• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antifriz

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Meni 560 sa vodom radi odlično ali antifriza izbaca ako ga ima više od 1 cm od sača kilera kao da se jako širi jedino kaj nema termostata kad je orginal otkazal ovi novi su jednogodišnji temperaturu ne diže iznad 50 Celzijusa .
To se isto i meni desava, imam antifriz, i stalno curi na iberlauf, ali nije prepunjen kiler.. Kako da se resi taj problem? Ili to uopste i nije problem?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda kaj nemam termostat pa pumpa jako gura kad skinem čep i dodam gas diže se samo kaj neide van iz kilera čep je novi i drži no ako vozim do nekih 1800 o/min onda ne baca dok je bio orginal termostat to se ni je događalo .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
U pravu si željac, pumpa jako gura ali kroz hladnjak, a ne gura tam gde bi trebala gurati.
Bum te ja poslal gde da kupiš dobar termostat uz dobar popust
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
To se i meni dešava a bil sam siguran da je ošla brtva glave. Ja ga dosipavam on bježi van. Meni dopiz.... dosipavat, reko da vidim dokle če. Sad več dugo stoji malo iznad sača. Niti se više grije mašina niti ga baca van. Termostat kupio novi pa reko nevalja on pa vratio stari.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Moj traktor tek ima 110 rs. Jedino ako nisu u fabriku vadili termostat, ja to nikako ne vadim.. Ali sto kaze Dado, kako vreme ide sve manje i manje...
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Dečki probajte kupiti novi čep. Mom kumu na deutzu se isto događalo i serviser mu je predložil zamjenu čepa i problem je riješen .
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Malo je zahladilo pa bi trebalo pojačat antifriz u traktorima. Ne sječam se koji je stavljan prošle godine. Da li ove godine da ga pojačam mora biti isti ko i lani ili može i neki drugi?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Baš zato kaj sam ga izmjeril, u jednom traktoru je ok, nekih -20, u drugom je nekih -10, pa sam mislil ispustuti litru dvije iz svakog i dodati antifriza da nebi bilo problema kasnije. Istina da već par godina nije bilo pravih hladnoća, no nikad se nezna.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Možeš kombinirati boje i proizvođaće.
Ionak oni po 20 kuna litra koncentrata su tak.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
U pravu si željac, pumpa jako gura ali kroz hladnjak, a ne gura tam gde bi trebala gurati.
Bum te ja poslal gde da kupiš dobar termostat uz dobar popust

Muha kam po termostat i kakav bi trebal biti dobar? Konačno sam kupil antifriz nakon puno godina premišlavanja, pa usput da i termostat zmenim, sad je indijski nutra, da li autopoljostroj na sveticama ima kakvoga dobroga? Tam bi mogel prije Božića navrnuti... ili onaj u Zaprešiću, kak se zove Gašpar?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
odi kod tokiča pa kupi za nekog auta ..bitno da odgovara promjer i da je emperatura tu negdje .
Nije to nikakva umjestnost , nekad se temperatura održavala klapnom izpred kilera ili mehanički upravljivim ventilom koji je glumio termostat .....od kad su izumili termostate kakkve danas poznajemo počele su muke i zakuhavanja .
Obavezno mu daj " zraka " da ne bude problema s odzračivanjem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Muha kam po termostat i kakav bi trebal biti dobar? Konačno sam kupil antifriz nakon puno godina premišlavanja, pa usput da i termostat zmenim, sad je indijski nutra, da li autopoljostroj na sveticama ima kakvoga dobroga? Tam bi mogel prije Božića navrnuti... ili onaj u Zaprešiću, kak se zove Gašpar?
Auto djelovi i termostat od Fiata traži.
Metnul sam jesenas na S46 dva komada (dva i idu) i još nema naznaka kvara.
Inače ljudi koji takve ugrade se ne žale da imaju bilo kakvih problema na duže staze.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ima neki posebni model fiata od kojega paše ili su svi isti? Ne znam koji je promjer termostata na traktoru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Fiat uno, ritmo, tipo, brava ... ili zastava bilo koja.
Vanjski termostata ti je 54 mm, a ti uzmeš od fiata koji je 55. Mora pasati, a ako baš treba (tj ako ne očistiš kamenac u dosjedu) ti ga malo musni brusilicom. To su sve mjere koje ti trebaju.
Na novom termostatu izbuši rupicu 2 do 3 mm radi lakšeg odzračivanja.

Sječam se ong JCB filtera pa ako ti baš hočeš možeš uzeti od Univerzala, tam netreba ništa pripasivati ako je orginalni. Samo treba malo dublje posegnuti u novčanik.
Da si mi bliže ja.bi ti jednog provjerenog poklonil, imam ih punu škatulju.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ima sistem sa termostatom od Renola 4, on inače ima cijevni termostat koji se samo gurne u cijev. Ja sam sebi to stavio na auto i za sada to funkcionira već više od godinu dana. Njegova cijena je oko 70-tak kuna dok je org. meni za auto oko 300. Nikako da stignem se malo pozabavit oko ugradnje na traktor tog istog termostata. Ovako on izgleda
a1a6828ab8d9adb1032234399efdcee5.jpg
94e7a9027777faaa840dc88324faa48e.jpg
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Baš zato kaj sam ga izmjeril, u jednom traktoru je ok, nekih -20, u drugom je nekih -10, pa sam mislil ispustuti litru dvije iz svakog i dodati antifriza da nebi bilo problema kasnije. Istina da već par godina nije bilo pravih hladnoća, no nikad se nezna.

Prijatelj, ne bi ti htel pametovati ali ja bi i jednog i drugog pojacal. Ja sam bolestan na to da antifriz navek mora biti -36 do - 40 jer antifriz je dobar po ljetu koliko i po zimi jer mu je više vrelište između ostalog al to je sad neka druga prica.


Meni je sad na ferku negde na - 36,- 37, razmišljam da cuknem još pol litre koncentrata nutra... :icon_weed:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ne smatram ovo nikakovim pametovanjem i slažem se napisanim. Već su obadva pojačana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh