• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Sad imam 3 jednaka akumulatora na tri različita vozila, pa ih mogu, po potrebi, mijenjati
Moj sused ima jedan akumulator na tri različita vozila (traktor, auto i kombi) pa po potrebi stavi tam gde mu treba.
Ionak je jedini vozač pri hiži, a samo dve ruke i jednu rit ima. Barem je to njegovo razmišljanje 🤪
 
  • Haha
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Mala cijena, ako se ne varam Friš još uvijek plača cca 5 kuna kilu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Trebalo je misliti kad je vreme bilo ;)
Jedino ako te iznenadil pa je bilo hitno?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Tak je i meni tak da te razmem, ali mogel si pitati na netu pa nek neko drugi misli za tebe 🤭 🤭
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,020
Akumulator Excide AGM 95 AH start stop gel ,dvije godine star,potpuno se ispraznio
Da li je još ispravan ,tj da li se u njemu štogod poremetilo?
Nemam nikakav drugi info(koliko je trenutni napon,koliko je dugo ispražnjen,zašto se ispraznio)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Potpuno prazan akumulator može biti nezgodno naglo probuditi punjenjem.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,783
Akumulator Excide AGM 95 AH start stop gel ,dvije godine star,potpuno se ispraznio
Da li je još ispravan ,tj da li se u njemu štogod poremetilo?
Nemam nikakav drugi info(koliko je trenutni napon,koliko je dugo ispražnjen,zašto se ispraznio)
A gdje se nalazio u vrijeme dok se ispraznio? Na motornom vozilu, ili negdje sa strane u garaži? Kako dugo nije bio korišten?
Punjenje GEL akumulatora nije jednako punjenju starterskog akumulatora. Da ne bi bilo previše zabluda.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,020
Nije to moj aku,nego je kao takav u ponudi,a i ne treba mi start stop,nego za traktor,pa sam htio vaše mišljenje o tome
Da je kod mene doma,znao bih više o njemu,i šta ću sa njim,ovako sam u nedoumici,imam i tester za akumulator,ali mi je malo daleko
Znam da će većina reći,zaobiđi ga,ali želim nekakve argumente
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ja sam elektro struke, i dovoljno znam o punjenju i održavanju akumulatora!
Prije oko 15-god kupio akumulatore za traktor i za auto marke "Black Horse"
U tadašnjen vreme ljudi nisu bili zadovoljni sa njim, marim ja, i kupio za traktor i za auto jer su bili najjeftiniji!
Medjutim desilo se da se i na autu i traktoru ispraznilo akumulator na" NULU" zabnoravljena svetla!
dopunjena oba akupulatora običnim punjačem, i trajala su 10 godina!

I naravno tu prestanje svakavko moje znanje o punjenju akumulatora da se ćelije krive ispod 10,2V po učbeniku,i oštećju!
Ljudima crkavali ti isti akumulatori u garantnom roku.. Kako? Ni meni nije jasnso?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,783
Meni jedan akumulator pali preko 6 godina, drugi krepa nakon 1 godine. Jučer da jučer, je mojoj mlađoj kćerki krepao akumulator nakon 3 godine, svi starterski.
Na GEL akumulatore se vozimo supruga i ja, mogu ga ja napuniti na klasični punjač, ali ne preporučam drugima da ih ne bi umjesto u princa pretvorili u napuhnutu žabu.
Ja sam prije 2 godine napravio 4 napuhnute žabe!!! Mislim da sam čak i to pokazao, nije bitno.
Ako je to prazan akumulator za kupoprodaju ja ga sebi ne bi kupio, imam i sad 2 takva doma...
 
Na vrh