• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ALTERNATOR - Pomoć oko alternatora

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
781
Hvala na brzom odgovoru, bunio me ovaj dupli B+ konektor. Obican + je pretpostavljam za taho? I izmedju kojih tocno klema spojiti blok kondezator od 1uF?
Za brojač okretaja je oznaka W, ovo tu + je baš za originalni kondenzator. Žica iz kondenzatora ide tu, kučište kondenzatora vijkom na kučište alternatora

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
83
Poz... Dali je netko kupova alternator lukas sa masive za imt 539,dal sluzi svrsi i dal netko imao problema sa njim jer po cijeni cini mi se da nije TRAJAN?

plus

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
397
A da napišeš proizvođača, model ili nešto za identifikaciju?
Uglavnom šaraf bi morao biti + akumulatora (30), a stopica bi morala biti kontrolna žaruljica. Ipak uzmi to "s oprezom i rezervom", jer je to meni zaista nepoznati model alternatora.

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
83
Isprike,indijski alternator je lukas, iz masive.... I ja sam tako mislio da je ali me bune oznake na plastic + i IND.... Jer + je stopica a IND je saraf.... Ima slika iz voda bez plastike pa dali bi znali od kuda ide izvod za punjenje aku dali sa mosta ili ovaj saraf kod kolektora? Jer po debljinu izvod ide ovak kako kazete... A po oznakama nemam pojma valjda IND je indikator ali je saraf m6 a + stopica 6.3

plus

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
397
Ako dobro kužim sliku u gro planu do stopice je mala dioda veličina glavice šibice, dakle pobudna, za kontolu.

A kakvog bi smisla imalo za kontrolnu žaruljicu 3W staviti šaraf M6, a za struju 18A ili 30A samo kabel stopicu koja bude uskoro imala labavi spoj?

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
83
Da do stopice je dioda, a znam i ja da nema smisla da stopica je za punjenje aku i saraf za pobudu.,al me muče te oznake na zastitit pa zat pitam...A na saraf ide crvena zica sa reglera, znaci to je plus prema aku?

Posljednje uređivanje:

plus

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
397
U regulator napona od nekud mora ulaziti napon, da bi ga on mogao "oblikovati" u pobudu potrebnu za rotor, ali nemoj se s time ti opterečivati.
Alternator namontiraj, pa spoji kleme na akumulator i prvo testiraj onako na dodir:
Pažljivo probaj dotaknuti s žicom od + akumulatora taj šaraf, pa ako ne iskri, ne sijevaju munje i gromovi iz tog dodira, onda ju fino zašarafi.
Isto tako od kontrolne žaruljice dotakni žicu na stopicu, pa ako nema streljane, i ako kontrolna lampica za punjenje akumulatora svijetli tada je sve u redu.

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
83
Pokušati cu tako... Dali da traktor radi i vrti alternator ili ugasen samo sa aku da probam testirati?

plus

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
397
Pa žice se spajaju dok motor miruje.

A što je bilo na traktoru do sad: dinamo ili drugi neki alternator? (Da nema možda nekakav vanjski regulator napona od starog alternatora, nije ti to tada baš jednostavno, ukoliko nisi poznavatelj struke???
Laku noć, za danas dosta tipkanja.

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
83
Iskrin alternator 33A, nema vanjski regulator, ima pobudu preko lampice 3w sa kontakt brave i zica na automatu na plus prema akumulatoru... Znam instalaciju na imt samo ovaj alternator cudne oznake pa nez gdje sta....laku noć

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
83
Da ne bude ko u Maratoncima'je ga oporavio svaka mu čast, ostali samo dugmoći'... Javim sta je bilo...

Najnoviji postovi

Na vrh