• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

alati i strojevi domače izrade koji nisu usko vezani za poljoprivredu

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
ako ova ili slična tema več postoji neka ovo moderator obriše.ovo su neke stvari koje sam ja doma izradio i dobro me služe več godinama.ako neko ima nešto slično nek stavi na ovu temu jer mi je to jako interesantno a vjerujem da i mnogim ostalim forumašima
molio bih nekoga da mi kaže dali je ovo dobar i ispravan način postavljanja slika jer nisam nešto posebnno vješt sa kompom pa mi je ovo najlakši način
 

Prilozi

  • P1030001.jpg
    P1030001.jpg
    32.5 KB · Pregleda: 1,709
  • P1030002.jpg
    P1030002.jpg
    29.1 KB · Pregleda: 1,277
  • P1030003.jpg
    P1030003.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 1,275
  • P1030004.jpg
    P1030004.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 1,405

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
lijevo od polirke je tračna šlajferica kupljena u nekermanu ali sam stavil vanjski jači motor aali mi fali još okretaja pa bum moral staviti još veču remenicu na njega,a lijevo od šlajferice na istom postolju je još jenda mala polirka
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
sa ovim sam se zanimal ovih dana.na to bu išla ralica ali ju nejdem delat prije dok nebu prognoza za snijeg.još mi niko nije odgovoril za slike na pitanje iz prvog posta

edit daniels:ak te zanima mišljenje moderatora,kaj se mene tiče slike su uredu.
 

Prilozi

  • PC310003.jpg
    PC310003.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 2,923
  • PC310004.jpg
    PC310004.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 1,802
Posljednje uređivanje od moderatora:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
ako ova ili slična tema več postoji neka ovo moderator obriše.ovo su neke stvari koje sam ja doma izradio i dobro me služe več godinama.ako neko ima nešto slično nek stavi na ovu temu jer mi je to jako interesantno a vjerujem da i mnogim ostalim forumašima
molio bih nekoga da mi kaže dali je ovo dobar i ispravan način postavljanja slika jer nisam nešto posebnno vješt sa kompom pa mi je ovo najlakši način

obožavam nešto svasat i onda se diviti tomu šta napravim,
sad na prolječe se selim u veliku radionu kad ju izbetoniram, i jedva cekam da napravim koju takvu spravu, prvo mi treba ova fleksa na postolju. Tema je super
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
@kojot
imam bocu od hidrofora 150 l,kompresor od kamiona i 1,5 kw motor,može li se od toga napraviti kompresor kao tvoj i što treba od dijelova
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
čuvajte se boca od hidrofora , atestirane su na male pritiske i ako su polovne obično su oštećene hrđom iznutra
znači OPREZ
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,618
@kojot
imam bocu od hidrofora 150 l,kompresor od kamiona i 1,5 kw motor,može li se od toga napraviti kompresor kao tvoj i što treba od dijelova
Za kompresor ti valja jedino boca od autoplina. Znam za jednu, ako te zanima.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
@kojot
imam bocu od hidrofora 150 l,kompresor od kamiona i 1,5 kw motor,može li se od toga napraviti kompresor kao tvoj i što treba od dijelova

za zračni kompresor ti treb jači motor sa više okretaja,pogotovo za tu bocu.minimum 2 kw sa oko 2400 obrtaja.treba ti tlačna sklopka,nepovratni ventil,propeler za hlađenje kompresora.hidroforska boca je rizik
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
MAx. radni tlak boce za hidrofor je 8 bara ..malo pišete napamet .
A i tlak zraka u kopresuru ne treba biti veči ..za običnog korisnika .
Svaka boca pod tlakom podlježe atestiranju ako se držimo slova zakona ..naročito ako je u javnoj upotrebi .
Kod atestiranja se tlači na x puta veči tlak u sigurnoj okolini (za male tlakove ) i mjeri težina kako bi se proračunalo koliko je uništena od korozije
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
informiši se malo bolje o hidroforskim bocama :partyman:
a uzmi i jednu polovnu pa presijeci pa ćeš vidjeti šta ima unutra :roll:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
MAx. radni tlak boce za hidrofor je 8 bara ..malo pišete napamet .
A i tlak zraka u kopresuru ne treba biti veči ..za običnog korisnika .
Svaka boca pod tlakom podlježe atestiranju ako se držimo slova zakona ..naročito ako je u javnoj upotrebi .
Kod atestiranja se tlači na x puta veči tlak u sigurnoj okolini (za male tlakove ) i mjeri težina kako bi se proračunalo koliko je uništena od korozije

ko voli nek izvoli.hidroforske boce su znale pucati same od sebe i bez vode u njoj.ima tih boca od plina ili sa kamiona za kompresor.
ja ću sastaviti sebi kompresor od glave koju mi je ajkula dao,staviću trofazni motor od 3kw i sa preko 2500 o/min.samo mi još trebaju ostale komponente ali i to će se naći.boca.oko 50 litara max 80 jer neželim da imam ogromnu spravu u radnji koja mi smeta
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
@kojot
imam bocu od hidrofora 150 l,kompresor od kamiona i 1,5 kw motor,može li se od toga napraviti kompresor kao tvoj i što treba od dijelova

neznam koliki je tvoj kompresor ali mislim da bi kamionskome trebalo jako dugo da nafilja 150 litri na 10 bara.moraš mu osigurati dovoljno okretaja. okretaje možeš multiplicirati preko remenica ali za to moraš imati jači motor po mogučnosti trofazni.tlačna sklopka ti nije nužna ali onda moraš imati pouzdan manometar i ručno ugasiti motor.nepovratni ventil je dobro stavit,ako nemaš orginal za zrak dobar je i onaj za vodovod i puno je jeftiniji.to ti je ono osnovno.bocu možeš stavit i tu svoju i isključivat na 8 bara ili stavit sigurnosni ventil.
 

Prilozi

  • P1030002.JPG
    P1030002.JPG
    47.5 KB · Pregleda: 5,065

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
neznam koliki je tvoj kompresor ali mislim da bi kamionskome trebalo jako dugo da nafilja 150 litri na 10 bara.moraš mu osigurati dovoljno okretaja. okretaje možeš multiplicirati preko remenica ali za to moraš imati jači motor po mogučnosti trofazni.tlačna sklopka ti nije nužna ali onda moraš imati pouzdan manometar i ručno ugasiti motor.nepovratni ventil je dobro stavit,ako nemaš orginal za zrak dobar je i onaj za vodovod i puno je jeftiniji.to ti je ono osnovno.bocu možeš stavit i tu svoju i isključivat na 8 bara ili stavit sigurnosni ventil.

ovo ni slučajno
znači tlačna sklopka OBAVEZNO + sigurnosni ventil OBAVEZNO
kompresorska boca je potencijalna bomba i nije se zezati sa time :madmana:

nepovratni ventil se stavlja ako onaj ventil u glavi kompresora propušta , ili ako se stavlja tlačna sklopka koja ima odušak , odnosno ''laki start''
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
razumijem kojota , poštena tlačna sklopka s ventilom dođe kao manji kopresor iz bauhausa skupa s tlačnom sklopkom ..sve orginal čajnis .
A rabljeni kopresor iz dajaca ne bude nikad napucal više od 10 bara ni s aditivima za dotrajale motore
 

Najnoviji postovi

Na vrh