• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antifriz

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ne verjem ja kinezu niti da je za 200$ ipak mi švabe uljevaju više povjerenja, a i držal bum se Muhine preporuke i uzel bum nekaj za 100-150 kn i mir Božji!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako se držiš muhine preporuke onda ne trebaš trošiti pare , niti bilo kome vjerovati .... samo uzorak iz kilera ubaciš u škrinju
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Puki bude punica mislila da je neki sos pa nam navečer zaku k sarmi! [emoji88] [emoji88] [emoji88]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Za to ne odgovaram.....
Ali interesantno je kaj se nije zaledil ovajkaj je slab bil,samo se skašil.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaša nije problem za blok , ali je problem ako ideš vozit ..nema cirkulacije pa zakuha
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle ne bojim se ja smrzavanja jer bil koncentrat od -80, i to sam del na preporuku šogora jel dela v auto djelovima i veli da toga krkaju masovno kamijonđije, samo bi štel točno znati! Bum se danas dišel do suseda mehaničara pa nek on zmeri sa svojim!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ja danas budem pošlepao ferca jer mi nekako slab antifriz u njemu,ovaj trgovac što ima taj plavi ,tek drugi tjedan dobiva novu robu,jutros sam probao okrenutu propeler na vodenoj pumpi i išlo je lagano ali sutra kažu jači minus pa da ne bi bilo krc krc,u drugom traktoru je forolov antifriz i nema brige jer svaku zimu sipam 1litru koncetrata
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Pa i ovaj moj je kineski. Takve stvari treba kupiti usred ljeta (kao i zimske gume, lance itd...), naravno ako se želi proći jeftinije. Ali, to je samo teorija !:(wait):
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
kaša nije problem za blok , ali je problem ako ideš vozit ..nema cirkulacije pa zakuha

Ne bi se baš zložil s tvrdnjom.
Kaša je npr kod -20°C, a čim vužgeš motor temperatura poraste i kaše več ni.
No ja se stim ne bi igral jer par stupnjevi niža temperatura more čuda napraviti od motora.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne bi se baš zložil s tvrdnjom.
Kaša je npr kod -20°C, a čim vužgeš motor temperatura poraste i kaše več ni.
No ja se stim ne bi igral jer par stupnjevi niža temperatura more čuda napraviti od motora.
kaše vieše nije u bloku( kad motor radi ) , ali je kaša i dalje i hladnjaku ..pumpa ne može vodom protjerati kašu kroz hladnjak
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Posudil ja nekakvi waser -frost-control (valjda ga nisem prekrstil) mali Zetor antifriz pokazuje -41,22 IMT-jac -40,13 Dupljak Zetor ništa antifriz iscurel na gumenom crijevu dobit će novo crijevo i antifriz . Uređaj za mjerenje je nekakav prastari West-Germani i radi na 220v :icon_thumright:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
He pa to je staro ko Genscher a tad nije bilo fušeraja a gazda bi rađe dal Pasata nek tu staru kutiju .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Viš, ja sam mislil da se kaša pojavi kod -20°C, a da je već kod -10°C nema. Pa sam si mislil kak motor prvo dela do nekih 90°C pri zaprtem termostatu i otopi kašu koja je u kanalima motora. A za vrijeme dok motor dosegne 90°C, temperatura u hladnjaku i u cijelom motornom prostoru bi se trebala dići ne samo iznad -10°C nego u debeli plus tak da bi kaše u tankim cijevčicama hladnjaka nestalo.
No, kaj ja znam, možda sam si krivo mislil.
lp
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Jedno cisto banalno pitanje, antifriz G12 i G12+ (ruzicasti) smiju li se mjesati sa zelenim koncentratima?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
danas narucen grejac sa pumpom i termostatom na 220V za rashladnu tecnost. vise mrazevima nema mesta za zezanciju
 

Najnoviji postovi

Na vrh