• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: akumulatori

Da, to je čista računica ali u praksi nije baš uvijek tako. Imao sam akumulator od 55Ah na samuraju, koji sam nekoliko puta ispraznio 100℅ preko nekog pastira i palio sa njime više puta traktore i druga vozila i akumulator radi već nekih 5g bez greške a na traktoru sam imao ciak 110Ah 1000A visoka snaga starta i sa njime palio uvijek samo traktor, pazio da se ne isprazni i da je uvijek pun, ovo bi mu bila 5 godina da nije crko na početku zime, isto tako sam imao na meganeu magnet 55Ah koji je crko taman kad su prošle 2g garancije. Nikad nije bio ispražnjen, nema verglanja bez veze i motor je 1.9dci a ima pokretač sa reduktorom tako da nije neko opterećenje za akumulator a puni ga alternator 85A. Po meni nema tu nekog pravila

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Re: akumulatori

U Toyoti LC imam dva akumulatora. Jedan jako loš a drugi loš. Promijenio prvog da li treba mijenjati oba skupa?

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Re: akumulatori

Naravno da bi,sad če ti onaj novi nadomjestiti i više se praznit zato sto ti je drugi loš!
Nebi bilo loše povremeno provjerit dali alternator isporučuje neispravljenu struju koja ubija akumulator!
Isto vrijedi i za trafo punjače akumulatora koji mogu napravit stetu u akumulatoru!
Ako kupis obadva nova,bilo bi dobro povremeno im zamjenit mjesta!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: akumulatori

Nijedan neće trajati zauvijek ali za neko normalno korištelje u automobilu svakako je premalo 2g po meni, ipak se on svakodnevno koristi.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Re: akumulatori

Ekonomist, kak su akumulatori vezani: serijski, paralelno, svaki na svojem dijelu instalacije?
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Re: akumulatori

I za akumulatore vrijedi koliko para toliko muzike.
ZJ je postavio pravo pitanje kako su spomenuti akumulatori spojeni.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: akumulatori

Ne znam pa pitam, šta imaju auti više od 12V kad pitate za spajanje tojote?
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Re: akumulatori

Spojeni su u paralelu. Isti kabel spaja + i +. Trajali su devet godina.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Re: akumulatori

Najbolje zamijeni oba. Ako ne možeš, zamijeni lošijeg. Novi bude i dalje pravilno napunjen, no i izložen većim naporima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Re: akumulatori

Metni jačeg ali jednog, makar i pod sic. Ili onog malog velike startne sposobnosti.
To s dva se meni nikad nije sviđalo.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: akumulatori

Taj auto čuva akumulatore. Frend na Land Cruiseru iz 97-me nikad nije mijenjal akumulatore a idu 2x 100AH...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: akumulatori

Al je prijašnji vlanik mijenjao. :wink: Ne može olovo-kiselina toliko trajat.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Re: akumulatori

Kod mene sluzi 6 godina, a isto auto je u pitanju, samo noviji model
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Re: akumulatori

Metni jačeg ali jednog, makar i pod sic. Ili onog malog velike startne sposobnosti.
To s dva se meni nikad nije sviđalo.
Idu akumulatori od 90 Ah. Jači su veći i ne mogu stati. Dva su mjesta ispod haube i jedan je lijevi a drugi desni jer je instalacija takva. Stari su bili Japanci i više od 9 godina trajali.
Mijenjam i drugog iste marke.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

Ako yuasa onda da ostali nebudu trajali tolko.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: akumulatori

MB kamion je kod nas 8 godina,nismo mijenjali akumulatore,a pitanje je otkad su u njemu. Ove zime prvi put nije htio upaliti nako dva mjeseca stajanja,reko-sad su gotovi,posloje i sad pali normalno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Re: akumulatori

Uglavnom da. Ako je napon punjenja ispravan, tj. ne prelazi 14,4V, onda je neka od ćelija u kratkom spoju i akumulator bude brzo išel u zamjenu.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
Re: akumulatori

***

ovaj puma je za auto

***

puma krepala, došo stari na benzinsku, natočio ... sjeda u auto ni vau, bez ikakvih "najava" .. mrtav skroz, ne može se ni napunit ... ništa ... izdržo 2 god i 10 mjeseci
 

Najnoviji postovi

Na vrh