• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antifriz

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A joj puknuti sada je slučajno zetor,al ima još traktora koji bi mogli ili željeli imati.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kud to danas ode kad se sad motori griju u struju , dobro vam se da te kablove razmatat i čekat da se ugrije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Muha naša favoritka je još dugo puhala kad se došlo po ljetu od nekud,nakon gašenja naravno.

Fiat gp ne čim ugasim auto uzima mu se struja odasvud.

Ali poanta je da bi zagrijal zetorov motor po zimi netreba mi pumpa,dovoljan je 1000W grijač i pričekati od pol vure na duže...
Znači cirkulacija se dobije samom promjenom temp. tekučine...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
Pusti škodaliksa, oni su bili znani po potrošnji glava i brtvi glava ....

Trebal si grijač ugraditi u mali kiler, bila bi ti i kabina prije topla.
Baš me zanima kakva bi bila prirodna cirkulacija da je tak.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemam grijanje u kabini,al mi ni netreba,po zimi samo čistim snijeg ako ga ima.
A škodilak je imal super motore koji su okrenuli i preko 400000km dok je lim koma.
Naša je procvala na rubovima i blatobranima i podu nakon 8god.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Kaj bi i delal po zimi kad u jesen napraviš propuh kroz rezervar .......
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne to ne radim več dugo dugo.
Nema kod nas kontrola,pa je zadnjih dugo godina do vrha pun sa ložakom naravno.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

Smrznuo mi antifriz u hladnjak na MF.. Ne znam kako, omjer 1:1 = -36C i smrznuo.. Kolike su šanse da je blok ostao živ, bez posljedica ??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

ako je takav omjer nie smrznuo nego se pretvorio u kašu , a kaša nije opasna .

e sad ili netko doljeva vodu ili si kupio vodu pod antifriz ....
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

Smrznuo mi antifriz u hladnjak na MF.. Ne znam kako, omjer 1:1 = -36C i smrznuo.. Kolike su šanse da je blok ostao živ, bez posljedica ??
Jel smrznuo ili se samo zgrušao? Da me j... na tu mješavinu nema teoretske šanse da smrzne na balkanu.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

Ak je anfriz na -20, a temperatura bude prek noći -25c jel se samo zgruša ili smrzne ?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

U pravilu bi se na -20 tek počeo grušati i mislim da još 5-6 stupnjeva u minus mu nebi smjelo naškodit na kratke staze(kroz noć) drugo je da -25 drži par dana, tad bi sigurno nešt nastradalo.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

U hladnjak ubacio 6mm sipku kao u kamen da udara...
Evo upravo udjoh u kucu, skinem crijevo sa bloka iscuri vani antifriz.. ono sto je smrzlo u hladnjaku otopim sa vodom i sve istjeram napolje. neka lezi bez tecnosti, sigurnije je. Sinoc bilo -22C. Nikad vise antifriz Hifa Group.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

Udaral je u led sipka, debelo crijevo koje ide iz hladnjaka na pumpu je smrzlo takodjer, a iz bloka je iscurio antifriz.. kada sam isprao vodom i osjetila se mlaka voda iz bloka,onda sam isprao sa 2 litra 100% bas zbog dzepova.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

U hladnjak ubacio 6mm sipku kao u kamen da udara...
Evo upravo udjoh u kucu, skinem crijevo sa bloka iscuri vani antifriz.. ono sto je smrzlo u hladnjaku otopim sa vodom i sve istjeram napolje. neka lezi bez tecnosti, sigurnije je. Sinoc bilo -22C. Nikad vise antifriz Hifa Group.
Zemljak, kod mene je sinoc bilo oko -23 u traktoru mi je bas HIFA antifriz i jutros je bilo ufatilo tanku tjenku leda i ja sam gurno sipku al nista nije smrzlo crijeva su mekana kad stisnem (antifriz sam pred zimu mjerio bio je oko -25). Na cepu od rezervara se uhvatio mraz i malo se poceo izdvajat parafin al nista strasno (iako je EURO u njemu) bez duzeg verglanja je fergo uspio upalit. Zavisi na koliko ti je bio antifriz pa je smrzo. Da si ta 2L nasuo prije ovog minusa nebi smrzlo, tako da nije bitno ko je proizvođac.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

I drugar mi se žali da je i njemu smrzao antifriz , kaže da je imao dobar omjer i nije mu jasno kako je smrzao.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

Eto Savo nisam jedini, ja nisam mogao vjerovati kad sam vidio. Evo usuo sam novi, pokazuje -40 . Isao sam omjer 1:0.5 da budem mirniji.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

Ja neznam zašto nitko ne koristi long life antifrize g12.
Em traju jako dugo em idu u sve vrste motora.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

Mi smo sad u jedan traktor stavili novi antifriz od Ine, 3.5 litre plus ostatak voda i pokazuje -16, u drugi smo samo pritočili 0.5 lit. da ga malo pojačamo jer je taj već u traktoru i 10-tak godina i njemu pokazuje -30. I jedan i drugi su tekući mada je bilo jedno jutro -18. Dal je problem u mjeraču ne znam, bitno da ne smrzava.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja imama isto neki mjerač , uglavnom ga koristim da izvadim uzorke koje onda fino na duže vremena metnem u škrinju , ako je ispravno podešena unutra mora biti min -18 , ako se i pretvori u kašu nema straha

Ja neznam zašto nitko ne koristi long life antifrize g12.
Em traju jako dugo em idu u sve vrste motora.

kad bi seljci , ali stvarno seljaci koristili sve te điđe miđe ne bi ostalo ni za vodu kojem se razrijedi taj g 12 .
Lako lickati ljubimce kad se zaradi u državnu firmu , da sad nejdem na široko
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

Neznam jesi čuo za onu istinitu poslovicu,nisam toliko bogat da kupujem lošu jeftinu robu.
Ili ko špara duplo plača.
Ja imam sada u svim motorima taj g12 premijum i nema brige,a mjenjal ga nebum nikad osim ak ne iscuri zbog više sile.
One no name zelene jeftine sam mjenjal svake 3-4god i iznenadilo me kolko nečistoče i taloga ima na dnu kilera.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh