• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: akumulatori

Al ni skupo vise nije kaj je nekaj bilo !! Sutra idem u izvidnicu da vidim koliko uopce imaju garanciju !? Sad je na traktoru Munja, tak .... oko 4-5 godina starosti i pokazuje malaksavost ....
Schnaider i Ciak imaju iste karakteristike - 100Ah, startna struja 800 A.... Garancija 24 mjeseca
A koliko se za 100 Amperski dobije u otkupu ?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: akumulatori

Nebitno o veličini i amperaži, ovisno od dučana do dučana cca. 20 % ako daješ u dučan stari.
Ako ide na vagu mislim da je preko 2 kune sa vodom (znači potrebno ga je nagaziti do čepa)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: akumulatori

A dobro ... fuckas sad tih par kuna razlike !
Mene vise interesira koji je bolji od ova dva ? Mada sam nasel oglas za reparirane pa bum sutra nazval da vidim kaj je to ....
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: akumulatori

Ovaj Schneider od 110 ampera ti je u Solar shopu na velesajmu 650 kn kao i CIAK, a na Njuškalu je cijena za optičku varku. Stari akumulatori otkupljuju se za 2,10 do 2,30 kn. Evo ja sada skupljam kojekakvu kramu, dva akumulatora od 6 v i tako da skupim bar za pola novog.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Ja imam jedno 4-5 starih akumulatora večih i manjih pa nek se nakupi još koji i onda na otkup, pa malo dodati i po novog.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: akumulatori

Cijena Schneider akumulatora navedena na Njuškalu je za manji akumulator, pogledaj na stranici firme koju sam naveo cijene. Ima i CIAK traktorski po sličnoj cijeni. Moj od 6v težak je oko 25 kg po 2,20 puta 2 ispadne solidno. Do sada sam takove stvari davao našim sugrađanima koji patroliraju po selu, ali čini mi se da više neće dobiti ništa.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Ja ih skupljam na hrpu, sad imam več jedno 6 komada, uglavnom, skupljam za novi :)
Nedam ciganima, znam ih i ja prodat :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

Eto kaj ti je peh, exide, suhi.. palio ga x puta danas doma , i izda me u polju bogu iza nogu, umro, i struje ni kapi više :( al zanimljivo, niti sam ja primjetio da je oslabio niti ništa, sam tako i odeeeeee
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Ovako, ima li ko kakvih iskustava ili je čuo kakvi su CIAK Starter akumulatori???
Konkretno, veliki od 140 Ah, 850A izlazne snage.

Imam ga na akciji za 950 kn (2 god. garancije) i hitno mi je, pa ako netko nešto zna kak su se pokazali!?!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: akumulatori

Ja sam takav prošle godine na Zetora kupio, za sada je dobar! Na svemu što imam koristim CIAK akumulatore i zadovoljan sam njima!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

Dobio sam ga na zetoru, doduše stavljen par mj prije nego sam ga kupio, već 3 sezone ide bez brige, sam kaj je moj 135 ampera. Za ferca sam uzeo nekaj kaj exide radi, 590 kn, 100 ah 850 udarne snage
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Onda ga budem u ponedjeljak najvjerojatnije uzel pa kak bude.

Varta od 135 Ah me izađe preko 1300 kn, Banner nešto mrvicu manje, al idem probat onda taj CIAK da vidim kakvi su pošto je tak povoljan.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

nema ti tu više pravila, možeš uzeti i neki kineski koji bude možda nadživio nekakav markirani.....znam samo da od munje treba bježati kao od vraga hehe :) što je najbolje, daju garanciju 2 godine a on neizdrži ni godinu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: akumulatori

Exide od 100Ah nas je vjerno služil 12 g. na Sameu, a onda je naglo preminul.
Dostojno ga je zamijenil neki od 70Ah, koji se našel pri ruci.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Kod mene Topla 100 AH na 560 odrađuje 12 godinu na 3511 Topla 100 odrađuje 10 godinu gdje više takve kupiti ??
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

Kolega, izgleda da i ti budeš uskoro u trošak išao hehe :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Več i kasnim sa tim troškom tak da mi i nije žal samo kaj kad kupim druge trošak bude garant gušče !!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh