• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ALTERNATOR - Pomoć oko alternatora

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,097
nisi valjda ..jel ima on gore na vrhu da se zalije usisni ventil?
da li ima dekopresor?

koji je to kino?
Nema dekompresor, ali ima ma vrhu čepić starter, gdje se nalije, kažo točno ide neznam, ali puno brže upali
Motor je LDA 100,a stroj je GOLDONI 518
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako mu zbija hočeš olakšati odi u voger po poklopac s dekopresorom , nije dekopresor sveta voda ..ali malo lakše zalaufa anlaser...malo digne ulje a najviše pomaže jer našprica gorivo koje ne moraš zaljevati na tj čepić ( na čepić se ulije nafta ). Čok na leptiru za gašenje ne spominjem namjerno ,xd
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,097
nisi valjda ..jel ima on gore na vrhu da se zalije usisni ventil?
da li ima dekopresor?

koji je to kino?
Nema dekompresor, ali ima ma vrhu čepić starter, gdje se nalije, kamo točno ide neznam, ali puno brže upali
Motor je LDA 100,a stroj je GOLDONI 518
Ovako je trebalo glasit, znam da ide nafta, kamo to točno završi u motor?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema dekompresor, ali ima ma vrhu čepić starter, gdje se nalije, kamo točno ide neznam, ali puno brže upali
Motor je LDA 100,a stroj je GOLDONI 518
Ovako je trebalo glasit, znam da ide nafta, kamo to točno završi u motor?
završi na usisnom ventilu..kad se otvori uleti u klip
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Nema dekompresor, ali ima ma vrhu čepić starter, gdje se nalije, kažo točno ide neznam
Danas sam opral svojeg borca pa se ukazala naljepnica i sjetim se ovog pitanja.
Tak piše, a meni je i logičnije ulje točiti zbog njegove gustoče, a naftu si našprica sam pa ju nema smisla ni točiti. Par cukanja više i dođe na isto, a tak sam i sam danas upalil jer mi se po uljenku nije išlo.

 

djuka539

Novi član
Tu od
9 Sij 2024
Poruka
8
Pozdrav
Novi sam clan foruma
Imam Bosch-ov alternator koji trebam spojiti na 539 umjesto diname
Nemam kontrolnu sijalicu samo A metar
Kako da povezem žice na sam alternator i jel mi treba kontrolna sijalica Screenshot_2024-01-09-23-07-25-778_ba.pik.v2.android-edit.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,097
Treba ti kontrolna sijalica,bez nje ne ide
Na b+ spojiš na akumulator na +(anlaser ti je bliže)
Na D+ spojiš kontrolnu lampicu jednu žicu,a drugu žicu na + preko kontakt bravice
To ti je sva mudrolija
 

djuka539

Novi član
Tu od
9 Sij 2024
Poruka
8
Hvala puno
Ostalo sam sve ustanovio sa seme i citajuci ovdje na forumu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,097
Ajde pošto svakog novog moram učiti,da i tebe naučim.Kad ti netko nešto odgovori klikneš "like"ništa ne košta,ali pokazuješ da poštuješ trud onoga tko ti je pokušao pomoći
I bilo bi lijepo kad sve spojiš da se javiš sa kojom slikicom kako je sve uspjelo
Inače smo tu da si pomažemo
I ne moraš citirati,ako pišeš odmah iza prethodnog posta

Samo si dobro očisti kontakte i koristi odgovarajuću debljinu žice.i sve dobro učvrsti
 

djuka539

Novi član
Tu od
9 Sij 2024
Poruka
8
Pozdrav
Opet ja
Nesto sam zakomplikovao ne znam ni sam sta
IMG_20240112_175029.jpg Signalna lampica mi sija non stop
Imam na ampermetru dovodnu sa osiguraca i odvedne dvije zajedno jedna na kontakt bravu a druga onako izolovana
Ne reaguje mi na bravu paljenje, mislim da je razlog sto nema nekakvog provodnika na automatu
Brave su sve po semama spojene i brojevima 5 sati sam pretresao samo zice gdje koja ide i kako prema semi
Ler je iskljucen od '83 kad je kupljen traktor
Ja sam ga naslijedio pa ne znam nesto puno oko tog svega IMG_20240111_162613.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
opet ti

ova šema je toliko jednostavno narisana da bi te svako pisano objašnjenje dodatno zbunilo
 
Posljednje uređivanje:

djuka539

Novi član
Tu od
9 Sij 2024
Poruka
8
U pravu si sve sam procitao od-do na forumu i sve mi se izmjesalo
Imam ideju kako da rijesim problem
Sve ujutro poskidam i ponovo provlacim i spajam.
hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh