• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
Re: Vladimirec T-25

Moj jedva upalio danas, akumulator nov a jedva ga okreće sa uključenim dekompresorom, a nije bilo ni tako hladno. Nikad više vesna akumulator. Totalno sam se razočarao u Slovenske proizvode, nekad su mi bili pojam kvalitete, a danas se prave svugdi samo ne u Sloveniji, samo si uništavaju brendove tom politikom.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Re: Vladimirec T-25

Tko zna koliko je stajo na skladistu?
Dali je to prvo paljenje s tim akumulatorom ili ga imas vec neko vrijeme?
Kada se kupi novi akumulator prije uporabe se treba staviti na ispravljac i napuniti!!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Vladimirec T-25

I meni je FIAMM skoro poceo otkazivati a nema ni pune 2godine. Sve su losiji i losiji cak i poznate marke koje su bile kvalitet. Pokusacu da nadjem BOSH S4 jer mi se veoma dobro predhodni pokazao za njegovih 7god eksploatacije. i dadoh ga uz predhodni auto prosle jeseni misleci mladji bolji, a ono obrnuto
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Re: Vladimirec T-25

Vica što se tiče bosch akumulatora - nikad više.
Kupio ihc 644 2000.god i na njemu bio bosch silver 88 ah. Ne znam koliko je bio tad star ali meni je trajao skoro 7 godina.
Kad je rikno kupim isti takav iako je bio skoro 200 kn skuplji od munje. Trajao je 2 godine i 26 dana, taman toliko da garancija prođe.
Sad kad trebam akumulator kupujem najjeftiniji. Svaki ima 2 godine garancije.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Bosch s-4 garancija 60 mjeseci 1100 kn Engleski 75 ah imal san nekoliko po meni vrijede te novce ostali Bosch (tko zna čiji) ne vrijede svoju cijenu .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: akumulatori

Neznam trenutno kakvi se rade ali ovaj predhodni sto sam imao od 62ah i S4 oznake u beloj kutiji je izrazito dobro izdrzavao sve torture od veoma losih alnasera ,totalnih praznjenja, i vremenskih uslova. palio i vladimirca t25 ,rakovicu 65 imt567 i desetine auta koje mojih koje tudjih u radionici. Iskreno skidam mu kapu za 7god rada i otisao je ispravan sa predhodnim autom sto sam skoro prodao. nepamtim kad me je neki akumulator tako posluzio . Neznam ko je proizvodjac bio al moj naklon ima. Sad cemo videti sta cemo naci jer losih kvalitetom sve vise cak i renomiranih
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Kod mene na rusu s-4 stajali od 9 mjeseca do 8 mjeseca slijedeče godine i palil bez diranja na 3511 s imam Toplu stariju od 10 godina 560 Topla 10 godina kad stanu gdje kupiti takve ??Na 6945 imam nekakav crni dvije godine za sad drži .
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: akumulatori

Dali je netko od vas kupovao akumulator Starter Ciak,,110ah,12V...Ja ga namjeravam uzeti za traktor,do sada je bio Withe Horse ali je otkazao odmah poslje garancije
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: Vladimirec T-25

Moj jedva upalio danas, akumulator nov a jedva ga okreće sa uključenim dekompresorom, a nije bilo ni tako hladno. Nikad više vesna akumulator. Totalno sam se razočarao u Slovenske proizvode, nekad su mi bili pojam kvalitete, a danas se prave svugdi samo ne u Sloveniji, samo si uništavaju brendove tom politikom.

Vesna akumulatore več jenih 5 godina prave u makedoniji.:(giggle):
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
Re: akumulatori

to nije smiješno to je varanje vjernih kupaca ... kupi baba gorenje bojler procuri za 6 mjeseci, dobije drugi isto procuri za tri mjeseca kad ono proizvode se u Srbiji ... prijatelj kupi novi anlaser iskra al proizveden u Bjelorusiji još radi al pitam se dokle će
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: akumulatori

Ne to vam je ono da se kupi najjeftinije kaj se da i tak se seli u srbiju da je jeftinije.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
Re: akumulatori

A usput pored cijene padne i kvalitet ... ispada najbolje danas kupovat Kinesko bar si siguran da neće valjat, jedino se možeš pozitivno iznenaditi.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Re: akumulatori

Danas sam kupio akumulator za kosilicu,dobio sam ga suhoga i posebno kiselinu za natočiti. Kaže čovjek u trgovini da samo natočim kiselinu,ostavim ga sat vremena da se stabilizira i da je onda spreman za upotrebu.
Da li ga je poželjno prije upotrebe spojiti na punjač da se pripuni?


free photo hosting
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Ako je suho formiran netreba se puniti samo pičekati 1 sat i po potrebi dolijati elektrolit . Punjenje bi moglo oštetit (šokirat) akumulator dok se prirodno ne stabilizira .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: akumulatori

Ako se i puni onda ga ostavit malo duze nakon punjenja da odstoji da nebi bilo bum zbog jedne iskre. Tako je meni ekplodirala munja od 170ah pored glave.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: akumulatori

Šmrc,evo nakon 8 godina moja mala Varta u Renolu počela davati otkaz,pošteno je radila sve ove godine,takvog više sigurno nema u ponudi,:frown::frown:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Re: akumulatori

Ako je suho formiran netreba se puniti samo pičekati 1 sat i po potrebi dolijati elektrolit . Punjenje bi moglo oštetit (šokirat) akumulator dok se prirodno ne stabilizira .

Ostavio sam ga oko 3 sata da se stabilizira pa sam ga malo prikopčao na punjač,imam onaj CTEK.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: akumulatori

Morao si dobiti upustvo aku. Ja sam davno imao Exide suvosarzirani i kupio kiselinu ali je pisalo da posle par sati prvo se puni malom strujom. Zato na jednu klemicu punjaca stavim sijalicu redno povezanu da ogranicim na malu struju punjenja jer nisam imao punjac za te male akumulatore. Uopsteno kad je akumulator previse prazan ili sumniv nije lose u pocetku ga tako povezati jer je vrlo mala mogucnost da detonuje. Kad su prazni fest u startu povuku veliku struju da i retko koji punjac moze izdrzati ili dodje do krivljenja celija. Zato ili iteligentni punjac ili sa podesavanjem amperaze ili ga sijalicom ograniciti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh