• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

AGT

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Da to si u pravu uvik nesto smeta ja isto obrađivam s malim ferkicima i tomekima.,, al kad bi stavije pod povrće jos nekoliko hektara do tih njiva imam vožnje isto dosta,, pa bi gleda ferkića samo da vuče sadilice, sijacice i vadilice neke!! A uzeo bih sebi za pripremu zemljišta nekog 100 do 120ks radi lakseg rada i radi tog sto nemam vremena bas za bacanje!! A kad uđes u parcelu s agt-om ili tomekom koja ima po 500-600metara puknes na živce

Ma Krompironja je i kazao,da radi malo i treba malo hehe.
No ako trebaš malo boljo mašino AGT radi i 50 i 60 konja.60 ima turbolader.A sa tome vjeruj nešto i napraviš.na krku vjirojatno nije takve zemlje da je AGT 850 i 860 ne ore sa 2 x 10 "plugom i ne ustraši se ni njive duge 500 metara:)Ma čovjek pogledaj kako ore JOEKIKI sa 818 kod njega u Vojvodini-a može i AGT!
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Ma Krompironja je i kazao,da radi malo i treba malo hehe.
No ako trebaš malo boljo mašino AGT radi i 50 i 60 konja.60 ima turbolader.A sa tome vjeruj nešto i napraviš.na krku vjirojatno nije takve zemlje da je AGT 850 i 860 ne ore sa 2 x 10 "plugom i ne ustraši se ni njive duge 500 metara:)Ma čovjek pogledaj kako ore JOEKIKI sa 818 kod njega u Vojvodini-a može i AGT!
al ja za cijenu AGT od 60ks uzmem agrotrona 90-100ks ,, u kvalitetu agt-a ne sumnjam al gledajmo s neke ekonomske strane
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
svaka roba ima svojeg kupca...cijena tu nije presudni faktor, već način i mogućnosti upotrebe traktora...zato ćelo mir...:icon_e_wink:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
al ja za cijenu AGT od 60ks uzmem agrotrona 90-100ks ,, u kvalitetu agt-a ne sumnjam al gledajmo s neke ekonomske strane

Uzmeš agrotrona polovnog a AGT mislim novi! sve dobro,ako imaš prostor za njega.A ako nemaš,trebaš kupiti takve malene obavezno.I u tome seslažem sa tobom-Polovam maleni traktorom košta isto kao veliki.A materiala 1 put više.
A ja mislim ,da ova priča o agrotronu ni ne upada u temo o Malenih vočarsko ,vinogradrskih traktora AGT,jer znaš jedan je stvoren za jedno stvar a drugi za potpuno drugo,a kupiš takvog za što ga budeš upotrebivao.
Nadam se da me kužiš.
Puno je bilo prič svida ,da kao Tv ne odgovara,a ljudi bi sa njime radili ma potpuno sve.Uputstva za upotrebo --šta je ovo?.A takav traktorčič je stvoren za nekve namene i ne možeš ga pretjeravati, tako kao ti sa agrotronom ne možeš u vinograd i vočnjak. i zato vinogradar kupi Tv.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Kolega Darius u pravu ste!! Raider ja sam napisa gore za sto bi ga osobno koristije al kod usporedbe agta 60ks koji bas i neće u redove moći,, dajem prednost agrotronu
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Moj sused je na njuškalu prodaval AGT835 TS s kabinon. mislim da je 2006. g. Ak se ne varam cijena je bila 82.000 kn. Traktorčić ko bonbončić. Ak ti je zanimljivo mogu ga pitati.

Mislim da sam vidio taj ali meni bi trebo zglobni...ćelo znas da ja nemam mjesta za veci traktor...i kako bi ja u red sa trsima sa tim traktorom...nesmijem kupit nista sta se nemoze suzit na metar... zato mi je 30 ks dosta jer niti jedan prikljucak nije siri od metra
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Jel ovo 830,vozio sam ovakog,i mogu reci da je spram mog tv 730 koji imo sigurno vise od 15 000 h slabije vuce,manju poteznu moc,i slabije se odaziva iako je motor bio sa 600 rh lombardini,previse njezan traktor, jos kad sam vidio da motor nose 4 vijka.vijak je M 10 dok maticu odvrce kljuc 15, i jos tako slabasnih djelova za ne povjerovat
 

Cvrle

Novi član
Tu od
5 Tra 2011
Poruka
17
ima jedan susjed 830 i od kad ga je kupio vitla s njim cijelom selu drva pa se nikad nije nista potrgalo... naravno uz redovito održavanje i normalan rad...
 
T

Todi

Guest
Pohvala direktorici i djelatnicima Agromehanike-Kranj

Pišem i javljam se u ovu temu, jer smatram da navedeno ovjde pripada, s obzirom da se radi o dijelu AGT-a i traktorskom priključku koji proizvodi Agromehanika Kranj.

Ovim putem htio bi zahvaliti prvenstveno gospođi direktorici i djelatnicima navedene tvrtke,a i legendi poljoprivrednog foruma, forumašu Grof-u, na profesionalnoj,korektnoj i jednoj zavidnoj razini odrađenog posla, naravno i strpljenju koje su morali imati surađujući sa mnom.

Uz njihovu pomoć i veliku angažiranost, moj Tomek dobio je hidraulični volan od AGT-a i prskalicu AGS 200 litara.

19387413.jpg


Još jednom veliko hvala i lijep pozdrav, gospođi direktorici i legendi Grofu.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Jel ovo 830,vozio sam ovakog,i mogu reci da je spram mog tv 730 koji imo sigurno vise od 15 000 h slabije vuce,manju poteznu moc,i slabije se odaziva iako je motor bio sa 600 rh lombardini,previse njezan traktor, jos kad sam vidio da motor nose 4 vijka.vijak je M 10 dok maticu odvrce kljuc 15, i jos tako slabasnih djelova za ne povjerovat

Manju vučno snagu ima možda zbog lakših utega,koje se stavlja manje na nove traktore.A ti imaš sigurno 4x50,tako da je ovdje poanta svega. AGT stavlja ja mislim da 30 kg i još ovo samo na jednu osovinu.
Šta se tiče snge motora,ne mogu o tome ja,jer nisam vozio ni jednog od ovih dvije,koje uspoređuješ. A znaj,da danas rade male motore,koji imaju iste ili bolje vučne kapacitete od starih. Znam to,da je novi 30 ks motor AGT dosta manji od starog motora 30 na 730 TV-ju,a siguran sam da se po karakteristikah mogu uspoređivati. prihvat motora je takav,jer mu vjerojatno ovo služi dovoljno dobro_Ovo je izračunano-provjerjeno. A motor je taj nov puno lakši od starog.

A ostale sitnice ne znam koje misliš na šasiji,da su loše. Ima taj traktor moj unac,a radi sve bez problema,samo kod oranja satrao je poluosovino 2 puta,a ima ga odkad ova tvornica počela je sa radom ovih traktora. Skratka zadovoljan je.

A onaj koji spomenjuje nakup u Agromehaniki(volan i prskalica)bože nek ti dugo služi!pozdrav!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ljepi strojevi.
Samo mi nije jasno kak kad zagrabi s prednjim utovarivacem gnoj ili zemlju ne dize zadnj kraj traktora?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
OFI ti sam i ja tako mislio. Traktori izvedbe skretanja OSCTIO imajo prednjo premu daleko meknuto prema nazad i to nije dobro među upotrebivanjem prednjeg utovarivača.Vjirojatno trebaju uteg na zadnjim polugama uvijek,kada rade sa njim. Znam kako se radi sa takvim utovarivačem,a radio sam sa njime na Štoretu,a i njega je matrao,a kašika nije bila bog zna kakva velika.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
OFI ti sam i ja tako mislio. Traktori izvedbe skretanja OSCTIO imajo prednjo premu daleko meknuto prema nazad i to nije dobro među upotrebivanjem prednjeg utovarivača.Vjirojatno trebaju uteg na zadnjim polugama uvijek,kada rade sa njim. Znam kako se radi sa takvim utovarivačem,a radio sam sa njime na Štoretu,a i njega je matrao,a kašika nije bila bog zna kakva velika.

A da vjerojatno bez utega nis a utezi su skupi.al mi je fora potsjeca me na bob cata.:icon_biggrin:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
OFI niso skupi utegi!-da u kotačima da,al možeš jih sklopiti sam na stražnjo dizalico iz betona i čelika.A to zna svak.Kutija sa drva,nešto čelika za prikopčavanje i sipaj beton.
POZDRAV!
 

Najnoviji postovi

Na vrh