• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antifriz

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To si gledal dok su slagali onog starog američkog oldtajmera. Ja sam slučajno naletel na emisiju pred sam kraj pa se sjećam da je nešt spomenul na kraju da su uspješno rešili serijsko pregrijavanje motora samo nisam pohvatal sa čime.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gogo,
ako voda ne cirkulira (pumpa ne radi kad je motor ugašen), mala je korist od ventilatora.

Imal sam iskustvo s Astrom (model F). Također je ventilator znal raditi nakon gašenja motora. Nakon kaj mi je pregorel dihtung na glavi poduzel sam dvije sigurnosne aktivnosti:
1 - zamijenil sam termoprekidač. Ugradil od Fiata Tipo. Original je uključival ventilator na gotovo 100°C, a fiatov na 95°C,
2 - nikad nisam gasil motor dok se ventilator nije ugasil. Čak sam ga nekoliko puta ponovno vužgal jer se ventilator uključil koju sekundu nakon gašenja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Iwano kolega pa ti bi bar trebal znati da cirkulacija je strasna stvar,zrak i tekučine u zatvorenom prostoru prilikom zagrijavanja počnu se gibat,toplo prema gore hladno dole.
Dok je motor vruč i glave usijane a motor ugasen a termostat jos otvoren kaj mislis da antifriz stoji?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
to sma ja zmislil jutros , ne gledal
Nisam mislil na tvoj post nego na Dadijov o oba dva engleza kaj restauriraju i preprodavaju aute, WD je emisija, mislim na histori kanalu, sad trenutaćno po americi operiraju.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Iwano kolega pa ti bi bar trebal znati da cirkulacija je strasna stvar,zrak i tekučine u zatvorenom prostoru prilikom zagrijavanja počnu se gibat,toplo prema gore hladno dole.
Dok je motor vruč i glave usijane a motor ugasen a termostat jos otvoren kaj mislis da antifriz stoji?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
Strašna stvar je cirkulacija, ali, recirkulacija u ovom slučaju je još strašnija stvar.

Mislim da je Iwanho na to mislil.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Čim više čitam o antifrizu sve više mi žal kaj su vodenjaci istisnuli zračnjake .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Oficir, nisam napisal da nema koristi. Ima je, ali je mala, točnije nedovoljna.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma nadovezal sam se na tebe iwano zbog paljenja ventilatora kad je auto ugašen.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Zanimljivo...
Ja nemam običaj gasiti motor odmah nakon vožnje, već ga ostaviti bar par minuta na leru ok se malo ne ohladi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
I misliš da je to pametno?

Sad u ovo vrijeme mu nemre ništ biti ali po ljetu se taman dogrije do pred paljenje ventilatora nakon pet minuta rada u mjestu jer nema prisilnog hlađenja ko u vožnji.
Primjer, kad si u koloni ili na semaforu ventilator se pali a u vožnji nikad ili skoro nikad.

Nakon žestoke vožnje (obzirom da znam kakav je tvoj stil vožnje, toga kod tebe nema pa nema potrebe ni za "hlađenjem" u mjestu) ili mučenja u vožnji nije loše ostaviti da se ohladi ali i onda treba voditi računa da motor treba ugasiti odmah nakon gašenja ventilatora hladnjaka.

Na traktorima to možda i nije loše, ostaviti da ga ohladi, ali ti ni s tim nemaš brige :icon_wink:
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Znam d anovi motori imaju kombinirane električne/prek remena vodne pumpe, pali se kad se motor zagrije i kad se gasi ona još radi ak je potreba.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha naša favoritka je još dugo puhala kad se došlo po ljetu od nekud,nakon gašenja naravno.

Fiat gp ne čim ugasim auto uzima mu se struja odasvud.

Ali poanta je da bi zagrijal zetorov motor po zimi netreba mi pumpa,dovoljan je 1000W grijač i pričekati od pol vure na duže...
Znači cirkulacija se dobije samom promjenom temp. tekučine...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh