• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ALTERNATOR - Pomoć oko alternatora

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Sama funkcija reglera je prilagoditi ulazni napon na neki referentni napon baterije.
To je elektronski, vjerojatno mu za normalni rad treba baterija/akumulator.
Bar da se stavi mali akumulator od skutera, to je oko 100 kuna investicija.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Pozz kupio sam novi alternator Iskrin na njemu ima mala crna kockica spojena na plus i na njoj piše 220V dali ju moram skinuti ili da ju ostavim na njemu. Trgovac mi je rekao da je čuo da se mora skinuti da je to nešto za testiranje ali nije siguran pa je rekao da pitam nekog ko zna
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
O tome smo već raspravljali. Kockica bi trebala biti kondenzator za prigušivanje smetnji. Ostavi tak kak je.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
To ti je kondenzator za sprečavanje smetnji od iskrenja četkica, a to što na njemu piše 220V znači samo da kondenzator se može koristiti do 220V
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
Evo krivca za tinjanje kontrolne žarulje...
 

Prilozi

  • WP_20210315_001.jpg
    WP_20210315_001.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 27
  • WP_20210315_002.jpg
    WP_20210315_002.jpg
    37.9 KB · Pregleda: 27

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
Da, ima ih 3 takvih. Nije neki problem zamijeniti na iskrinim alternatorima...
 

univerzum445

Novi član
Tu od
26 Ožu 2021
Poruka
9
Pozdrav svima drugari nov sam na forumu pa mislim da je ovo adekvatno mesto da pitam za moj problem vidim da ima dosta strucnih ljudi.
Problem sa alternatorom na Universalu 445 (80'god) u toku voznje je zavarnicila zica koja ulazi u alternatoru(DF) i upalio je lampicu. Izmerio sam napon multimetrom i pokazivao je 12,6 V isto kao kad je ugasen traktor. Demontirao alternator i regler (koji je posebno) majstor zakljucio da je otisla dioda zamenio je i kad vratim alternator ponovo ne puni. Na ler gasu gori lampica kada dodam gas preko 1000 obrtaja ugasi je ali ne puni napon je 12,6 V na ugasenom traktoru i na upaljenom mereno direktno na akumulatoru i na alternatoru. Probao sam drugi instrument i drugi akumulator isto je. Ponovo sam skinuo alternator i odneo u servis(ne isti koji je menjao diodu i rekli su mi da je alternator dobar da izbacuje punjenje), probao sam da ocistim bukvalno sve kontakte, ponovo isti rezultat.U pitanju je original rumunski alternator ako moze neka pomoc sta jos mogu da proverim. Hvala unapred
 

Prilozi

  • Alternator 1.jpg
    Alternator 1.jpg
    46.9 KB · Pregleda: 13
  • Alternator 2.jpg
    Alternator 2.jpg
    35.2 KB · Pregleda: 13
  • Alternator 4.jpg
    Alternator 4.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 13

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nađi alternator od Zastave 101 i izbaci toga van...
Dok to ne napraviš, provjeri instalaciju, regler, osigurače i bravu. Ah da, i četkice i one klizne prstene.
Taj alternator ne puni bez kontakta (nema samouzbude), tak da he instalacija jako važna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh