• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ALTERNATOR - Pomoć oko alternatora

Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
Re: Pomoć oko alternatora

au koliko polemike oko jednog altenatora kupis na otpadu za 20 do 30km i vozis ili ako nisi siguran zovnes autoelktricara i rjeseno
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Re: Pomoć oko alternatora

Ako ne možeš sam riješiti ovaj problem sa alternatorom, nađi nekog ko s tim dobro barata, nešto od njega ćeš naučiti, roknete koje pivo, i svi sretni i zadovoljni :icon_pidu:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
Re: Pomoć oko alternatora

tako i treba nije sveto pismo pada se nemoze rjesiti ili dase avion sklapa toje najobicnija stvar dvije zice i gotovo ili odneses kod majstora i on ti provjeri jeli u redu kod nas dobijes dijagnostiku dzebe paje na tebi hoces i staces raditi
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Pomoć oko alternatora

Auuu..koji čuspajz
Ja reko samo mi Vojvođani koristimo reč čuspajz...a ono izgleda rasprostranjeno
Svašta ću ja naučiti na ovom forumu...:icon_lol:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Re: Pomoć oko alternatora

A i moguće da ga zeza kabel B+..Ispod akumulatora je konektor koji spaja alternator i akumulator (ili ampermetar) koji je i mene nekada zezao tako da od kada je otklonjen i novu žicu od 10mm² nema nikad problema.
 
Posljednje uređivanje:
F

FERGUSONN

Guest
Re: Pomoć oko alternatora

Ljudi pomagajte
dva dana sam radio oko alternatora i nikako nece da puni prvo sam mislio da je do alternatora pa sam stavio drugi al opet ne puni, jel mi moze ko reci di bi trebale zice bit spojene
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Pomoć oko alternatora

Prvo opiši kako si spojio?
Kako znaš da ne puni?
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Re: Pomoć oko alternatora

kakav alternator imaš, u kakvom stanju je akumulator, kakvi su spojevi na kablovima, masa,kleme, koji su simptomi, po čemu znaš da ne puni,jesi mjerio napon u mirovanju i dok motor radi sa i bez opterećenja ?.......... malo prolistaj po forumu na temu alternatora kako se spajaju da ne ponavljam ,
 
F

FERGUSONN

Guest
Re: Pomoć oko alternatora

to je alternator od tamica kad sam spojio na one zice od dinama nije radio pa sam pogledao na drugom traktoru kako je spojeno ali ne daje simptome da puni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Re: Pomoć oko alternatora

Mislim da su oba pala ak si tak spojil
 
F

FERGUSONN

Guest
Re: Pomoć oko alternatora

aa kako bi ih trebao spojiti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Re: Pomoć oko alternatora

prolistaj malo ovu temu ispočetka
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Pomoć oko alternatora

Jesi skinuo vanjski regler kad si spajal alternator,ak nisi @muhanicar ti je rekel sve.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
F

FERGUSONN

Guest
Re: Pomoć oko alternatora

a zvao sam ovog elektricara on ce doci ovaj tjedan i pogledati
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Re: Pomoć oko alternatora

sitna prepravka u instalaciji i to je to, najbolje da majstor vidi koji se u to kuži, nije to velik kvar na alternatoru, može a ne mora biti,sve je stvar sreće... inače iskrini alternatori starog kova podnose sve i svašta, najveća im je smrt prašina i masnoća, inače su dugovječni i pouzdani
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Pomoć oko alternatora

Ajde da nastavimo malo o relgerima .

Regler za alternator iskra , sa četkicama , da li se tko bavio dizanjem napona regulacije .

Ako je kako ?hvala .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
Re: Pomoć oko alternatora

A s kojom svrhom?
Između D+ iz alternatora i reglera dodaš 5-ampersku diodu. To bu prevaralo regler i diglo napon na oko 15V.
No, to ti savjetujem samo za po zimi.
 
Na vrh