• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antifriz

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
Nudi mi covjek pravljeni zracni filter, napravljen po fabrickim dimenzijama , sta vi mislite o tome, moze li to da valja. Izvinjavam se moderatorima ali ja nisam mogao da nadjem temu cezanu za odrzavanje traktora , te ih molim da prebace moj post u odgovarajucu temu, i molio bih ako neko zna da odgovri jer stvarno hitno je. Hvala unaprijed
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemogu najti temu o krpanju kilera pa da pitam tu.

Pošto smo prije izvjesnog vremena ulili nov antifriz u 539 počeo je suziti kiler negde dole koliko mogu primjetiti, inače antifriz je stalno u tom traktoru, ali se preko ljeta nadolijeva voda pa je slabiji pred zimu, pa onda kupim 5l koncentrata i razredim ga pola-pola i ulijem, tak smo i sad.

E sad, pošto mi se neda skidati kiler dole, traktor stalno treba, kupio sam onu tekućinu i prah za krpanje kilera i planiram sad idući tjedan čim ga dobro zagrijem u nekom poslu to uliti, prvo prah pa da vidim dal bude zakraplo, ako da tekučinu spremim za neki drugi puta :)

Dal imate kakvih iskustava s tim i dal ima kruha od tog??

Inače proizvodi su ABRO.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Iz iskustva znam da je preh bolji od tekućine, al opet netreba pretjerivat s tim stvarima za krpanje jer znaš i sam da se začepe i druge rupe koje se nebi smjele začepit.
Nasipaj prah i vozi :drink:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam s time rešil slinjenje na mome ursuli, ulil tekučinu u topel traktor i sad več 3g ok. To mi šogor donesel neku iz intercarsa.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Jednom sam ulio onu tekućinu u bočici u auto jer mi je slinio mali kiler u kabini i držalo je sljedeće 2 god. kolko je auto bio kod mene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ima kruha ako hočeš počepiti i tam gde treba i ne treba.
Ako hočeš napraviti kak treba onda skini hladnjak i polotaj ga.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ma znam, malo pakovanje al jako
Pošto samo sliti trebalo bi zakrpat
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima kruha ako hočeš počepiti i tam gde treba i ne treba.
Ako hočeš napraviti kak treba onda skini hladnjak i polotaj ga.
Ili kupi novi kiler i 10 godina mir .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Bude deset let mir ako bu mu trebalo ko i tebi dana da se ugradi :(sweat):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljudi, danas sam stavil antifriz koncentrat 4l u ursusa i gore vodu i pustil traktora nek radi nekih pola sata. Jel se uspelo to pomješati ili ne? Strah me da mi nije bil dosta topao da i termostat propusti ili to nema veze?

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Dali je potrebno nakon nekoliko godina ispustiti svu tekućinu iz hladnjaka i novi antifriz staviti, te ako je nakon koliko godina? :O

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Nakon 2-5 godina, zavisi kako koji. Ja isto nabavim povoljno koncentrisani od prijatelja koji kupuje na bure, pa sa destilovanom vodom dovodim na mjeru.

@kawasaki0201

Nisi trebao koncentrat direktno u sistem već ispustiti sve pa u nekoj posudi izmiješati. Poslednji put kad je kod mene to urađeno procurilo je na osovini pumpe, od tada ne dozvoljavam nikome da diže haubu bez mog prisustva. :)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa bio je prazan sistem i stavio sam antifriz i gore vodu do čepa, upalil, proteral ga par krugova po selu i ostavil nekih pola sata na leru da radi pa me zanima dali se uspjelo to promješat kroz cjeli sistem.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nikad nisem miješal u kanti natočil koncentrat dodal vodu upalil motor i kad je donje crijevo na kileru bilo toplo ugasil motor . Tak radim samo 41 godinu i nikad problema .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa moja je bila mlaka, nadam se da mu je bilo dosta! :)

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Mi obično kupujemo INA AL40 gotovi. Ispadne podjednaka cijena kao i koncentrat+destilirana voda, pa čemu se zezati.
Zamjena na Štoreu nakon otprilike 5 god, a na Sameu do sad ga još nismo mijenjali (13 god).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako i zdrži nakon toliko vremena dovoljni minus, kaj je s antikorozivnim svojstvima?
Meni u uputama za Goldoni piše da se koristi Paraflu11 od Arbora i da se mijenja svake 2 godine.
Kad sam imal Astru, ona je original imala neki Opelov crveni koji nije trebalo mijenjati.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A kaj mislite koliko dugo zdrži tekućina za pranje stakla? Ja sam prošle jeseni natočil u traktor,ide oko 1.5 litre,nisam potrošil skoro ništa pa mi je žao izlijevati,jel postoji opasnost da se smrzne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh