se pod mito i korupciju. Ipak je tu riječ o dužnosniku foruma... :(devil):
Adresa na pp. Šaljem poštom. Čim snijeg ode.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Prihvačam ponudu :cool2:
Dugo si razmišljal ali si dobro razmislil hihihi.


Bumo detalje na pp.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Onda treba znati kak kupac stoji financijski. Ak dođe u S klasi Mečke cijena je odmah 30% gore.
Ako dođe u Yugiću, cijena 50% gore. Ima love čim vozi oldtimer :(giggle):

@muha , idi biciklom možda još dobiješ i 10 kuna za pivo :icon_rofl:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
A pivo, bez toga se poslovi neuklapaju nikako. Ja sam stigao peske na adresu [ ispred monitora] dobijem sliku gratis heheeee
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Onda može jedan do 10 bara, s gašenjem kontrolke na 4 bar?

Računa se pod mito i korupciju. Ipak je tu riječ o dužnosniku foruma... :(devil):
Adresa na pp. Šaljem poštom. Čim snijeg ode.
Ošo snjeg stigo paket :cool2:



A u paketu :icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes:
U prvu ruku sam pomislil da mi Jo poslala flance kad sam čašice videl.
Kad sam ih razdvojil .... svega je bilo, čak i alata....

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sad to lijepo očisti i na cinčanje (osim ovog šarafa sa dvije kleme:icon_lol:)
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Zajebant... :(party): .. daj stavi prave slike. Odmah ti objasnim za kaj je kaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Evo, jedno veliko HVALA na poklonu, a naročito za vuricu. :drink:
Kad kupim Tomicu .... :(inlove)::(inlove): Nekad nekak se bum valjda odužil

Evo slika pa pojasni, mada vidim ja da tu ima kojekakvih iskoristivih materijala :icon_eyes:
Slikom ujedno provjeravamo poštare da nisu putem kaj omeknuli.



 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Evo, jedno veliko HVALA na poklonu, a naročito za vuricu. :drink:
Kad kupim Tomicu .... :(inlove)::(inlove): Nekad nekak se bum valjda odužil

Evo slika pa pojasni, mada vidim ja da tu ima kojekakvih iskoristivih materijala :icon_eyes:
Slikom ujedno provjeravamo poštare da nisu putem kaj omeknuli.



PAovo je pravi rudnik zlata znaći od 3 pive ništa :icon_pidu:http://poljoprivredni-forum.com/images/smilies/skype/(clap).gif
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Sve je to dizel i na W signal.... imam više komada od svake.




Muha, hrpa malih indikatora (crni i bijeli rub) je za Deutz ili tak slični zračnjak. Crni pali lampicu pri 195 a bijeli pri 210°C. Ili obrnuto? :icon_rofl: Ma piše na njemu...
195 indikator obično ide na zadnji, najdalji cilinder od ventilatora a 210 otprilike na sredinu motora. Ili obrnuto? :icon_rofl:
Pogledam u radioničkim uputama od 913...
Svaka glava Deutz ima navoj kam se zašrafi. Može i na ostale zračnjake... Same, VTZ, TV... samo treba zmisliti kak zašrafiti. S indikatora na lampicu, na drugi kontakt lampice ide plus. Dok dostigne temp koju piše pali lampicu...
Radi ko i indikator ulja, na tu foru.


Vurica je isprobana, ako skala na pokazuje točno ima s strane rupa i unutra je potenciometar kojim se podesi. Piše frekvencija na koliko Hz je sad... no to ti ovisi o tipu alternatora i promjeru remenice.

Na ostalim indikatorima piše do koliko su i što spajaju. Ovi do 150 su uljni, a do 120 za temp antifriza. S duplim kontaktima imaju izlaz za vuricu i izlaz za lampicu upozorenja, piše na kojoj temp pale.

Večinom VDO ili Motometer no fino rade s češkim PAL-om i Teleoptik vuricama. Ako ti nije bitno baš u 0,5 stupnja..

Dva ogromna šrafa metalna su štopšalteri, piše na kojem tlaku ulja spajaju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako on to sve namontira ..i nek kojim slučajem radi .
Koliko bara mora dodati na tvorniče podate da pravilo napumpa gume ?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Da li bi se možda našao dupli indikator pritiska ulja motora(za sat i za lampicu) s pripadajućim satom.Imam na kombajnu od nive ali mi se ne sviđa a problem mi je vući ulje u kabinu da stavim obični manometar.Instalacija je 12v
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Da.... Ladini satovi imaju neku čudnu naviku držati se ili na nuli ili skakuću između 4 i 8 bara....

Pa opet ne znaš koliko je. Samo znaš da ima pritisak ulja, no to ti javi i lampica. :icon_weed:

Imam sat do 10 bara s senzorom za lampicu i sat. Motometer, novo.
Samo mi javi koji navoj trebaš.

Dalje na pp. :drink:


Obično ljudi odustanu od ugradnje tih lampica, satića dok saznaju cijenu VDO-a ili Motometra

http://www.diamar.hr/view.asp?idp=2575&c=172

Ostaje opcija kineske tjuning-stajling urice za 159 kn no to je ko i ruska. Pokazuje ovisno o smjeru vjetra, dobu dana ili nečem trećem.
No točno... gotovo nikad. :(giggle):

Nije isto na kombajnu raditi s 4 bara ili s 2,5..... iskusni kombajneri znaju da dok temperatura vode polako ide prema 110° C da bude došel do kraja rezi.... no dok počne padati tlak ulja. E, tu nema više košnje.
Čisti hladnjak, pauza.

post-dashb5.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Mateo 558

Novi član
Tu od
22 Srp 2020
Poruka
3
Čujte imam imt 558 i kolega mi ima torpedo 75 jest tako da voda ispari ali zato se zove vodeno el voda ode u nebo i opet se vrati kisom dok sa zračnim hlađenjem ne razmišljaš, jedine mane kod zračnih mašina je da su bučnije i da ako se ne kreću da hoće da spale žice kolegi mi na 75-aku gorila instalacija jer ga je ostavio sat vremena dok se jednom čovijeku zapalio a kod vodenog hladenja mane su malo veća pažnja i potrošnja tako da je za mene totalno smiješno reč uzmi ovaj uzmi onaj koji uzmeš važno je da te služi u mom selu ima skoro isto zračnih i vodeno hlađenih motora i to je sve.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Ovo što si napisao i nije mi baš najjasnije, ovo sa kišom i nema baš puno veze sa traktorima. A i ovo sa spaljivanjem žica na torpedima je čista glupost, osobno znam 3 imt-a kojima je izgorjela instalacija, a vodeno su hlađenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh