• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

anlaser problem

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Elpokr.jpg
203661.jpg
Ako ti ovo nešto znači OK, ako ne - ispričavam se na nametljivosti.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,423
Naravno da mi znači. Baš gledam i ja malo po netu što se nudi od takvih brzih anlasera, svaka pomoć dobro dođe. Od početne ideje ipak idemo u dobrom smjeru, ne znam kako je sa automobilskim programom, ako se ne varam svi ti anlaseri koji nemaju naprijed pikse imaju iza ležajeve?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Prvi zadatak mi je sad složiti bubanj, osovinu i ležajeve.
:unsure: Čitam sve tvoje napisano iznova, pa opet obilazim oko ove tvoje rečenice kao maček oko vruče kaše i svejedno - ne znam ništa?
A možda bi ti se moglo predložiti nekakvo "rješenje".
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,423
Pa treba mi bubanj, kolut ili kako ga već tko hoće nazvati na kojeg se namata sajla, zato moram na one ploče zavariti cijev između. Onda na sve to staviti osovinu u sredinu i sa svake strane ležajeve da se to lijepo vrti. Gotova ni skupa rješenja mi nisu bila u planu za nešto što možda neću ni koristiti. U pričuvi je i gotovi bubanj ali mi se ovaj više sviđa.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
@jocc ako kupuješ nešto onda ovak nekaj kad bi si mogao nabaviti povoljno a da je motorček12v
 

Prilozi

  • 20220118_093849.jpg
    20220118_093849.jpg
    24.4 KB · Pregleda: 22

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
A vidi ovog ;) :
Imam tak nekaj doma.
To sam davno kupil za neki projekt. Dobra stvarčica pošto radi na 12V ali je sporo bilo za ono kaj mi je trebalo.
Možda zatreba negde drugdje.



 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,423
@mika to je nešto kako bi mi trebalo, @MUHA što je to bilo , to je motor s nekakvom getribom ?
Uglavnom za sad sam izmjerio okretaje onog anlasera i da vrti se na 2400 okretaja. Čekam da vidim da li kolega ima motor doma, obećao je potražiti pa se nadam da bi mogao dobro proći , a ako nema onda idem dalje u nabavu. @MUHA može cijena ovog motora za svaki slučaj?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
2400 evo sada i to znamo. Ja sam one podatke prepisao, tamo je autor napisao 2600, brojka je zapravo zanemarivo netočna skoro podjednaka. Ovisi recimo koliko su pikse suhe, ili podmazane itd.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
@MUHA što je to bilo , to je motor s nekakvom getribom
Ne, to je motor s pumpom hidraulike i rezervarom.
@MUHA može cijena ovog motora za svaki slučaj?
Nebi ga prodal, 24V motora si mogu nabaviti bez problema, ali ovaj je 12V. Imam ideju za kaj bi mi to moglo trebati pa nek stoji još malo.

2400 evo sada i to znamo
Mislil sam da buš primjetil na onom motoru s pumpom kojeg sam slikal taj podatak i da ga buš komentiral.
Zato sam ga i poslikal iz bližega ;)
I mene je iznenadilo kolko se brzo vrti bez reduktora.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
MUHA vidio sam, to sam prvo tražio pogledom ;) ali nisam komentirao, moj grijeh.
 

maku

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
41
Pozdrav, ovih dana kada je hladno traktor mi slabo pali. Novi akumulator, ali alnaser kao da nema snage. Zavrti na sekundu normalno i onda sve slabije i slabije. Probano preko kablova isto se događa. Na guranac tj. povučen pali bez problema. Mjerena struja na alnaseru 12.2V kada traktor ne radi. Što bi to moglo biti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Očisti kleme, kontakte na kablovima, možda se kablovi griju ako su umorni.
Ako imaš sklopku za gašenje mase kreni od nje.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Čini mi se da ako je novi akumulator da bi napon trebao biti veći, recimo između 12.4 do 12.6V.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Pozdrav, ovih dana kada je hladno traktor mi slabo pali. Novi akumulator, ali alnaser kao da nema snage.
1. Koji traktor, da imamo predođbu kakav je to anlaser?
Zavrti na sekundu normalno i onda sve slabije i slabije. Probano preko kablova isto se događa.
2. Kakvi su ti to kablovi, imaju dovoljno jake krokodil kleme / štipaljke, te presjek bakra od najmaje 16 kvadrata? Ostaje nejasno "gdje i kako daješ pomoć" preko kablova. Da li krokodil kleme postaviš preko klema na akumulatoru, ili direktno na plus anlasera i na kučište anlasera? Da li se i ti kablovi s kojima daješ transfuziju dok verglaš jako griju, a kleme smude, dime?
Na guranac tj. povučen pali bez problema. Mjerena struja na alnaseru 12.2V kada traktor ne radi. Što bi to moglo biti?
3. Moraš mjeriti pad napona za vrijeme dok verglaš, ne smije pasti ispod 9V. Ako za vrijeme pokušaja verglanja anlaseru padaju okretaji, a napon ne pada ispod 9V onda je to jedan pokazatelj, o tome eventualno kasnije. Ako napon jako pada ispod 9V, otvori sve čepove akumulatora i gledaj u elektrolit unutar čelija i verglaj. Ako vidiš da neka čelija kao da kipi to je opet drugi pokazatelj. Ili upali kratka svjetla na traktoru i počni verglati ako se svjetla jako priguše ili ugase, opet smo pametniji.

4. Ako nije ništa od spomenutog moguće je da ti je rotor u "vindukšlusu", u indukcijskom kratkom spoju, ili si lošim dugotrajnim verglanjem izazvao da je iz rotora izletio "cin" / kalaj s kojim su zalotani namoti rotora na klembert. Moguće je da je i nastao jako loš spoj na nosaču četkica prema masi unutar anlasera.
Moguće je još puno stvari, pa nam, molim te, daj sad nešto više preciznijih detalja za nekakvu kakvu-takvu defektažu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Neke slične cirkuse sam imao na zetorovom alnaseru. Na kraju bio bendix. Iskreno rečeno, trebalo mi je malo duže vremena da skužim šta je to uopće.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Bendix ti je proklizavao pretpostavljam, anlaser se dobro vrtio, a motor polako i nikako?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kad se kupuje akumulator onda se da malo više love i kupi onaj koji može dati 1000A struje i koji ima najmanje samopražnjenje zbog niskih temp.Moj jd 8310 jutros na -11c na 5 sec verglanja sastavio kao mina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh