• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

20 000 eura ???

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
ilegalac ti bi se hebo a da ne budes heben... tak bi nasi ljudi rekli.
nejde to tako
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
...

da, svi ste u pravu. I oni sto kazu "Ne, ne ulagati u poljoprivredu" kao i oni koji predlazu ovakve i onakve ideje. Cinjenica jest da ima poslova (ne samo u poljoprivredi) gdje su neki gadno popusili, ali su istovremeno neki na istim poslovima uspjeli zavrtiti pricu.Mislim da je osnovna greska svih nas da nerjetko zaboravimo da nema besplatnog rucka. Lijepo je netko objasnio o razlicitoj percepciji zarade na visnjama. Za jednog je 30.000 kn zarade propast jer je planirao 100.000 dok je drugi super zadovoljan jer je planirao 10.000kn ...
Sto se poljoprivrede tice 100% sam siguran da ima perspektivu, ali opce je poznato da je obrtaj kapitala u poljoprivredi relativno mali i da je jedini nacin razmisljati dugorocno. Tko u poljoprivredu utrci sa idejom da nabrzinu vrati investiciju i brzo zaradi vjerojatno je u startu osudjen na propast (stvarnu ili u svojoj glavi) dok onaj tko razmislja dugorocno ima sanse.
I nije sve u novcima vec i u nacinu zivota koji je na selu nesto drukciji nego u gradu, pa makar se i vise radilo.
Zavidim svojim suseljanima (a ja sam gradsko i dijete i zivim i radim u gradu) koji sve medjusobne dogovore imaju na razini ujutro-popodne-navecer, a kad svoj obicaj iz grada o dogovoru u tocno odredjeni sat pokusavam primjeniti na selu, blijedo me gledaju ....
Da, znam da i oni meni u nekim stvarima zavide, ali sve ima i svoje pluseve i minuse..
Uglavnom,mislim da kod izrade nekog investicijskog plana za poljoprivredu treba nastojati cuti sto vise argumenata. I za i protiv .. i ne letiti napamet ...
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Mišljenja sam da je tih 20.000 eura pametno uložiti u stan, pa ga svaki mjesec iznajmljivati i staviti 200 eura u džep! Rizik je dosta mali s obzirom da novac možeš vratiti prodajom stana. U Osijeku je trenutno moguće naći stan za te novce.
Pozdrav!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ponovno oživjela tema:supris:

trnava ideja dobra ali nije poljoprivredna
jes ti iz trnave?'

inaće da nastavimo , u svemu tome velika stvar je imati sreče
kod nas se kaže bolje se roditi bez kuxca nego bez sreče
ako je sreče i kuxac će narasti:supz:

ja sam tome najbolji primjer
ja sam lani krenuo sa pčelama , petnaestak za početak
godina najlošija u zadnjih 30g, kiša pa kiša
uloženo 10 tak tisuča kn, zarada nula
stalno problemi i gubitci
hvala bogu pa nisam imao zimskih gubitaka, jer bi to možda bio i kraj
ove godine nastavak slijedi, cilj mi je iduču godinu krenuti sa 30kom
o zaradi još ne ramišljam da se nebi razočarao

ako se u ove dvije godine dokažem onda bi se molo razmišljati o većem povečanju
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Iz Trnave pokraj Đakova.
Znam da nije vezano uz poljoprivredu ali bilo je i prijedloga za investicijske fondove..., a po mom mišljenju mislim da je za moju ideju najmanji rizik od svih navedenih.
Ja sam ove godine krenuo s koprivom, ali ne mogu ništa još reći s obzirom da u praksi nemam nikakva iskustva s njom. Za početak računam da prve godine ponikne kako treba, a druge godine tek neke prihode. Iako oni u literaturi računaju zaradu već prve godine. Iz života znam da se praksa i teorija jako razlikuju!
Pozdrav!
 
M

MOCO

Guest
za 20milja eura može kupiti 10 visokosteonih junica i vratiti lovu za 10mjeseci-ako zna raditi!
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
MOCO... a hrana, mehanizacija, i još hrpu toga... zar ne?

posadi plantažu kestena!

dam ti kontakte ljudi koji će te pratiti i savjetovati od A do Ž... obavezat će se da će ti prodati sav urod...sadnice i sve dobiješ od njih... u Istri sade kroz par godina mislim oko 300ha...
sadnica na 1ha ide od 150-200kom. dozrijeva prije ovog kestena u šumi, urod već nakon 3 ili 4 godine, puni urod sa 7 god...cca 150kg kestena po stablu...
od tih 20.000eura ti ostane još kusura!! a to je dobro da možeš izgurati godinu dvije!!

da imam te pare, to bih napravio!!
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
sa 20.000 eura se nemože pokrenuti veći biznis.možeš sa poljoprivredom preživjeti ako recimo imaš jednu kravu,par košnica pčela,koke,purane,svinje itd...
biznis u poljoprivredi nepostoji.to je samo rad rad i rad.nemožeš očekivati sume novca od zarade ali možeš preživjeti a to je danas najbitnije.

neko ovdje spomenu da je pravo vrijeme za biznis jer je kriza????pa to je apsurd.cijene nisu pale nego naprotiv enormno skočile.šta danas imaš u potrošačkoj korpi a šta je bilo prije par godina???

uvoz svi možemo spriječiti,kako??? sadi,posij,uzgajaj svoje pa nećeš morati kupovati uvozno smeće,jeftine jabuke sumnjivog prijekla.cijenimo svoje i sve će se promijenti,ne brzo ali hoće.

svo smo se udaljili od svoji mogućnosti i posegnuli za "jeftinim" stvarima iz supermarketa,ali tu nema budućnosti.budućnost je na njivama,u voćarima,štalama. tek kada budemo za sebe dovoljno proizvodili,ekonomska svijest će se promijeniti,nećemo mi morati tražiti otkup nego će oni nas na kućnom pragu tražiti da otkupe nešto.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
sa 20.000 eura se nemože pokrenuti veći biznis.možeš sa poljoprivredom preživjeti ako recimo imaš jednu kravu,par košnica pčela,koke,purane,svinje itd...
biznis u poljoprivredi nepostoji.to je samo rad rad i rad.nemožeš očekivati sume novca od zarade ali možeš preživjeti a to je danas najbitnije.

neko ovdje spomenu da je pravo vrijeme za biznis jer je kriza????pa to je apsurd.cijene nisu pale nego naprotiv enormno skočile.šta danas imaš u potrošačkoj korpi a šta je bilo prije par godina???

uvoz svi možemo spriječiti,kako??? sadi,posij,uzgajaj svoje pa nećeš morati kupovati uvozno smeće,jeftine jabuke sumnjivog prijekla.cijenimo svoje i sve će se promijenti,ne brzo ali hoće.

svo smo se udaljili od svoji mogućnosti i posegnuli za "jeftinim" stvarima iz supermarketa,ali tu nema budućnosti.budućnost je na njivama,u voćarima,štalama. tek kada budemo za sebe dovoljno proizvodili,ekonomska svijest će se promijeniti,nećemo mi morati tražiti otkup nego će oni nas na kućnom pragu tražiti da otkupe nešto.

potpuno si u pravu

gledam ove naše dame (pa i svoju gospođu)
te su predebele,te drže dijetu, te se muče kojekakvim vježbama ...

a jednostavno je riješenje
malo bašće, motika i udri
pola sata ujutro i naveće
mi muški odradimo teške poslove a one ostatak

em bi jeli zdravu i poznatu hranu a ne iz supermarketa
em im nebi trebala dijeta niti đoging
em bi najmanje 2-3000kn ostalo u đepu

a da nepričam kako bi nakon umora bolje spavale (i nas ostavile na miru da surfamo):weedman:
 
G

golix23

Guest
MOCO... a hrana, mehanizacija, i još hrpu toga... zar ne?

posadi plantažu kestena!

dam ti kontakte ljudi koji će te pratiti i savjetovati od A do Ž... obavezat će se da će ti prodati sav urod...sadnice i sve dobiješ od njih... u Istri sade kroz par godina mislim oko 300ha...
sadnica na 1ha ide od 150-200kom. dozrijeva prije ovog kestena u šumi, urod već nakon 3 ili 4 godine, puni urod sa 7 god...cca 150kg kestena po stablu...
od tih 20.000eura ti ostane još kusura!! a to je dobro da možeš izgurati godinu dvije!!

da imam te pare, to bih napravio!!

bez uvrede, ovo me nasmijalo, možeš li mi samo reći koliko si sadnica kestena zajedno s tim savjetnicima do sada posadio te koliko ih je ostalo nakon par godina odnosno koliko ste kila ubrali?
ovo pišem iz razloga da se netko ne pomami (mada sumnjam) i razočara jer imam nešto iskustva s tim i daleko je od toga što si napisao ...

najbolje ulaganje je ulaganje u djecu i znanje
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Ja nisam posadio nista ali prijatelji jesu!
Radi se o kestenu koji je kalemljen i sadnica je stara 4 godina. Maloprodajna cijena sadnice je 250kn, velep. je oko 150kn
Na savjetovanju sam bio prije 2 tjedna!
Ja zivim u gradu koji je dobio ime po mestenu, te najvdca koncentracija samoniklih suma kestena je upravo u mom kraju!
Istrani su posadili 10ak ha i mislim da ove vodine ima rasprodano oko 10.000 sadnica!

Ako si sadnice cupao po sumama, onda zaboravi na urod...
U okolici Petrinje je posadjeno par ha i postavljen momplet pogon za preradu kestena. U Dvoru je prije 2 godine napravljena otkupna stanica i pogon za preradu kesten pirea!

Kod mene se prije rata prodavalo oko 4.000 tona kestena a danas samo 1.000tona! Sve je ugovoreno i prodano vec u 9mjesecu!

A ti iskustva imas sa koliko i sa kim?
 
M

Miško 007

Guest
Meni da je 20000 eura za 10000 kupim zemlju posadim krumpir....
On ode sav u primorje po dobroj cijeni i kupim par telića ogojim u bikove i to ode dolje po masnoj cijeni naravno ako te ne uhvate s mesekom.... :)
 
G

golix23

Guest
Ja nisam posadio nista ali prijatelji jesu!
Radi se o kestenu koji je kalemljen i sadnica je stara 4 godina. Maloprodajna cijena sadnice je 250kn, velep. je oko 150kn
Na savjetovanju sam bio prije 2 tjedna!
Ja zivim u gradu koji je dobio ime po mestenu, te najvdca koncentracija samoniklih suma kestena je upravo u mom kraju!
Istrani su posadili 10ak ha i mislim da ove vodine ima rasprodano oko 10.000 sadnica!

Ako si sadnice cupao po sumama, onda zaboravi na urod...
U okolici Petrinje je posadjeno par ha i postavljen momplet pogon za preradu kestena. U Dvoru je prije 2 godine napravljena otkupna stanica i pogon za preradu kesten pirea!

Kod mene se prije rata prodavalo oko 4.000 tona kestena a danas samo 1.000tona! Sve je ugovoreno i prodano vec u 9mjesecu!

A ti iskustva imas sa koliko i sa kim?

tu sad spominješ dvije različite stvari, jedno su hibridne sorte koje spominješ u prvom postu a drugo je prirodna šuma pitomog kestena čije prinose spominješ u drugom postu - to nisu argumenti jedno za drugo, ukratko čuvajte se trgovačkih navlakuša a i stručnjaka-teretičara koji misle da je uzgoj kestena kao npr. uzgoj bilo koje druge voćne vrste
s obzirom da glavna tema nije kesten ovo nije mjesto za prepisku, ako želiš možeš me privat kontaktirati za detaljnije informacije
moja poanta je da se tih 20000E svakako investira u manje riskantan posao
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
tu sad spominješ dvije različite stvari, jedno su hibridne sorte koje spominješ u prvom postu a drugo je prirodna šuma pitomog kestena čije prinose spominješ u drugom postu - to nisu argumenti jedno za drugo, ukratko čuvajte se trgovačkih navlakuša a i stručnjaka-teretičara koji misle da je uzgoj kestena kao npr. uzgoj bilo koje druge voćne vrste
s obzirom da glavna tema nije kesten ovo nije mjesto za prepisku, ako želiš možeš me privat kontaktirati za detaljnije informacije
moja poanta je da se tih 20000E svakako investira u manje riskantan posao


da kesten zaslužuje posebnu temu.ako je već nema ona neka je neko pokrene jer mislim da je jako intersantan.

gore čitam 150kg po stablu?? to mi se čini jako malo.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma bilo kakva tvornica pod vedrim nebom (poljoprivreda, voćarstvo, sve što se tiče motike) je rizik i to velik..
I ja sam više za opciju pod krovom, ili npr. proizvodnja u plasteniku, to mislim da bi moglo proć..
Danas treba više udarat glavom a manje motikom, bez obzira što se radilo..

A ko me pozna, zna da ovo što sam nasro nepoštujem ni 1% tak da...

Sjetih se sad, jel znate zašto crnogorci nejedu ništa žlicom?
Zato što je ona sjeme lopate! Al mi nismo oni.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Pratim ovu raspravu,kud,kamo sa20.000 eura,moj Ilegalac najbolji savjet ti je sa njima u čarapu,jer svugdje te čekaju lopovi,a sad dragi dečeci o vašim ulagačkim fantazijama čovjek može samo da se nasmije.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Pre par godina se u Vojvodini pojavila neka firma,navodno iz Italije, koja otkupljuje puževe.Bla,bla lova sigurna, otkup siguran,zarada ogromna.
Ljudi prodali krave,ogradili njive i naselili puževe,posli 2 godine, kada je došlo vreme da se uzmu pare K...c. Italijanke nigde, njeni zastupnici, verovatno po zatvorima ali je puževa bilo u izobilju,samo mi nemamo naviku da ih jedemo.
Uglavnom ljudi popušili samo tako.Nekoliko pravih domaćina postalo sirotinja i predmet sprdnje.
Uglavnom treba voditi jako računa gde se ulažu pare u ova mutna vremena, pošto je došlo vreme da "ako nisam nikoga zajebao, nisam ništa ni radio".
 

Najnoviji postovi

Na vrh