• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupujem Zupčanici IMT 533/9

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kupujem zupčanike četvrte i pete brzine za IMT 533, kažu ljudi da se to unutra ubaci samo ko i peta brzina u Tomos APN 6
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kupujem zupčanike četvrte i pete brzine za IMT 533, kažu ljudi da se to unutra ubaci samo ko i peta brzina u Tomos APN 6

Nije isto apn ima cijevi koje izbaciš i na to mjesto staviš zupčanike a tebi treba dva para zupčanika i vilica :(whew):
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
prvi put to čujem.. jesi to već vidio kod nekog?

Kod jednoga u Turopolju vidio, ima 533 odozada 14.9 gume, malo su višije i ide odmah brže, ali naprijed ostavio original gume pa mu se griju lageri....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
aj poslikaj to, ili nađi sliku to šta misliš radit, baš me zanima sad... to s gumama, trebao je stavit možda 6.50-16 pa se ne bi grijali lageri možda..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,902
Ako ima kutiju za alat onda nije problem za ubaciti :(giggle)::(giggle)::(giggle):
Znam jednog kojem je to uspelo ali :x::x::x:

Nego, kaj nije trobač imal 3 brzine, četvorka 4, a APN 6 bi onda trebal imati 6 brzina?
Jedino neznam kolko je imala sedmica :icon_scratch:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Nije isto apn ima cijevi koje izbaciš i na to mjesto staviš zupčanike a tebi treba dva para zupčanika i vilica :(whew):

Evo danas kupio četvrtu brzinu.
ali veli da pete brzine imaju stari i novi tip, koji je bolji? Pa ovisno o tome i drugačija vilica ide....
 

Prilozi

  • DSC02534.jpg
    DSC02534.jpg
    34 KB · Pregleda: 395

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
pa kaj sad, jel samo zupčanik ili ide još šta uz to? baš me zanima sad kak to bude izgledalo kad se složi
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
bumo vidli kad raskopam mjenjač, ali mislim da se to samo natakne...jedino mi malo sumnjiv ovaj kroner, ali budem tu nešto navario tvrdom leektrodom i to bu delalo godinama
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pomalo sam prikupio nekih djelova ali niko mi još nije odgovorio koji je bolji tip pete brzine, novi ili stari tip? Dajte ljudi pomozite pa da to još kupim pa da ferđo ide na remu da vidim kako to uklopiti unutra...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
pa jel ti se to opce isplati?
stace ti brzina kad je preslab motor i kad ces ic ubrdo pocet ce ti rikavat i treba saltat u nizu
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
A neznam dali mi se bude isplatilo, ali računam pošto mi je motor pri kraju i nemogu više orati prvom brzom sa IMT 755 niski klirens na 35 dubine da bi mogao sa petom sporom ili četvrtom, to mi je najvažnije zbog čega to i radim.....
Danas nabavio novi tip pete brzine i jedva našao viljušku za ubacivanje...

zasada me materijal košta oko 800kn

Evo slike zupčanika pete brzine, malo je poderan ali za prvu ruku bude dobar, nego veli mi čovjek od kojega sam kupio da su se igličasti ležajevi pokazali nepraktični i da bi trebalo tu staviti mesinganu piksu i mazalicu i redovito podmazat nekom kvalitetnijom grafitnom masti
 

Prilozi

  • DSC02538.jpg
    DSC02538.jpg
    25.9 KB · Pregleda: 85

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Pa ori u 3. sporoj ko ja s 2x12
pa za sta sluze tolko brzina ak moras orat samo u 1. brzoj
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Treča spora mi je prespora, zato bi ja to malo modificirao da idem brže i da mi ljepše slaže brazde....
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
ajd kad se vec kemija, jel se moze obrnuto, na 549 koji ima 5 brzina original ubaciti bar prve dvije od 540 jer mi se cine brze i vise stimaji za odredene radnje.
na 549 mi je 2, prespora a 3, brza. na 540 2. taman
 

Najnoviji postovi

Na vrh