• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: akumulatori

i ja sam imao nekoliko CIAK akumulatora,nisu loši...
ja sam neki dan za proximu uzeo schneider od 170ah,budemo vidjeli kakav bude...
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Re: akumulatori

Kad sam 2000-te kupio internationala 644 na njemu je bio bosch silver 88 ah i trajao je 6 godina kod mene.
Kad je crknuo kupim ja opet isti taj silver a on nakon 2 godine i mjesec dana tj nakon isteka garancije rikne, tako da tu nema pravila...
Sad imam toplu 105 ah startne snage 1000 A
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
552
Re: akumulatori

Posto mi je bosch-ov akumulator u autu pri kraju napunio je 6 godina,u traktor sam stavio ciak akumulator sad mu 2 godine i dobar je,je li netko stavljo u auto ciak akumulator auto mi je dizel.?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: akumulatori

Ja uskoro moram mijenjat aku na autu.... Nekako mi se čini da to mijenjam na svakom autu kojem sjednem za volan

http://www.beren.hr/maloprod.html
zadnji put sam tu uzimao, uzeo sam onaj za 575kn 80ah 700A i bio sam super zadovoljan. sad još daju 10% popusta ak se ostavi stari...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: IMT 565

Redovan servis na 620 rh od generalke, prije jedno 2 tjedna.
Ulje i svi filteri.

Usput je stavljen i novi akumulator. Banner je izdržao pune 4 godine, sad budemo vidli koliko bude Ciak!


Sad več traktor ima preko 675 rh!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: IMT 565

ŠANANA, nadam se da si nafilal tog Ciaka prije nego kaj si ga del na traktor...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: IMT 565

Nisam ga niakj punil prije ugradnje, izmjeril sam mu napon i postavil ga gore, nafila njega traktor ako mu bude trebalo, za sad nema nikakvih problema.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: IMT 565

Kolega, nemoj ovo sad svatiti kao prodiku ali to je greška i to ti bude rekel svaki elektricar a sad ti bum rekel zakaj , nedam se da se ne buš srdil.

Kad kupuješ akumulator pogledaš na njemu datum kad je proizveden. Ako je proizveden više od dva mjeseca prije nego kaj bi ga ti kupil zahvališ se trgovcu i ideš dalje. Najgore kad u ducanu vidiš da akumulatori imaju prst prašine na sebi. To treba izbjegavati u šitokom luku. Akumulator ubija stajanje a u ducanima stoje nerjetko i po godinu dana. To su oni akumulatori kaj ti krepaju tri dana nakon isteka garancije...

Kad nađeš akumulator ne stariji od dva mjeseca prije ugradnje ga staviš na ispravljac i napuniš ga.

Akumulator koji je na traktoru napuniš ispravljacem svaka 2 mjeseca od proljeca do jeseni(bez obzira koliko radi ili ne radi) i zimi jednom mjesecno pošto traktor manje radi. Usput se naravno provjeri i nivo tekucine u akumulatoru ako nije zatvoreni...

Ovime kaj sam ti sad napisal produžuješ vijek trajanja za minimum 50 %. Uz ovakvo održavanje onaj Banner bi ti dural barem 6 let umjesto 4.

Vjeruj mi ovo je isprobano a ko ne vjeruje nek isproba. I auto i kombi su mi 2005 godina proizvodnje i još su tvornicki akumulatori gore. Na ujakovim traktorima i autu od kad tako radimo godinama nema problema. Ova dva rođaka mi tako rade i stvarno vredi. Kum na kombajnu i traktorima isto tako i nema problema. Pogotovo kod kombajna koji jako dugi period stoji...


Eto ko hoce nek proba pa nek se sam uvjeri...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT 565

Kolega Gajtan slažem se sa tobom imam dva stara akumulatora 560 Topla 10 godina i još pali i 3511s Topla 12 godina i pali obje 100 A/h i obje malo dopunjene prije ugradnje .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: IMT 565

Željko meni je jako drago ali i cudno kad se složiš samnom u necemu :icon_mrgreen:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Re: IMT 565

ako je traktor u potpunom mirovanju tijekom zime, koliko put treba puniti akumulator mjesečno?
Ove zime bude mi akumulator s traktora "slobodan" inače se održaval preko zime tako da se ugrađival v golfa do proljeća. A sad je od proljetos na golfu novi, pa ne znam kaj i kak :icon_confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: IMT 565

Ako je traktor u mirovanju onda je najbolje bateriju staviti pod peč i kondicirati ju jednom mjesečno
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: IMT 565

Meni je akumulator od 558 u podrumu di je temperatura kad je najhladnije 10 stupnjeva barem i puni se jednom mjesecno. S 533 ne skidam akumulator jer ga povremeno i zimi koristim, samo punim jednom mjesecno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT 565

Gajtan ja uvjek govorim kak mislim pa i ako se sa nečim slažem to kažem akumulatore ne skidam bez obzira na zimu i samopražnjenje (ioko to ni je dobro) ponekad malo dopunim .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: IMT 565

Gajtan, ne srdim se nikaj, čak dapače, opet jedno novo iskustvo.

Narvno, nisam tak radil kak si ti napisal u vezi Bannera, punil se u tih 4 godine svega par puta i to dok je stajal traktor oko 3 mj dok je motor otišel pa se čekala generalka.

Budem probal sad primjeniti tvoj savjet tokom zime pa budemo vidjeli.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: IMT 565

rade vam to ljudi , na veliko ..ja gledam tu oko sebe u zgradama svako malo neko kad parkiraju auta nose akumulatore gore u stan na punjenje .
Ja sam konto da kradu akumulatore pa sam onak da ih zajebem ubcim start kablove na suvozačevo mjesto da pomisle kako mi je akumulator loš pa da ne ukradu i meni .Sad kontam da sigurno nose ljudi akumulator na dopunjavanje .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT 565

Dragi Puknuti auti se voze često pa ih netreba dopunjavati ali i u mirovanju troše struju a kaj se tiče start kablova tebi služe umjesto šlep sajle :icon_kidra: Traktor preko zime miruje a ti znaš da akumulator na 0 celzića ima samo pola kapaciteta a treba mu tri puta više snage za okrenuti naročito za naše IMT-jce :icon_scratch:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: IMT 565

Razgovaral sam s covjekom kaj je bil u JNA u radioni. On veli da su svaki mjesec s FAPova i Deutzova skidali akumulatore bez obzira kolko su delali ili ne i išli su obavezno na punjenje i kontrolu tekucine. Veli da su ti akumulatori trajali po deset godina bez problema. A ovu pricu mi je potvrdil ujak jer je u JNA bil u autojedinici 1983.g i veli da se stvarno tak radilo. On je vozil FAPa i veli da je obavezno jednom mjesecno isel aku na punjenje a veli da su kamioni delali svaki dan jer su ceste gradili u to vreme

Cinjenica je da su tad i akumulatori bili kvalitetniji nego ovo sad masavno proizvedeno gov*o.

I ljudi pazite kad kupujete, nemojte uzimati one kaj imaju fest prašine na sebi, to je znak da su dugo stajali a trgovci ih sigurno ne pune. Takav akumulator je vec novi u banani i ako izdrži dve tri godine dobro je
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Re: IMT 565

Prašinu može pobrisati,više se vidi po stupićima nego po prašini kolko dugo stoji.
Ako su stupići potamnili taj dugo stoji.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT 565

A kod stupiča bi trebal biti utisnit njegov rođendan pa kad kupiš da mu ne čestitaš 3-či rođendan :icon_hang:
 

Najnoviji postovi

Na vrh