• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

AGT

Cvrle

Novi član
Tu od
5 Tra 2011
Poruka
17
bolji je samo zbog toga jer je fiksni i ima hidraulicni volan... sve ostalo manje više isto.. pozz
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Neznam,dali postoje modeli AGT jačine 30 ks sa drugčijim mjenjačima kao je 6+3 kao je od TV-ja. Ako poželiš bolji mjenjač trebaš imati 835 TS.

Ali još uvjek je AGT 830 bolji u mjenjaču od TV,jer imaju nekakvu međuplošču sa zupčanicima na kraju mjenjača,koja uvijek pokrene okretaje stražnjeg vratila u desnu stranu takokazano -neovisno vratilo od poluge reduktora. Tako sam ja čuo od drugih ljudi i ne znam sigurno kako se ponaša i nisam nikad toga sam vidio. Ja mislim,da so mom unacu kazali tako u Agromehaniki(nemoj me držati za riječ).
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
u susjedstvo dosao AGT 835TS
nema jos niti 1000 sati rada
neznam je su losi prijasnji vlasnici bili ili je los matrijal
oso kuplung , spera , pumpa hidraulike , zadnji rukavac je sprungiran , curi ulje na svim kotacima ..... ima jos puno toga
e da traktor je star 18 mj
slike uskoro
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
u susjedstvo dosao AGT 835TS
nema jos niti 1000 sati rada
neznam je su losi prijasnji vlasnici bili ili je los matrijal
oso kuplung , spera , pumpa hidraulike , zadnji rukavac je sprungiran , curi ulje na svim kotacima ..... ima jos puno toga
e da traktor je star 18 mj
slike uskoro

Mislim da je ipak rijec samo o losim vlasnicima nije agt toliko los,a trebo bi bit i pod garancijom?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
u susjedstvo dosao AGT 835TS
nema jos niti 1000 sati rada
neznam je su losi prijasnji vlasnici bili ili je los matrijal
oso kuplung , spera , pumpa hidraulike , zadnji rukavac je sprungiran , curi ulje na svim kotacima ..... ima jos puno toga
e da traktor je star 18 mj
slike uskoro

Zanimivo.Ma garancija treba da bude 24 mjeseca,zar ne?
Kako če biti 18mjeseca?
Nije problem uništiti kuplungo prije 2 godine.Samo ti prikopčaj traktoru svedravi cjepač i nema problema!Špero može satrati i svak dječak u pol sata.
Ovo oko pumpe mi je zanimivo.
Šta znači sprungiran?Možeš kakvo drugo riječ ponaći za to,da bih razumio?

pozdrav i pišemo se!
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Zanimivo.Ma garancija treba da bude 24 mjeseca,zar ne?
Kako če biti 18mjeseca?
Nije problem uništiti kuplungo prije 2 godine.Samo ti prikopčaj traktoru svedravi cjepač i nema problema!Špero može satrati i svak dječak u pol sata.
Ovo oko pumpe mi je zanimivo.
Šta znači sprungiran?Možeš kakvo drugo riječ ponaći za to,da bih razumio?

pozdrav i pišemo se!

neznam zasto ali garancija je 18 mj tako pise u knjizici
rukavac je napuko
ima jako puno mana lufa ima vise nemoj moj tomo u 20 G i nekolko T sati
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Izgleda da postoji i AGT sa slavijinim motorom,do sad sam mislio da je 830 početni model a izgleda da je 824 početni.L.P.
2lg2.jpg
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
pitanje AGT 835TS oko sat vremena radi stane i melje mjenjas brzine kako oces ali nejde nikamo nakon pola sata sto stoji natrag proradi i radi nekih sat vremena pa ponovo stane ! pomoc
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Zdravo!
Nekako bolje lociraj kvar-problem.Malo je to podataka,koje daješ ali istina je,da malo je ljudi koji o njim što znaju,jer malo jih je prema kakvom IMT i TV.
Trebaš znati,dali je kvar u mjenjaču,možda kvačilu ili motoru.

Dal je možda problem u kvačilu?To možeš saznati,tako,da ako je traktor u brzini i motor radi,vozilo stoji,onda u sredini traktora izpod poluga-ručkica menjača vidiš,da ti stoji kardani na miru.Virojatno je isto napravljen kao AC-izpod ručka menjača čitav je votel-prazan.kad legneš izpod njega vidjet češ samo pegan lim u obliki slova U,koji spaja dva djelova traktora.A u njime dva su kardana.Gornji maleni je pogonska osovina ,koja ide od kvačila u mjenjač,a dolnja ide od menjača istovremeno sa stražnjeg diferenciala na sprednjeg.Tako ako je kvar u kvačilu i traktor stoji onda stoji ti gornji kardan!

nadam se,da je taj AGT isto napravljen nego AC.Znam,da je AC tako napravljen. A pogonska osovina gornja ti je 3 puta tanja nego spodnja.Malo pogledaj,ali pazi ta te vozilo ne povozi.Najbolje,da iteš na kanal za mehanikare i sa svijetlom pogledaj.
LP
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
to je gov*o od AGT-a iste su osovine kvacilo stima i razdvaja ali nest jebe u mjenjacu a sta pitaj boga ne vidis u njega !
ispod njega osovina se vrti gornja ali kada saltas saltas u suplje nece primati brzine i krenuti stoji samo
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A baš taj model bi trebo bit rađen po AC-u jedan je u vrbniku prijatelj ga ima imo sam čast vozit ga ide dosta dobro brz je...čiji ti je to traktor?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
E Brane,izgleda,da je zaista sranje u mjenjaču,ako tako praviš. I treba ga otvarati.

A ti praviš,da sta osovine isto debele gornja i spodnja??
Možeš mi kazati,dali ima suhe ripne stavljene ili obične kardane kao ima ih TV??

Ej nemoj tako prema traktoru-ja imao sam priliko vidjeti što rade neki ljudi so strojevima.Tražio sam zatebe 15 minut klip al ga više ne nađem. Radi jedan lik u šumi i skače preko panjeva na punom gasu.Nikad neznamo,šta je radio prijašnji vlasnik sa našim ljubljencima.Al bolje da neznamo-boljet če nas glava ...:icon_confused:

Krompi pitaj pirajtelja,dali ima koje papire od nejga:rad bi znao razpon brzina(hitrosti) v kilometrima na sat.Samo to me zanima.A razpitivam se o mjenjaču 35TS(8+4)
 

Cvrle

Novi član
Tu od
5 Tra 2011
Poruka
17
Brane, koja je godina traktor? Ja sam imao isto 835 TS i moj je imao dvije osovine umjesto kardana.. ta osovina nije fiksna i može se skinuti.. meni su se na tim krajevima di se spaja ta osovina s lamelom i getribom poderali zupci na vanjskom prstenu i unutarnjem dijelu(neznam kak se zove taj dio)..
kad sam nesto radil s traktorom jedno vrijeme je sve bilo normalno i onda je jednostavno ostao bez pogona pa onda opet krenuo...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
CVRLE
Ovu vaši rođaki zovu kanđasta spojka osovina,koja je bez kardanskog zglobova poznatog iz legendarnog TV-ja.Ovaj spoj(suha ripna)se nakon dugotrajnog trzanja-drmanja podera-poderu se zubci.Ta spojka se ne podmazuje.

I kod mog AC pa maka je 700radnih sati ima nešto lufta kod njih a ima POTPUNO isto rešen .izrađen taj dijo ko AGT.
Kad se voziš v 1 brzi i ideš po ravnom terenu i onda počinje iti lagano dole,tada če ove ripne početi drljati i imajo svojstven zvuk.
Rješenje-kardani od TV i it če ko singerica.:icon_thumright:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
......Radi jedan lik u šumi i skače preko panjeva na punom gasu......)
znam taj video, traktor ima široke gume i izvlači trupce kao u nekoj močvari.......na klipu se vidi kako ga vozač nehumano tjera ali jadnik svako nekoliko metara iskoči iz brzine
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Danas gledam katalog Agromehanike na engleskom i kaže tamo:
Tractors AGT 830/835 are not suitable for sale in the EU.
Je li to znači da u HR ne mogu kupiti novi 835 TS? Na slo. i Hr stranicama imaju samo model AGT 1060. Je li stvar u motoru i emisiji ispušnih plinova ili nešto drugo? Prema tome i Hittner 840 i Prima se ne bi smjeli prodavati u HR.
 

Najnoviji postovi

Na vrh