• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antifriz

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ja sve zaboravim pitati...kolika otprilike treba biti temperatura mrznjenja antifriza da bude ok za ove nase zimske uslove?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
priblizno ga pravis po temperaturama koje su zimi kod vas. mislim da kod tebe apokaptuse treba oko -30 da drzi. moze i malo manje ali ako bude jak mraz antifriz se zgrusa ali pucanja nema.uvek se pravi bar za -5 stepeni jaci nego je najaci mraz .kod mene je uvek na bazi -30-40 i nemam nikad problema do zamene svake 4 god
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
u bogte moram onda mijenjati pod hitno u mene je -15 mjerio danas a ovdje debelo jace zime znaju biti... vidjecu jedno politre isuti pa usuti cistog
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
-15 - - 20 je več premija

Najidealniji omjer koncentrata antifriza i vode za naše podneblje je 50:50, tada smo sigurni ne samo da se isti neće zalediti već da ima dobra antikorozivna svojstva. "Prerazrijeđeni" antifriz nema dobra antikorozivna svojstva. Ugrubo, ukoliko je ledište anfitirza -30 stupnjeva celzijusa i više možemo biti sigurni da je antikorozivna zaštita dobra.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A kaj je danas točno i mjerodavno znaš ono svaki cigo hvali svoga konja a po meni nema lošeg antifriza ako je novi :icon_fU:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moj profesor ..iz doba petokrake .
Pušio je na satu , otrgnuo filer i posebnom tehnikom bacanja uvjek i nepogrešivo pogađao koš u kutu iz mjesta sjedenje .
Kad smo ga pitali zašto trga filter( jer smo vjerovali kako filter mora biti ) odgovorio je da neće njemu država određivati s koje strane bude pušio cigaretu .

Tako to ja radim i s anntifrizom .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma sve 5,tako pišu neki ljudi koji stoje iza nekih marki ili firmi,a kaj se mene
tiče možeš i gnojnicu od bikova sipat,vele da do -10 drži jedino kaj malo smrdi.:icon_oak::icon_fU:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bacaš ga u koš ?


Jok ,dao sam mu mandat dok ne odluči da sam izađe van .

Držim figu u đepu i čekam ga na štangici ulja (ako mi slučajno ubrzana korozija pojede blok ili stubline) .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Oficir, več smo stoput rekli da Google sve zna, ali da mi ovdje prenosimo svoja iskustva (kojih ti očito nemaš jer samo guslaš po netu)

Ja sam recimo danas razmišljal da rasol (ona voda koja ostaje nakon pacanja mnesa) natočim jer mi vodena pumpa pušta več 2 godine i ja stalno nadotačem, ali sam došel do zaključka da bi to moglo biti štetno po creva, vodenu pumpu, brtvu glave .......
Neznam samo kaj štiti IMR-ove motore koji su u brodice ugrađivani pa se morskom vodom rashlađuju :icon_scratch::icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stakloper je milamjka prema mom iskustvu ..
Doljevam ga 10 let u posudi osim kaj ga stalno ima :
ne zakuhava
nema kamenca
ne mješa se s uljem
ako se prolije priroda ga razgrađuje bez posljedica , dakle ekološko prihvatljiv
ako pomješaulje i vudu ne treba posebno ispirati sistem

Ne bi ja bil puknut ako ne bi probal s njim u rashladni sistem

Evo ovdje sam odgovoril da ne prljamo temu.
Dakle ovdje velis prema tvom iskustvu.:eek::
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni 560 sa vodom radi odlično ali antifriza izbaca ako ga ima više od 1 cm od sača kilera kao da se jako širi jedino kaj nema termostata kad je orginal otkazal ovi novi su jednogodišnji temperaturu ne diže iznad 50 Celzijusa .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo ovdje sam odgovoril da ne prljamo temu.
Dakle ovdje velis prema tvom iskustvu.:eek::
da čitaš pročital bi da imam staloper u posudi za pranje stakla ..i dolje su nabrojena moja iskustva sa njim:(n):
 

Najnoviji postovi

Na vrh