• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

AGT

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja oko tih inverznih mjenjača pisao sam ja na više temah puno dosta i stvarno se na inženere tu i tamo tako ljutim,da bih jim mogao satrati sve ruke i noge.
Umjesto preračunjavanja koliko brzina naprijed i koliko nazad, umjesto da na izhodu vratila iz kučišta mjenjača nabacijo jedan par zubčanika ,koji okreče čitave možne brzine u kontra smer i zbrke ti je konec.

Tako jednostavna stvar ,a ne----oni zeka peka,kao kaže GROF i ljutijo mene i sebe i sve žive ljude. I nakon svega za ovo izi opcijo invertera mi poskupijo cjeno do neba. Naravno ,da se ljutim.

Neznam radnog območja brzin kod 835 TS u naprijed i nazad,a jedni mjenjači 8+4 su konstruirani tako,da okreneju u nazad sve brze brzine i tako možeš uključiti nazad sve sa jedno polugo,jer je 2 brza istobrza kao 2 hod nazad.
Tako je kazao sretan vlastnik jednog Pascualija 40 ks.

Kod AC-ja nije tako kod mjenjača 8+4.Njemu trebaš k hodu nazad mjenjač staviti u jedno brzino više,da dobiješ tamo negdje slično brzino kretanja.
primjer:
2 brza slična 3 hodu nazad
i trebaš vučt uvijek obadvije poluge;)
Kaži mi,koji mjenjač stvoru buku,kao ti kažeš?U svih stupnjeva prenosa ili samo u jednoj?malo popričaj.

Reider gotovo u potpunosti se slažem s tobom u dijelu koji sam označil.
Kaj se tiče izbora brzine za rikverc, ona ne mora uvijek odgovarati onoj za naprijed, nek to ovisi o trenutnoj potrebi. S obzirom na to da su u novijim getribama obično sinkrinizirane brzine unutar grupa, a ne prelazak iz grupe u grupu, brzine bi trebale biti tak raspoređene da radne zadovoljavaju potrebe na njivi i u šumi, a radne za transport. Dakle 6 radnih i 6 brzih za transport, s ti da 1. brza mora imati snage pokrenuti opterećen traktor na blagoj uzbrdici. Smatram da bi to za traktore s 35 do 40 KS bilo cca 9 do 10 km/h.
Moja razmišljanja (bez puzajućih brzina):
Spore (radne)
1. 1,5
2. 2,5
3. 4,0
4. 5,5
5. 6,8
6. 8,0

Brze (transportne)
1. 9,5
2. 12,0
3. 16,0
4. 22,0
5. 30,0
6. 40,0

Za rikverc je dovoljno 6 brzina i to ili spore ubrzati za 66% ili brze usporiti za 66%, ovisno što je konstrukcijski lakše riješiti. Na taj način dobijemo dovoljno brze rikverce ako radimo u petoj ili šestoj sporoj (radnoj), a za ostale upotrijebimo obadvije ručice.
Najveća brzina od 40 km/h se možda nekome vidi prevelika za tu snagu, ali ona služi prvenstveno za transport neopterećenog traktora.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Reider gotovo u potpunosti se slažem s tobom u dijelu koji sam označil.
Kaj se tiče izbora brzine za rikverc, ona ne mora uvijek odgovarati onoj za naprijed, nek to ovisi o trenutnoj potrebi. S obzirom na to da su u novijim getribama obično sinkrinizirane brzine unutar grupa, a ne prelazak iz grupe u grupu, brzine bi trebale biti tak raspoređene da radne zadovoljavaju potrebe na njivi i u šumi, a radne za transport. Dakle 6 radnih i 6 brzih za transport, s ti da 1. brza mora imati snage pokrenuti opterećen traktor na blagoj uzbrdici. Smatram da bi to za traktore s 35 do 40 KS bilo cca 9 do 10 km/h.
Moja razmišljanja (bez puzajućih brzina):
Spore (radne)
1. 1,5
2. 2,5
3. 4,0
4. 5,5
5. 6,8
6. 8,0

Brze (transportne)
1. 9,5
2. 12,0
3. 16,0
4. 22,0
5. 30,0
6. 40,0

Za rikverc je dovoljno 6 brzina i to ili spore ubrzati za 66% ili brze usporiti za 66%, ovisno što je konstrukcijski lakše riješiti. Na taj način dobijemo dovoljno brze rikverce ako radimo u petoj ili šestoj sporoj (radnoj), a za ostale upotrijebimo obadvije ručice.
Najveća brzina od 40 km/h se možda nekome vidi prevelika za tu snagu, ali ona služi prvenstveno za transport neopterećenog traktora.

Huh težko mi je pisati takve stvarno komplicirane riječi u tuđem jeziku,pored toga,da sam tvoju poruku pročitao 5 x ,da sam skužio što želiš kazati.

Jednostavno mjenjač 8+4 je jeftinje napraviti,kao 12+12.Jedan treba osovino(vratilo)manje kao drugi, i slažem se sa tobom(ako sam te skužio,što želiš mi objasniti),da se mjenjač 8+4 u nekim prilikama ovisno od situacije može prije prekopčiti u hod nazad kao 12+12. Zato jedan lik na forumu pisao,da prije promjeni Tv sa 6+3 nego ovoga sa 8+4 ili 12+12. I kužim njega i tebe,šta mi pričata.
Znaj ,da sa mja gurao sve 3 ove mjenjače koje nabrojavam i znam,šta pričaš i evo ruka,dajem ti pravo. Samo ako mogao bi birati uzmem 12+12.

Samo znaj,da inženeri mogu mjenjače,ako nemaju pojma strašno zbrkati i to tako,da uskoro niso ni upotrebljivi za običan rad. I ti kažeš u nekvoj brzinskoj"rupi"među brzinama,koja je jako osjetljiva.Tako je bio urađen nekadašnji moj Ferrari 26ks,koji je imao najbržu sporu i najpočasniju hitno isto hitro a usrijed manjkala mu brzina,A to upravo tista,koju htio bi najviše upotrebivati.To je TV jeva 2 brza.Zato svi su vozili taj Ferrari u jedni brzi brzini na malim okretajima:
Posljedica toga je pregrijan motor ,koji je išao u đabe!.
Znam,da me sve kužiš.Tako sam posmislio na to,da je neki lik satro zubčanik i stavijo nekvi drugiji,kojeg ga pronašao u prvoj prodavaonici.

Mjenjač 8+4 ima dobro zamišljen AC. Brze brzine ido među 6,7 i 27km/sat.Sve možeš voziti u njih što se tiče obične vuče.A hodovi nazad idu među 2,9-11,7 km/sat.Tako vidiš sam,da spore ni ne trebam osim frezanja(3 spora).
Uvjek promjenjavam samo 2 polugi i odmah znam,koju brzino trebam a kad imaš 12+12(mjenjač bio na NH 95)onda vučeš sve 3 i trebaš misliti koju trebaš.

Tako na mjenjaču 12+12 dobiješ samo ako okrečeš mrvo,jer treba naprijed i nazad isto nitno.A kad imaš rad spori za frezu i okrečeš se sa traktorom na kraju njive onda vučeš sve tri ko majmun.Sve sam to skužio nakon radova sa svima tima modelima mjenjača.

Ajd pozdrav!Čitamo se!
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
slikano u prolazu

za felgu neznam jel spucala radi lose kvalitete ili loseg sofera :mrgreen:

Samo da vam kažem,ne dešava se to samo na AGT.Ni neznam što je taj tip radio sa njim.Možda mislio, da ima Icb kombinirko.
A iz izkustva mogu vam kazati,da to rado puca i talijanom. Tako mi puknulo na Ferrariju i jednom liku blizu mene na Fiat 70 -56,koji je nakon 10 ili 15 godina uskoro izgubio kabino,jer mu odpucala na nosilcima:finga:
Tako da niko nije imun na ovo.
To se može dogodit i kad se ne stegnu točkovi dovoljno i na bregu mrda točkove.
U uputstvih za upotrebe piše,da treba pritegnit sve šraufe jedanput najmanje na godinu ako nečeš da se ovo dogodi. A svi odmah najradije pljuju po tvornici.Tako je u večini primjera,kad se što satra,najradije gus djelovi. Tako mi kazao jedan čovjek,koji šraufao u ŠTORE Celje čitave dane Fiate. Ako dva vijca držita,a ovi popušteni,gus može puknot,kao bokal za vino na tlu.
Tako, da zategujte vijce i mogučnost loma smanjite na ninimal.
Pozdrav!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Huh težko mi je pisati takve stvarno komplicirane riječi u tuđem jeziku,pored toga,da sam tvoju poruku pročitao 5 x ,da sam skužio što želiš kazati.

Jednostavno mjenjač 8+4 je jeftinje napraviti,kao 12+12.Jedan treba osovino(vratilo)manje kao drugi, i slažem se sa tobom(ako sam te skužio,što želiš mi objasniti),da se mjenjač 8+4 u nekim prilikama ovisno od situacije može prije prekopčiti u hod nazad kao 12+12. Zato jedan lik na forumu pisao,da prije promjeni Tv sa 6+3 nego ovoga sa 8+4 ili 12+12. I kužim njega i tebe,šta mi pričata.
Znaj ,da sa mja gurao sve 3 ove mjenjače koje nabrojavam i znam,šta pričaš i evo ruka,dajem ti pravo. Samo ako mogao bi birati uzmem 12+12.

Samo znaj,da inženeri mogu mjenjače,ako nemaju pojma strašno zbrkati i to tako,da uskoro niso ni upotrebljivi za običan rad. I ti kažeš u nekvoj brzinskoj"rupi"među brzinama,koja je jako osjetljiva.Tako je bio urađen nekadašnji moj Ferrari 26ks,koji je imao najbržu sporu i najpočasniju hitno isto hitro a usrijed manjkala mu brzina,A to upravo tista,koju htio bi najviše upotrebivati.To je TV jeva 2 brza.Zato svi su vozili taj Ferrari u jedni brzi brzini na malim okretajima:
Posljedica toga je pregrijan motor ,koji je išao u đabe!.
Znam,da me sve kužiš.Tako sam posmislio na to,da je neki lik satro zubčanik i stavijo nekvi drugiji,kojeg ga pronašao u prvoj prodavaonici.

Mjenjač 8+4 ima dobro zamišljen AC. Brze brzine ido među 6,7 i 27km/sat.Sve možeš voziti u njih što se tiče obične vuče.A hodovi nazad idu među 2,9-11,7 km/sat.Tako vidiš sam,da spore ni ne trebam osim frezanja(3 spora).
Uvjek promjenjavam samo 2 polugi i odmah znam,koju brzino trebam a kad imaš 12+12(mjenjač bio na NH 95)onda vučeš sve 3 i trebaš misliti koju trebaš.

Tako na mjenjaču 12+12 dobiješ samo ako okrečeš mrvo,jer treba naprijed i nazad isto nitno.A kad imaš rad spori za frezu i okrečeš se sa traktorom na kraju njive onda vučeš sve tri ko majmun.Sve sam to skužio nakon radova sa svima tima modelima mjenjača.

Ajd pozdrav!Čitamo se!

Štos je vtem da je boljše imeti dve grupe po šest prestav, namesto tri grupe po štiri prestave. Lahko pa je 12+12 kar je boljše, zadostno pa je 12+6.
Upam da si zdaj lažje razumel.
Tudi ja imam Pasquallija z 9+3 pri čemer prve tri sploh ne rabim, med osmo in deveto pa je prevelik razmak (osma - 11,5 km/h - deveta pa 24,5 km/h).
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Štos je vtem da je boljše imeti dve grupe po šest prestav, namesto tri grupe po štiri prestave. Lahko pa je 12+12 kar je boljše, zadostno pa je 12+6.
Upam da si zdaj lažje razumel.
Tudi ja imam Pasquallija z 9+3 pri čemer prve tri sploh ne rabim, med osmo in deveto pa je prevelik razmak (osma - 11,5 km/h - deveta pa 24,5 km/h).

hehe sretan sam,da sam sreo nekog,sa kome mogu debatirati oko stupnjeva mjanjača. Siguran sam,da razumjemo jedan drugog.

Da tako je čovjek moj.6 brzin+2 grupe bolji je nego 4 brzina i 3 grupe.To sam jednome prije mjesec dana pričao na dugo i široko kod nas u tvornici.Ne trebaš toliko prekopčavati-upravo ne trebaš vuči reduktora!.Zetor ima 10+2 brzine(5 brzina+hod nazad+2 grupe) i kazao sam jednome,da ne trebam ja više brzin naprijed,nego da sta 4 i 5 sinhronizovani.To mi je dovoljno a trebao bi imati invertor.Onda ti je to avion. Kad vozim bilo što,ili orem,drljam,ne trebam vuči nikada reduktor.Samo brzino stavim u brzem hodu reduktora i mogu da koristim i brzi hod nazad ,tako ni jedanput ne vučem reduktora.Sve radim sa jedno polugo.
A problem je,jer oni stave 4 brzina za 12+12 mjenjač,jer manj brzinam stave sinhrone.Grupe ih nemajo i mjenjač je povoljan urađen. A koliko poluga bi vukao,ako imaš 4 brzine ,3 grupe i invertor?:scratchNo sve zavisi među time,sa kakve brzino kretanja promjenjivaš na kakvu a pored tega i smer kretanja. Mogučnosti je ovdje puno.
IMt zglobniki imali su nešto malo stupnjeva i ipak su sve odradili.Može se,ali kako radiš....

Ali uvjek je pored kao kaže GROF-Ali,ali--ako bi imao to bi bilo bolje ili to bi bilo još bolje.....
Ma čovjek sa Krapine hehe trebamo mi da radimo,sa tome šta imamo hehe;)!

Ja meni kako sam zagušio!:p
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da, da, delamo mi s tim kaj imamo, naravno, najbolj kaj moremo. :partyman:
Ak si već nemremo priuštiti nekaj boljega, barem nek damo mašti na volju. :weedman:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
kaj nebi bil kraj testa kad se je smaknul do grede, to na travi, blatu ili lišću znači da si završil na dnu jarka...;)
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
kaj nebi bil kraj testa kad se je smaknul do grede, to na travi, blatu ili lišću znači da si završil na dnu jarka...;)

pa ocito eu standard to ne trazi :supris:
trazi da se nastavi test dok se ne dignu gornji kotaci :scratch
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Traktor je mrak, al ostalo, a pogotovo video uradak je za retardirane.
Ja to zovem "coca cola sr.anja" što znači; puno reklame i nimalo pameti, jer uradak sugerira da vozilo može savladati bočni nagib od cca. 70%, a što u stvarnost, odnosno realnim uvjetima nije ni 1/3.
1. traktor je bez vozača i bez priključka, što bitno utiče na težište i stabilnost
2. traktor je u mirovanju, što opet utiče na mogućnosti i
3. traktor je na idealno ravnoj podlozi, a sumnjam da je bilo koja brdska parcela za koju je ovaj traktor namjenjen bilo da je voćnjak, vinograd ili nešto treće međuredno niveliran i asfaltiran da bi mogao izdržati i polovinu tog nagiba.
Da zaključim; taj traktor na terenu sa priljučkom u radu pri radnoj brzini 5-8 km/h
i nagibu od 25% da naiđe na prepreku veličine krtičnjaka vjerovatno bi se prevrnuo, dakle clip je bullshit.:toimonster:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Traktor je mrak, al ostalo, a pogotovo video uradak je za retardirane.
Ja to zovem "coca cola sr.anja" što znači; puno reklame i nimalo pameti, jer uradak sugerira da vozilo može savladati bočni nagib od cca. 70%, a što u stvarnost, odnosno realnim uvjetima nije ni 1/3.
1. traktor je bez vozača i bez priključka, što bitno utiče na težište i stabilnost
2. traktor je u mirovanju, što opet utiče na mogućnosti i
3. traktor je na idealno ravnoj podlozi, a sumnjam da je bilo koja brdska parcela za koju je ovaj traktor namjenjen bilo da je voćnjak, vinograd ili nešto treće međuredno niveliran i asfaltiran da bi mogao izdržati i polovinu tog nagiba.
Da zaključim; taj traktor na terenu sa priljučkom u radu pri radnoj brzini 5-8 km/h
i nagibu od 25% da naiđe na prepreku veličine krtičnjaka vjerovatno bi se prevrnuo, dakle clip je bullshit.:toimonster:

Potpuno se slažem sa tobom.A pazi!
Ne možeš ti stvarit takvih testa u realnim uvjetima,jer ti ne možeš svima traktorima dati istih mogučnosti kod testa.tako se test stvara tako,kako kaže klip,i ovdje ti se vidi razlika,među tim i drugim traktorom. Ako padne jedanput prije ,kao je padnuo taj,onda i u običnim uvjetima padne jednanput prije;)
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Koja je max brzina agt 830/835 ?

Za model 830 za mjenjačem 6+3 moglo bi se reči,da isto kao Tv 830 i 826 , i to je 19,5km/sat ako ima podobne prenose.
A 835 ti je opet sa prenosima kao TV830,TV826 i AGT 830 i tako onda opet isto.

A serija AGT835TS puno je brži ,jer je drugi bolji mjenjač 8+4. Točnih brojeva ja ne bih znao,ovisno od kotača,koje ima na sebi. Ako ima 7.5x16 siguran sam ,da ide blizu 30,a više nikako.Moj AC sa takvim mjenjačem ide 27km/sat. A prema Tv misliš,da imaš auto_Osjetljivo brže ide.Taj AGT 835TS ide u 3 brzini uskoro isto,kao maleni 418 u puni brzini sa kotačima 6.0x16.To je 16 km/sat. A maleni TV ide tamo 16-17 km/sat.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Za model 830 za mjenjačem 6+3 moglo bi se reči,da isto kao Tv 830 i 826 , i to je 19,5km/sat ako ima podobne prenose.
A 835 ti je opet sa prenosima kao TV830,TV826 i AGT 830 i tako onda opet isto.

A serija AGT835TS puno je brži ,jer je drugi bolji mjenjač 8+4. Točnih brojeva ja ne bih znao,ovisno od kotača,koje ima na sebi. Ako ima 7.5x16 siguran sam ,da ide blizu 30,a više nikako.Moj AC sa takvim mjenjačem ide 27km/sat. A prema Tv misliš,da imaš auto_Osjetljivo brže ide.Taj AGT 835TS ide u 3 brzini uskoro isto,kao maleni 418 u puni brzini sa kotačima 6.0x16.To je 16 km/sat. A maleni TV ide tamo 16-17 km/sat.

Hvala ti...mah gledam da kupim 830/835 gledo sam da ima vise izvedi sa vise mjenjača...a brzina mi je dosta bitna a kako ne mislim uzimat novo ne ovisi o meni...iskreno nism nikad vozio agt...vjerovatno jedina marka ovih manjih traktora koju nisma vozio ali to ti je zivot gledo sam i druge traktore ali skupo...čitam sad ovu temu malo se informiram ali sve je to nis dok ja ne sjednem na njega...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Hvala ti...mah gledam da kupim 830/835 gledo sam da ima vise izvedi sa vise mjenjača...a brzina mi je dosta bitna a kako ne mislim uzimat novo ne ovisi o meni...iskreno nism nikad vozio agt...vjerovatno jedina marka ovih manjih traktora koju nisma vozio ali to ti je zivot gledo sam i druge traktore ali skupo...čitam sad ovu temu malo se informiram ali sve je to nis dok ja ne sjednem na njega...

Ako tražiš polovnog težko pronađeš AGT835 TS.Ovaj model nije star i malo jih je u upotrebivanju.Nači češ samo sa običnimi mjenjači jačine 30,35 ks a mjenjačem 6+3 i ti koštaju oko 6-7 hiljada polovni.

Isto ti je to,kad ja tražio rang od 50 ks.Nije možno,da bih tada prije 2 godine pronašao 12+12 50 ks JONA model.Jer tada bili uskoro novi.I tako jih nisam ni tražio takvih i uzimao sa običnim mjenjačem 8+4.
A ako ne bih dobio nijednog polovnog,onda bi uzeo AGT 835 TS i naročio bi i crno boju i samo deri!Taj mi se puno sviđa .Dobar motor i mjenjač.A kolikva mu je usada cjena nemogu reči.
Ako ti se ne žuri čekaj Gudovac-možda je koja akcija!Pitaj!Neče ti biti žao i ako uzimaš još šire gume onda komšija neće te više zvati na rakiu nikada:icon_e_biggrin::icon_kidra::cool2:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma meni je i 830 ok a moze i 835 ne smeta moze cak i obicni mjenjac....nazalost nemogu siroke gume jer mi nesmije bit siri od metar morat cu ga suzit...a treba mi za oranje frezanjee i jos par drugih poslova di mi sirina ne igra jako...a ne mislim uzimat novo jer mi se to nikako ne isplati jer kao fizicka osoba nemam nikakve benificije...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moj sused je na njuškalu prodaval AGT835 TS s kabinon. mislim da je 2006. g. Ak se ne varam cijena je bila 82.000 kn. Traktorčić ko bonbončić. Ak ti je zanimljivo mogu ga pitati.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Moj sused je na njuškalu prodaval AGT835 TS s kabinon. mislim da je 2006. g. Ak se ne varam cijena je bila 82.000 kn. Traktorčić ko bonbončić. Ak ti je zanimljivo mogu ga pitati.
ako se oru otovrene njive di nisu voćanjaci i vinogradi bolje je za te pare uzet traktor 100ks :icon_winkle:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Moj sused je na njuškalu prodaval AGT835 TS s kabinon. mislim da je 2006. g. Ak se ne varam cijena je bila 82.000 kn. Traktorčić ko bonbončić. Ak ti je zanimljivo mogu ga pitati.

Hja ovak traktor može vrijediti nov sa kabinom među 14-15 hiljade.A takvo tamo negdje ima ceno AC-4400 bez kabine i manje opreme sa isto snago motora kao AGT. A imata iste mjenjače.

A nemoj me držati za riječ.Cjene bile su to prije nego godino dana nazad ili više.Možda 2.

ako se oru otovrene njive di nisu voćanjaci i vinogradi bolje je za te pare uzet traktor 100ks :icon_winkle:

Ma to se zna več dugo.A kod malih poljprivrednika uvijek ima nešto,što smeta velikom traktoru.Znam sa izkustva.I zato Zetor stoji u huti a AC radi:icon_confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Da to si u pravu uvik nesto smeta ja isto obrađivam s malim ferkicima i tomekima.,, al kad bi stavije pod povrće jos nekoliko hektara do tih njiva imam vožnje isto dosta,, pa bi gleda ferkića samo da vuče sadilice, sijacice i vadilice neke!! A uzeo bih sebi za pripremu zemljišta nekog 100 do 120ks radi lakseg rada i radi tog sto nemam vremena bas za bacanje!! A kad uđes u parcelu s agt-om ili tomekom koja ima po 500-600metara puknes na živce
 

Najnoviji postovi

Na vrh