• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antifriz

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bitno je mjesto gdje se nalazi termostat ..mora biti blizu moora ..tako da inercija sustava ne utječe na njegovo otvaranje
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cital sam negdje da je antifriz najbolji znaci najmanje šteti motoru kad je oko -18°c...
Bilo bi ga dobro i promjeni svakih 4-5god.
Al bolje da je -10neg da je voda unutra stalno.
Gatjan ako bus nadoljeval bilo bi dobro da ga zgrijes na radnu da ga zmesa dobro u sistemu.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne smatram ovo nikakovim pametovanjem i slažem se napisanim. Već su obadva pojačana.

Sad znaš da nema straha od pucanja bloka pa ne budeš moral o tome razmišljati.

Cital sam negdje da je antifriz najbolji znaci najmanje šteti motoru kad je oko -18°c...
Bilo bi ga dobro i promjeni svakih 4-5god.
Al bolje da je -10neg da je voda unutra stalno.
Gatjan ako bus nadoljeval bilo bi dobro da ga zgrijes na radnu da ga zmesa dobro u sistemu.

Budem sad jedan dan moral nekaj prepeljati pa ga budem palil a onda dolijem malo antifriza. Imam tak i tak doma koncentrata kaj sam za 558 kupil, a pošto on nije još na hrpi ne treba mu
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
vidim po slikama da postoje dvije vrste termostata i za fiate i za zastave, s okruglom pločicom ispod u produžetku i bez toga, na traktoru je koliko znam bez nje. Pitam se da li bi bil dobar i od golfa II? Čital sam na nekom forumu da paše od golfa na yugića :confused:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zali Boze sta pase kad svi otvaraju na 87 rijetko di da je moc nabavit nekoji da prije otvara jedino onih koji su u pustinji oni su da ranije otvore!!
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ne znam na koliko otvara ovaj indijski kaj je sad nutra ali cajger se u radu nikad ne diže prek 60, tek neposredno nakon gašenja se još malo digne.
Kad je sve bilo novo stavljeno pred skoro pet let i vurica i termostat onda se držal u radu oko 80, a sad kaj se pošemerilo u međuvremenu termostat ili vurica ne znam
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ma nikaj se nije pošemerilo, to je tak normalno. Tak svi delaju
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Zali Boze sta pase kad svi otvaraju na 87 rijetko di da je moc nabavit nekoji da prije otvara jedino onih koji su u pustinji oni su da ranije otvore!!
Zašto je to loše kaj otvaraju na 87?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@mane ja nisam reko da je lose nego ne isplati se uzimat od drugog jer kao isti su pase uzmes kakav ti treba jer svi otvaraju na 87 tak da nebudes zdrugim dobio da prije otvori mozda proso par kn jeftinije to sam mislio!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
A ok. Jedino je stvar u trajnosti samog termostata, možda ovi od auta potraju malo duže. Tak je meni na autu bilo, orginal je trajao dva tjedna a platio ga sa popustom 300 kn. Na kraju sam ubacio od R 4 termostat od 70 kn i traje već preko god. dana.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moje misljenje je da danas sta god da kupujes novo rabljeno orginal ili zamijensko je stvar kakve si srece ko da igras loto uplatis i ocekujes sta ce bit!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ovaj termostat košta oko 150 kuna ali vredi svake uložene za te starije krampiče.

 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
e to to sam videl na slikama ali nisam bil siguran da li može stati nutra u ležište jer ima tu ploču dolje u produžetku, a imt-om toga nema. To je od Univerzala?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zbog ovog malog pinkleca kojeg strelica pokazuje ili onaj termostat koji nema to borer 3mm i evo funkcije tog pinkleca skoro:D::D:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
To je i meni majstor rekrel da probušim rupu 3 mm pa nisam mogel zagrijati traktor na radnu temp. neg je uvjek bil na hladnom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Zato i je ovakav termostat s kuglicom zakon, ali vjerujem Dado da je kod tebe bil problem kaj nije dihtalo između poklopca termostata pa je tu puštalo.
Nevjerujem da je do te male rupice.

Strikane, slučajno sam naletel na ovu sliku, mora da uđe onaj od Unija.

 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Moje negativno iskustvo s antifrizom ove godine; zamijenjen dihtung glave i čovjek hoće da pripremi mašinu za zimu, donio pet litara koncentrata i ostalo ćemo dopunit vodom, tu se našao i treći koji je bacio komentar da današnji antifrizi ništa ne valjaju, kako nisu ni blizu tablica na pakovanju. Pomalo u nevjerici zamolim ga da smućka koncentrat-voda pola pola i da mi donese da ispitamo. Pokazalo je oko -18, dodavanjem još vode temperatura mržnjenja je padala.......

Nakon zamjene, dosipanja koncentrata, preporučujem provjeru
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Zato ja uvijek stavljam više koncentrata nego je propisano. Na primjer ako je sistem od 9 litara, nalijem 5 litara koncentrata i ostalo vodu. Naravno uvijek tako da nalijem cisti koncentrat unutra a onda doljevam vodu koliko stane jer uvijek u bloku ostane malo vode ili u kileru i ako vani napraviš mješavinu kasnije ce ti biti još slabija kad se pomješa s ostatkom vode koja je zaostala u sistemu od prije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh