• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
840
Za mast cu se nekako snaci. Motor je VM.Uputstvo mi mozes poslati sa SLO.
verzije(krace je),nekako cu ga protumaciti.Voleobih da mi se pruzi prilika da ti se oduzim .Hvala.

Ev imam jih sada sve. Možeš mi šaljiti tvoj email na privat poruku,kamo da ti šaljem. A oko oduživanja: prilično je daleko srbija,tako da težko keš mi platiti piče:scratch
Ali ako kdje pronađeš spare parts za taj tvoj AC(nadomestne djelove-katalog),onda molim te nemoj zaboraviti na mene.I sam ih tražim ali bez uspeha.

A ovo je samo za oddržavanje traktora bez motora.Za motor(kaojeg pač imaš)dobiješ za sebe drugi katalog,koji ništa ne veže na ova uputstva samog traktora. A toga nemam v SLO jeziku.Ima ga u 4 tuđih jezikih samo ne u srbskuhrvatski i SLo. A sa njega teško se što snajti.Čitam i čitam a malo pronađem
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
heh kato nek ti to pojasnim:
Posebno mast trebaš koristit za taj zglob.ja upotrebivam GRAFIT mast i je sive boje,a v Agromehanki(dobavljač AC za SLO)kazao mi,da imaju samo nekvu crveno za prodati.Pa onda nisam pitao,dali je bolja crvena nego grafit.

Na kratko za vse čahure možeš upotrebivat grafit mast,a kdje ima ležajeva upotrebivam obično litijevo mast.

Šta se tiče uputstva:
Pokazao sam ti 4 stranica uputsvenog priročnika sa SLO verzije.
Istina je,da 35 stranica nije puno dosta,tako da ti ovo mogu skenirati ,a kaži što bih imao radije SLO ali ANG verziju.

Koji motor ima u tvome AC-ju?Lombardini ili VM?Moj je VM

Moja je preporuka NIKAKO ne koristiti
grafitnu mast za podmazivanje čahure,
jer opiljci grafita bruse metal i još više uništavaju čahuru i trn.

Ovo što spominješ crvenu mast koju preporuča
Agromehanika, je Renolit BFX i mogu,
reći da je jedna od najkvalitetnija masti za tu primjenu,
ako ne i najbolja na tržištu...
 
D

Dragan.S

Guest
Ev imam jih sada sve. Možeš mi šaljiti tvoj email na privat poruku,kamo da ti šaljem. A oko oduživanja: prilično je daleko srbija,tako da težko keš mi platiti piče:scratch
Ali ako kdje pronađeš spare parts za taj tvoj AC(nadomestne djelove-katalog),onda molim te nemoj zaboraviti na mene.I sam ih tražim ali bez uspeha.

A ovo je samo za oddržavanje traktora bez motora.Za motor(kaojeg pač imaš)dobiješ za sebe drugi katalog,koji ništa ne veže na ova uputstva samog traktora. A toga nemam v SLO jeziku.Ima ga u 4 tuđih jezikih samo ne u srbskuhrvatski i SLo. A sa njega teško se što snajti.Čitam i čitam a malo pronađem

Poruku cu slati sutra, sada nemam vremena.A za pice ,nikad se nezna svet je ipak mali.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
840
Moja je preporuka NIKAKO ne koristiti
grafitnu mast za podmazivanje čahure,
jer opiljci grafita bruse metal i još više uništavaju čahuru i trn.

Ovo što spominješ crvenu mast koju preporuča
Agromehanika, je Renolit BFX i mogu,
reći da je jedna od najkvalitetnija masti za tu primjenu,
ako ne i najbolja na tržištu...

ZBALIJEVO rječenico ja sam u ovom momentu odmah išao provjeriti. Zvao Agromehaniku u Maribor. I prodavač potvrdijo je što kaže ZBALIJA.
Mast je crvene boje. Može se upotrebivati RENOLIT BFX a on mi kazao o nekoj drugoj iste specifikacije kojeg imaju,samo drugega proizvođača. Tako da dobro što nam ZBALIJA ovo priporočil. Treba mazati sa crvenom mašču!

Upravo sada čitam uputstva i piše,da treba u čahuru ubrizgavati gosto ulje,a ja o tome pitam prodavača, i kazo mi,da ovo je zabluda-nepravo. Naopako tiskano.

Evo sada ja opet izpitavam vas momčad,zašto pa neka se bi upotrebivala ova grafit mast.No kupio sam ju samo jedno kg. Negdje ju čem sigurno upotrebiti.
Možda ču ju upotrebiti na preši za mrvo,tamo ide kod mene najviše masti.
Bacit ju neču.
LP
 
D

Dragan.S

Guest
ZBALIJEVO rječenico ja sam u ovom momentu odmah išao provjeriti. Zvao Agromehaniku u Maribor. I prodavač potvrdijo je što kaže ZBALIJA.
Mast je crvene boje. Može se upotrebivati RENOLIT BFX a on mi kazao o nekoj drugoj iste specifikacije kojeg imaju,samo drugega proizvođača. Tako da dobro što nam ZBALIJA ovo priporočil. Treba mazati sa crvenom mašču!

Upravo sada čitam uputstva i piše,da treba u čahuru ubrizgavati gosto ulje,a ja o tome pitam prodavača, i kazo mi,da ovo je zabluda-nepravo. Naopako tiskano.

Evo sada ja opet izpitavam vas momčad,zašto pa neka se bi upotrebivala ova grafit mast.No kupio sam ju samo jedno kg. Negdje ju čem sigurno upotrebiti.
Možda ču ju upotrebiti na preši za mrvo,tamo ide kod mene najviše masti.
Bacit ju neču.
LP

Grafitna mast se koristi za podmazivanje elemenata koji su izlozeni visim temperaturama.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
grafitnu mas možeš koristiti na većim tenperaturam i
za podmazivanje sajli i sl..
 
D

Dragan.S

Guest
Na mom AC-u su gume 8.25.16,hteo bih pitati dali se mogu montirati neke sire ,bar na zadnjim tockovima,ili montirati na njih jos jedne ali malo uze.Dali neko ima takvo iakustvo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Na mom AC-u su gume 8.25.16,hteo bih pitati dali se mogu montirati neke sire ,bar na zadnjim tockovima,ili montirati na njih jos jedne ali malo uze.Dali neko ima takvo iakustvo.

Do širine 9,5" ili 250 mm možeš na te felge montirati bez problema.
Vodi računa da ako montiraš 9,5-16, dobiješ nešto viši traktor i cca 10% brži, ali i isto toliko slabiji u svakoj brzini.Također povečavaš opterećenje getribe.
Ako se odlučiš za 250/80-16 traktor je za nekoliko mm niži i zanemarivo sporiji.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Do širine 9,5" ili 250 mm možeš na te felge montirati bez problema.
Vodi računa da ako montiraš 9,5-16, dobiješ nešto viši traktor i cca 10% brži, ali i isto toliko slabiji u svakoj brzini.Također povečavaš opterećenje getribe.
Ako se odlučiš za 250/80-16 traktor je za nekoliko mm niži i zanemarivo sporiji.

Ne kuzim te dimenzije guma koja guma bi odgovarala 7,50-16 da je šira a po visini da je ista ili malo manja.
 
D

Dragan.S

Guest
Do širine 9,5" ili 250 mm možeš na te felge montirati bez problema.
Vodi računa da ako montiraš 9,5-16, dobiješ nešto viši traktor i cca 10% brži, ali i isto toliko slabiji u svakoj brzini.Također povečavaš opterećenje getribe.
Ako se odlučiš za 250/80-16 traktor je za nekoliko mm niži i zanemarivo sporiji.
U tom slucaju ako smem zakljuciti morao bih montirati i prednje iste jer je non-stop ukljucena i prednja vuca.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
upravo tako, moa se mjenjati u paru da je sinkroniziran prijelaz puta
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,635
jel ima netko ideju kako podmazati kriz kardana,ima na njemu za mazalicu ali nevidim kako bi ikako bilo moguce podmazati zbog malo prostora i prepreka,
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
840
Na mom AC-u su gume 8.25.16,hteo bih pitati dali se mogu montirati neke sire ,bar na zadnjim tockovima,ili montirati na njih jos jedne ali malo uze.Dali neko ima takvo iakustvo.

Gume 8,25x16 nimaju istih felg kao 250x16. Moj ima 250x 16,a u istom momentu sa traktorom bile su kupljene i ozke 7,5x16.Felge so pola više široke!

Imaju isto felgo 7,5x16 i 8,25 x16 to sigurno a 250x16 puno je veča.

Kod TV nisu iste felge ni od 6,0x16 i 7,5x16!

Sve dimenzije gum,koje sam nabrojavao sam imao na svojih mašinima.Poznate su mi sve.

Traktor, koji ima sve 4 kotača enakog prosjeka treba da ima sve 4 podpuno istim prosjekom.Može pa imati različne širine a obavezno prosjek treba da bude podpuno isti.
Najbolje to uspiješ,ako kupiš sve istih mjera i istega proizvodača.Težko,da možeš pronači gume jedan par širok,drugi ožji i da imaju isti prosjek.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=eZYtpie9j7c[/YT]
 
D

Dragan.S

Guest
Gume 8,25x16 nimaju istih felg kao 250x16. Moj ima 250x 16,a u istom momentu sa traktorom bile su kupljene i ozke 7,5x16.Felge so pola više široke!

Imaju isto felgo 7,5x16 i 8,25 x16 to sigurno a 250x16 puno je veča.

Kod TV nisu iste felge ni od 6,0x16 i 7,5x16!

Sve dimenzije gum,koje sam nabrojavao sam imao na svojih mašinima.Poznate su mi sve.

Traktor, koji ima sve 4 kotača enakog prosjeka treba da ima sve 4 podpuno istim prosjekom.Može pa imati različne širine a obavezno prosjek treba da bude podpuno isti.
Najbolje to uspiješ,ako kupiš sve istih mjera i istega proizvodača.Težko,da možeš pronači gume jedan par širok,drugi ožji i da imaju isti prosjek.
Hvala za ove informacije.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,635
otisla mi je gumica na kocionom cilindru,tj klipu,pa kada stisnem pedalu nevraca ju gore.jel zna netko gdje se mogu kupiti te gumice,preso sam cjelu požegu i nema nigdje tih dimenzija,a ne kupuje mi se cjeli klipic i cilindar.
dakle jel zna netko gdje bi se to moglo kupiti
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Utezi

Bok svima,

pisao sam vec o svome Tigrone Atlas, pa me sad zanima jedna stvar.

Dali mozda netko zna gdje nabaviti utege za njega. Naime on ima 9,5//9,5x20 dakle radi se o 20 cola kotaču.

Tnx, N.
 

Najnoviji postovi

Na vrh